Новини

На ХІХ з’їзді споживчої кооперації Вінницької обласної спілки споживчих товариств за пропозицією голови правління Василя Подоляна делегати прийняли рішення про перерахування одноденного заробітку на потреби Збройних Сил України.

Кооператорами Вінниччини зібрано 310 тис. грн. Кошти перераховані на посилення  матеріально-технічного укомплектування та боєздатності військових підрозділів, які сьогодні захищають рубежі Запорізької і Херсонської областей. Споживча кооперація області й надалі допомагатиме Збройним Силам України наближати Перемогу.

22 грудня 2023 року в приміщені облспоживспілки відбувся XIX з’їзд Вінницької обласної спілки споживчих товариств. На з’їзд, крім обраних делегатів, також були запрошені голови правлінь райспоживспілок і райспоживтовариств, головні бухгалтери, голови об’єднаних комітетів профспілки райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники і головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, начальники управлінь, відділів апарату облспоживспілки. В роботі з’їзду приймав участь представник Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) Олег ЛЯСКОВЕЦЬ – перший заступник, Анатолій ДРАБОВСЬКИЙ - народний депутат України.

Голова правління облспоживспілки Василь  ПОДОЛЯН  прозвітував про роботу Ради і правління облспоживспілки за 2018-2023 роки та накреслив завдання щодо підвищення ефективності господарювання кооперативних організацій та підприємств області.

Також на з’їзді також виступили: голова правління Іллінецької РСС Олександр КОЛОМІЄЦЬ, голова правління Томашпільської РСС Галина СЛОБОДЯНЮК, голова правління Немирівської РСС Лілія ЛІТОВЧУК, голова правління СТ «Лідер» Мурованокуриловецької РСС Валентина БІЛОХАТНЮК, головний бухгалтер Могилів-Подільського РСТ Майя САВИНА, голова обкому профспілки працівників споживчої кооперації облспоживспілки Надія КИРИЧЕНКО.

Виступаючі відмітили стабільний розвиток діяльності споживчої кооперації області, також висвітлили проблемні питання, що виникали в роботі кооперативних підприємств, розглядались пропозиції щодо залучення до розвитку споживчої кооперації області італійських кооператорів.

Анатолій ДРАБОВСЬКИЙ зазначив про важливість діяльності кооперативної системи, підсумував успішні результати роботи кооперативних організацій та підприємств Вінниччини.

Олег ЛЯСКОВЕЦЬ відмітив, що Вінницька облспоживспілка посідає лідируючі позиції в системі споживчої кооперації України, а лозунг  Й. Волошиновського «Силу кооперації роблять не гроші, а люди» характеризує працівників споживчої кооперації області. Також розповів про важливість та вигідні умови співпраці з ТОВ «Кооп Рітейл Груп» в рамках проєкту «СООР - В Єдності сила!».

З’їзд затвердив звіт про роботу ради, правління та ревізійної комісії і визнав їх роботу задовільною.

З’їзд також розглянув цілу низку питань. По кожному з них прийняті відповідні рішення.

На з’їзді були обрані нові органи управління та контролю, зокрема, раду та ревізійну комісію, а також делегатів на IV з’їзд Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки).

Після закінчення з’їзду відбулися перші збори ради облспоживспілки дев’ятнадцятого  скликання, на яких обрано голову та членів правління облспоживспілки. Головою правління Вінницької облспоживспілки одноголосно обрано Василя ПОДОЛЯНА.

 

 

30 червня Іллінецька районна спілка споживчих товариств святкувала 100 років від дня свого створення.

Привітати з святом кооператорів та ветеранів споживчої кооперації завітали голова правління Вінницької облспоживспілки Василь Подолян, Іллінецький міський голова Володимир Ящук, перший заступник міського голови Олег Дмитрик, колеги-голови правлінь сусідніх райспоживспілок Немирівської –  Микола Коба, Погребищенської – Микола Мотруніч, Калинівської – Наум Щерб, Шаргородської – Михайло Кучинський, райспоживтовариств – Бершадського – Микола Слісарчук, Гайсинського – Петро Бойко, Тульчинського – Сергій Балімчук, директор підприємства споживчої кооперації «Госпрозрахункове об’єднання ринків м. Вінниця» Володимир Іжевський,  почесний ветеран облспоживспілки –Михайло Пащенко.

Розпочався урочистий захід хвилиною мовчання. Присутні вшанували пам'ять земляків та усіх, хто віддав своє життя за Україну, її незалежність та територіальну цілісність. Вічна шана і слава нашим Героям.

Голова правління районної спілки споживчих товариств розповів про зародження кооперативного руху на Іллінеччині, етапи його становлення, а також про здобутки споживспілки у нинішній час. Констатував, що попри жостку конкуренцію, пандемію, а натепер ще й військові дії, споживча кооперація району продовжує устримувати свої позиції на споживчому ринку.

Олександр Дмитрович побажав кооператорам Іллінеччини міцного здоров’я, добробуту, здійснення всіх задумів і планів, миру та Перемоги.

З вітальним словом до учасників зібрання звернувся голова правління облспоживспілки Василь Подолян. Вын наголосив, що система споживчої кооперації Іллінецької райспоживспілки є однією з взірцевих в області за показниками діяльності, за ефективністю роботи, за рівнем надання послуг населенню; подякував кооператорам за ці досягнення. Побажав кооператорам й надалі так працювати, розвиватися та досягати нових успіхів.  Подяками відзначив ветеранів споживчої кооперації:  Михайла Кругляка – голову правління райспоживспілки (1977р.-1992р.), Соломію Паламарчук  – начальника планово-економічного відділу, завторга, члена правління Іллінецької РСС (1968-1977р.); Людмилу Ободянську – директора Іллінецького комбінату кооперативної промисловості (1976-1997р.). 

Міський голова Іллінців Володимир Ящук також привітав кооператорів зі святом. Він відзначив, що споживчі товариства та підприємства Іллінецької райспоживспілки працюють та розвиваються, а жителі населених пунктів Іллінецької громади мають змогу отримувати необхідні послуги та придбавати всі необхідні товари.  Володимир Миколайович вручив грамоти та цінні подарунки кращим працівникам, які працюють в системі понад 30 років: Сергію Коновалову – директору КП «Іллінціхліб»; Ніні Никитюк – головному бухгалтеру СТ «Кооперативна єдність», Миколі Кришталю – завідувачу ринку райспоживспілки, Лідії Діхтяр – майстрині зміни КП «Іллінціхліб», Олександару  Гуліватенко – вантажнику КП «Іллінціхліб».

Під час урочистостей також було вручено свідоцтва про занесення на Дошку пошани Іллінецької райспоживспілки.

 

 

29 червня відбулися п’яті збори Ради Вінницької облспоживспілки вісімнадцятого скликання. В роботі зборів взяли участь члени Ради споживспілки, запрошені, спеціалісти апарату облспоживспілки.

Зі звітною доповіддю про господарсько-фінансову діяльність Вінницької обласної спілки споживчих товариств в 2022 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2023 році виступив голова правління облспоживспілки  Василь Подолян.  Який зазначив, що «звітний рік приніс нашій країні надважкі випробування та назавжди ввійшов в історію української державності як рік запеклої боротьби українського народу за свободу, за волю, за свою незалежність. Війна змусила переоцінити життєві цінності, визначити нові пріоритети та, на жаль, навчитися жити і працювати в реаліях військового часу.

Долаючи виклики, пов’язані з повномасштабною війною, можна відмітити, що в цілому кооперативна система Вінниччини впоралась з ними,  збережена цілісність системи, фінансовий потенціал та матеріально-технічна база. Споживча кооперація області продовжує забезпечувати населення всіма необхідними товарами, активно займається волонтерством та допомогає фронту. Головним завданням залишається розвивати економічну діяльність усіх галузей кооперативного господарства, активно працювати над підвищенням економічних показників, забезпечувати населення товарами та послугами, вчасно сплачувати податки і платежі до бюджету. Адже підтримка та успіхи на економічному фронті неодмінно є складовою нашої великої Перемоги».

Голова правління облспоживспілки зазначив, що кожен кооператор Вінниччини докладає максимум зусиль для наближення Перемоги. Від 24 лютого минулого року кооператорами області надано допомоги Збройним силам України, територіальній обороні, волонтерським організаціям, вимушеним переселенцям більше, ніж на 18 млн. грн., в тому числі за 6 місяців 2023 року -  на 5 млн. грн. Це фінансова підтримка ЗСУ, закупівля військового спорядження та амуніції, медикаменти, відправлена продукція, в тому числі продукції власного виробництва та ін.

На зборах Ради були прийняті відповідні рішення щодо діяльності споживчої кооперації області на 2023 рік. Зокрема, про підготовку та проведення звітів і виборів органів управління і контролю кооперативних організацій Вінницької обласної спілки споживчих товариств. Також було прийнятещодо скликання ХІХ з’їзду Вінницької обласної спілки споживчих товариств.

Після зборів відбулись урочисті нагородження кращих працівників системи з нагоди святкування 101-го до Міжнародного дня кооперативів. 

Почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств нагороджені Надія Козак – директорка КП «Центральний ринок» Томашпільської райспоживспілки; Лілія Літовчук – директорка ТОВ «Немирівський комбінат громадського харчування» Немирівської райспоживспілки; Василь Черничко – голова правління Барської райспоживспілки.

Також відбулися нагородження почесною грамотою Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств та ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації України, почесною трудовою відзнакою «Подяка» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств, профспілковою відзнакою Федерації профспілок області «За співпрацю», нагрудним знаком Федерації профспілок області, грамотою правління облспоживспілки і обкому профспілки.

 

24-25 березня 2023 року на тенісних кортах Вінницького кооперативного інституту був проведений турнір «22 березня» на честь 70-річчя від дня народження А.С.Матвієнка, політичного діяча,  бувшого народного депутата України декількох скликань. Він був започаткований Анатолієм Сергійовичем в 2010 році для своїх друзів, земляків.

Організатором і спонсором турніру виступив голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян В.В.

В безкомпромісній і напруженій боротьбі визначилися переможці. Ними стали Іжевський В.В. і Дячок Ю.Б.

 

Василь Подолян вручив нагороди і запевнив, що цей турнір буде проводитися щорічно.

 

13 вересня відбулися четверті збори Ради Вінницької облспоживспілки вісімнадцятого скликання. В роботі зборів взяли участь члени Ради споживспілки, запрошені, спеціалісти апарату облспоживспілки.

Зі звітною доповіддю про господарсько-фінансову діяльність Вінницької обласної спілки споживчих товариств у 2021 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2022 році виступив голова правління облспоживспілки Василь Подолян. Який зазначив, що «звітний рік був досить неоднозначним та складним, адже ще тривала пандемія, продовжувались долати наслідки економічної нестабільності спричиненої карантином. Та навіть уявити собі не можна було, що 2022 рік принесе країні надважкі випробування та назавжди ввійде в історію української державності як рік запеклої боротьби українського народу за волю, свободу та свою незалежність.»

Вінницька область розташована не в зоні активних бойових дій. Тому, в умовах воєнного сьогодення, головним завданням кооператорів залишається бути максимально корисними, забезпечувати населення в умовах війни всіма необхідними товарами, підтримуючи економічний фронт та допомагаючи в тилу військовим перемагати ворога.

Голова правління відмітив, що керівні органи, трудові колективи області доклали максимум зусиль, щоб в важких умовах забезпечити ефективне господарювання. Подякував всім кооператорам, які, прилаштовуючись під нові реалії воєнного життя, знову здавали іспит на соціальну відповідальність, згуртувались, продемонстрували свої високі людські якості, проявили свою громадянську позицію та професіоналізм. І констатував, що довіра людей до споживчої кооперації залишається, а кооператори Вінниччини намагаються її повсякчас підтверджувати.

Він також зазначив, що кожен кооператор Вінниччини докладає максимум зусиль для наближення перемоги над ворогом. Безпосередньо кооперативні організації та підприємства, особисто кооператори області допомагають Збройним силам України. Так, за 6 місяців війни кооператорами надано допомоги Збройним силам України на суму - близько 9 млн. грн. Це фінансова підтримка ЗСУ, закупівля військового спорядження та амуніції, медикаменти, відправлена продукція, в тому числі продукції власного виробництва та ін..

В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Томашпільської райспоживспілки Слободянюк Галина Петрівна, економіст споживчого товариства «Малина» Немирівської райспоживспілки Літовчук Лілія Анатоліївна, головний бухгалтер Погребищенської райспоживспілки Турбаніст Катерина Юхимівна, голова профспілки Калинівської райспоживспілки Михайловська Валентина Миколаївна. Виступаючі обговорили проблеми, які сьогодні постають перед кооперативними організаціями, а також назначили завдання щодо подальшого розвитку.

На зборах Ради були прийняті відповідні рішення щодо діяльності споживчої кооперації області на 2022 рік.

Голова правління вручив нагороди кращим працівникам системи споживчої кооперації.

1 липня 2021 року в приміщенні облспоживспілки відбулись урочисті збори  з нагоди 99-го Міжнародного дня кооперативів. На збори були запрошені голови правлінь райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, кращі працівники усіх галузей діяльності системи, працівники апарату управління облспоживспілки.

З доповіддю виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

На урочистих зборах голова правління облспоживспілки  Подолян В.В. вручив  Почесну трудову відзнаку «Знак Пошани» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств  (Укркоопспілки)   Власюку Анатолію Васильовичу   директору кооперативного підприємства «Океан» Калинівської райспоживспілки;  Гулькевичу Михайлу Ярославовичу – головному інспектору ринку «Урожай» підприємства споживчої кооперації «Госпрозрахункове об’єднання ринків м. Вінниці».

Почесною трудовою відзнакою «Подяка» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) з врученням наручного годинника нагороджено  Блиндур Наталію Тимофіївну – головного бухгалтера Чечельницького райспоживтовариства, Іжевського Володимира Віталійовича – директора підприємства споживчої кооперації «Госпрозрахункове об’єднання ринків м. Вінниці».

Почесною грамотою Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) та ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації України нагороджено Бойко Людмилу Олексіївну – голову споживчого товариства «ХЕЛТ» Томашпільської райспоживспілки, Пацалюк Юлію Михайлівну – головного бухгалтера Могилів-Подільського райспоживтовариства; Стецюк Світлану Олександрівну – голову ревізійної комісії Іллінецької райспоживспілки; Третяк Олену Володимирівну – голову споживчого товариства «У Аліни» Бершадського райспоживтовариства.

Грамотою Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) та ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації України з виплатою одноразової винагороди  нагороджено Грегірчак  Олену Юріївну - голову ревізійної комісії Липовецької райспоживспілки, Колотій Світлану Василівну – декана факультету управління та права Вінницького кооперативного інституту, Мироненко Оксану Борисівну – заступника голови правління по кадрах і організаційно-кооперативної роботи Барської райспоживспілки, Ніжинського Леоніда Станіславовича – інженера з організації, експлуатації та ремонту Муровано-Куриловецької райспоживспілки, Турбаніст Катерину Юхимівну – головного бухгалтера Погребищенської райспоживспілки.

Грамотою правління облспоживспілки і обкому профспілки працівників споживчої кооперації нагороджено Бондаренка Сергія Васильовича, Бойка Олександра Петровича, Вакалюк Ніну Іванівну, Вознюк Таїсу Констянтинівну, Задорожну Ольгу Дмитрівну, Захарову Наталію Василівну, Короп Галину Петрівну, Коновал Людмилу Олександрівну, Липову Валентину Василівну, Мазуренко Віру Валентинівну, Нечай Світлану Миколаївну, Ролінську Валентину Станіславівну, Чемериса Юрія Петровича, Чернюка Василя Володимировича.

 

   Добігає кінця перша половина 2021 року, року, з яким усі ми пов’язували свої кращі сподівання, принаймні, у порівнянні з минулим 2020-м. Однак час іде, а ситуація якщо й змінюється, то надто повільно. І на те є як суб’єктивні, так і об’єктивні причини.


   Як живуть регіони, територіально віддалені від обласного центру, а надто -- від столиці; чи не почуваються вони покинутими сам-на-сам зі своїми проблемами; що могла б зробити влада для полегшення ситуації, викликаної коронавірусною пандемією? Відповідь на ці та інші питання ми шукали у розмові з головним бухгалтером Могилів-Подільського районного споживчого товариства Вінницької області Майєю Петрівною САВІНОЮ.


   Із цими реаліями нам довго жити
  Щоб відчути пульс нинішнього життя, варто провести аналогію з минулим 2020 роком, який став роком напруженої роботи в умовах пандемії коронавірусу та карантину, роком випробувань на стійкість. На жаль, очікуваних змін не відбулося, бо тривалий час довелося працювати в умовах карантинних обмежень. До існуючих проблем додалися такі, як низька купівельна спроможність населення, локдауни, заборона торгувати деякими групами товарів, систематичні перевірки контролюючих органів.


  Спостерігаємо справжній обвал споживчих настроїв, а такі бізнеси, як ресторанний та готельний взагалі ледве зводять кінці з кінцями. Особливе занепокоєння викликає ситуація у віддалених селах: магазини, як правило, розташовані в старих будівлях, які, з одного боку, утримувати дорого, а з іншого, важко на таку нерухомість знайти покупця. Населення тут зменшується катастрофічними темпами, і якщо до людей не повернутися лицем, не почути їхніх проблем, ці села поступово зникнуть з географічної мапи України.


  У полі особливої уваги правління та перевіряючих була і залишається діяльність ринку, який постійно перебуває під прицілом камер інспекторів. Основне навантаження випало на контролерів: вони і скринінг проводили, і слідкували за дотриманням маскового режиму, а також соціальної дистанції між продавцями та покупцями. Такі реалії сьогодення, до них призвичаюємось, бо тепер розуміємо: з ними нам довго жити.


  Нові умови господарювання не могли не позначитися на кооперативних буднях, відтак вони внесли корективи у наші плани щодо приведення основних засобів до конкурентоспроможного стану. Якщо у 2019 році на оновлення матеріальної бази було спрямовано 452 тис. грн, то у 2020-му загалом інвестовано 430 тис. грн власних коштів.
З метою запобігання втрат електроенергії, на ринку переоснащено електромережу, повністю замінена проводка, електролічильники виведені з МАФів і встановлені в окремі металеві шафи, кожна точка обліку оснащена запобіжниками. Значні суми було скеровано на виготовлення захисних екранів на ринку та під модулем типу «Кисловодськ», на проведення дезінфекційних робіт.


 Попри те, що всі ми стикнулися з непростими викликами, причому, з багатьма -- вперше, все ж головною цінністю кооперації, як і в усі часи раніше, залишалися і залишаються люди. Задовільні умови праці, безпека кожного на своєму робочому місці -- саме ці пріоритети сприяють збереженню здоров’я та життя наших працівників.


  У пошуку правильних господарських рішень
  Незважаючи на труднощі, споживча кооперація району спрацювала з прибутками в сумі 800 тис. грн, тобто на рівні 2019 року.


  Основними витратними статтями є плата за землю, електроенергію, податки на нерухоме майно, на додану вартість. Ми в основному використовуємо земельні ділянки під нерухомим майном на правах оренди. Якщо у попередні роки розмір орендної плати складав 3-4% від нормативно-грошової оцінки землі, то вже кілька років поспіль органи самоврядування приймають ставки орендної плати на рівні 10--12 відсотків. Цього року закінчився договір оренди земельної ділянки під ринком. Новообрана міська влада пішла нам на зустріч і ми подовжили термін дії цього договору ще на 5 років, зменшивши ставку з 12 до 8%.


  Восени минулого року відбулися вибори до місцевих органів влади. Депутатський корпус поповнився трьома нашими колегами, котрі представлятимуть і відстоюватимуть інтереси споживчої кооперації у районній раді, а також у Могилів-Подільській та Яришівській об’єднаних територіальних громадах. Покладаємо на них великі надії та сподівання.


  Ми були та залишаємось надійними платниками податків. Так, за 2020 рік системою районного споживчого товариства було сплачено до державного та місцевого бюджетів майже 10 мільйонів гривень із яких понад 2 млн грн приходиться на оренду землі.


  Не забуваємо про соціальний напрям в роботі: неодноразово надавалася матеріальна допомога працівникам та ветеранам споживчої кооперації, направлялися благодійні внески в зону бойових дій на загальну суму 45 тис. грн.


 І щоб закінчити нашу розмову на позитивній ноті, зазначу, що незважаючи на виклики сьогодення ми повинні бачити перспективу і працювати на неї, бути мобільними, прораховувати ситуацію на два кроки вперед. Адже, як переконують реалії, виживає не найсильніший, а той, хто чутливий до змін і готовий змінюватися.
Стабільна робота споживчої кооперації буде залежати, як і раніше, тільки від нас самих, від збереження позитивних напрацювань минулих років, від постійного поліпшення матеріально-технічної бази, професіоналізму і пошуку правильних господарських рішень з урахуванням податкового навантаження на товариства.
Як засвідчує історичний досвід, на долю кожного покоління кооператорів випадають нелегкі періоди, але вони завжди знаходили вихід зі скрутних становищ. Шляхом проб і помилок знайдемо його і ми. Іншого шляху немає.


Розмову записала Людмила ШАПОВАЛОВА

14 квітня відбулися треті збори Ради Вінницької облспоживспілки вісімнадцятого cкликання. В роботі зборів взяли участь члени Ради споживспілки, спеціалісти апарату споживспілки.

Зі звітною доповіддю про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації області в 2020 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2021 році виступив голова правління облспоживспілки Василь Подолян.

Він зокрема зазначив, що «звітний період був досить неоднозначним та складним. Рік економічної нестабільності, карантину та різнокольорових зон. До політичних подій та війни на Сході, що тримають в напрузі суспільство, додалась пандемія, яка змінила життя та плани не тільки в Україні, а й у всьому світі. Кожен опинився перед дуже важким завданням – залишатися здоровими і зберегти ту сферу, в якій працюємо, а також зберегти здоров’я близьких, рідних, колег.

Система споживчої кооперації Вінниччини завжди працювала як один злагоджений механізм. І саме така перевага допомагає сьогодні підприємствам, організаціям, працівникам споживчої кооперації області зберегти систему і себе в ній.

За підсумками 2020 року загальний обсяг роздрібного товарообороту склав понад 940 млн. грн., оборот ресторанного господарства – понад 60 млн. грн., послуг населенню надано на 84 млн. грн., обсяги виробництва склали 96 млн. грн., а заготівель - 143 млн. грн. В усі галузі кооперативного господарства інвестовано понад 14 мільйонів гривень. Понад 99 суб’єктів господарювання спрацювали прибутково. В системі забезпечено робочими місцями майже 3 тисячі чоловік. До бюджетів та позабюджетних фондів кооперативні організації сплатили понад 146 мільйон гривень податків та платежів. Ці цифри надзвичайно вагомі і ще раз свідчать про ту титанічну роботу, яку в звітному періоді провели кооператори області».

 В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Томашпільської райспоживспілки Слободянюк Галина Петрівна, голова споживчого товариства «Малина» Немирівської райспоживспілки Літовчук Михайло Михайлович, головний бухгалтер Могилів-Подільського райспоживтовариства Савина Майя Петрівна, голова правління Бершадського райспоживтовариства Слісарчук Микола Петрович, голова правління Погребищенської райспоживспілки Мотруніч Микола Федорович, в.о. ректора Вінницького кооперативного інституту Драбовська Віра Анатоліївна. Виступаючі підняли ряд проблем, які сьогодні постають перед кооперативними суб’єктами господарювання, а також поділилися планами на майбутній період.

На зборах Ради були прийняті рішення щодо діяльності споживчої кооперації області на 2021 рік.

ВІННИЧЧИНА Цю тезу вже вкотре підтвердили Іллінецькі кооператори, започаткувавши новий для себе вид бізнесу -- кулінарний.

Кулінарія -- справа делікатна
При тому, що минулий рік залишив по собі чи не найприкріші спогади і не найглибші зарубки на тілі кооперативної економіки, все ж життя не зупинялося, а жорсткі умови карантину спонукали мотивованих господарників до пошуку виходу з неординарних ситуацій, з якими довелося стикнутися вперше.
-- Ідея спробувати себе в делікатній кулінарній справі витала в наших головах давно, -- говорить голова правління Іллінецької райспоживспілки Вінницької області Олександр Дмитрович Коломієць. -- Тож пандемія лише пришвидшила її втілення. Інакше кажучи, морально ми були готові започаткувати новий для себе вид діяльності у сфері громадського харчування. Хоча й ризикували з огляду на невизначеність моменту і непередбачуваність подальшого розвитку подій, адже вірогідність вкласти кошти і не отримати очікуваного результату у кризові часи зростає в рази. Та все ж, ми не прогадали. І хоч відділ Кулінарія робить лише перші кроки на шляху до своїх поціновувачів, кожен місяць додає упевненості, що стратегія вибрана правильно.
Втілювати амбітний проєкт вирішили на площах коопмаркету у селищі Дашів, що неподалік райцентру. Чому саме тут?
Бо, по-перше, магазин -- один із найбільших у районі, товарної маси у ньому на суму до двох мільйонів гривень, а по-друге, це економічно вигідно: при нульових витратах на оренду приміщення практично вирішено таке важливе питання, як збут готової продукції. До того ж, формат відділу Кулінарії у маркеті допомагає розширити асортимент, привернути увагу більшої кількості відвідувачів, збільшити рентабельність бізнесу, а відтак і прибуток. Вигода тут обопільна: зайшов, приміром, за пральним порошком -- заодно прихопив легкий перекус для всієї родини.
І хоч спілчанський заклад завжди був на піку популярності, все ж життя потребувало змін і запровадження більш прогресивних форм торгівлі. Тож наприкінці 2019 року затіяли грандіозну реконструкцію, в ході якої остаточно зійшлися на думці відкрити відділ Кулінарії.
Обсяг робіт у маркеті провели великий: на 80% замінили торговельне обладнання, докупили холодильні вітрини для овочів і фруктів, відкритого типу -- для кондитерських виробів, підлогу встелили плиткою, капітально відремонтували стіни, провели належне освітлення, по периметру встановили відеокамери. А головне -- комп’ютеризували облікові процеси, створивши додатково два робочих місця. Відтак продавець тут -- універсальний знавець торговельної справи, який фахово розуміється на всіх процесах.
На піку популярності
Не останню роль у виборі місця під майбутню Кулінарію зіграла висока популярність, якою користується маркет у місцевого населення. Цікава історія цього спілчанського закладу, котрий свого часу перебував на межі банкрутства, а тепер займає площу у 400 кв. метрів. Змінюючись інтер’єром, екстер’єром, розширюючи спектр послуг, він залишається затребуваним і цікавим для відвідувачів. У районі йому немає рівних за площею, асортиментом, рівнем обслуговування.
Коопмаркет входить до складу споживчого товариства «Кооператор», яке очолює Тетяна Сергіївна Довгаль.
-- А естафету їй передала моя мама, Галина Іванівна Коломієць, котра тривалий час очолювала СТ, -- нанизує цікаві факти пан голова. -- Вона одразу помітила лідерські здібності в молодому спеціалістові, котра прийшла в магазин після Вінницького кооперативного технікуму. Тому й зробила на неї ставку, готуючи собі гідну заміну. У нас взагалі кооперативна династія. За часів існування Дашівської райспоживспілки головним бухгалтером у ній працював мій дідусь. Я народився в хаті, де в одній половині жила наша сім’я, а другу займала сільська крамниця. І той факт, що після закінчення школи подав документи у торгово-економічний інститут, не випадковий, а цілком закономірний і прогнозований. Свою майбутню професію полюбив ще задовго до вступу, маючи про неї не лише уяву, а й певні практичні навики. Тому відділ Кулінарії -- це певною мірою і задоволення моїх особистих амбіцій, бо вважаю, що непогано розуміюся на тонкощах цього сегмента бізнесу: галузь із широким полем для нововведень і фантазії, але потрібні відповідні обсяги.
Орієнтуючись на день завтрашній
У хронологічній послідовності процес запуску нового відділу виглядав орієнтовно так: спочатку з’явилась ідея, її втілення потребувало акумуляції немалих коштів для підготовки приміщення, придбання необхідного технологічного обладнання, а також час для підбору кадрів -- і це лише ті складові, котрі лежать на поверхні та видимі неозброєним оком.
Під майбутню Кулінарію відвели частину торговельної зали, а також задіяли підсобні приміщення, де облаштували кухню, мийку, обробний зал, овочевий цех. Укомплектували професійним устаткуванням та інвентарем італійського виробництва. Придбаваючи його, орієнтувалися на вимоги навіть не сьогоднішнього, а вже завтрашнього дня. Взяти той же паровектомат для теплової обробки продуктів вартістю 130 тис. грн, який може виконувати функції пароварки, конвекційної печі, плити, сковороди, духовки тощо. Купили також піч для випікання піци, тістомісильну машину, пристрій для виробництва хот-догів, млинницю. І хоч у центрі Дашева, поряд з маркетом, знаходиться немало закладів громадського харчування, все ж кооператорам вдалося зайняти свою унікальну нішу на цьому ринку пропозицій і послуг.
Виготовлення кулінарної продукції вважається видом малого бізнесу та реєструється як оператор ринку харчових продуктів. Відтак, тут одразу взяли за непорушне правило -- чітко дотримуватися вимог, передбачених системою харчової безпеки ХАССП. З перевірками сюди вже не раз навідувалися контролюючі служби -- порушень не виявили.
У вашій присутності, на ваших очах
-- Відкриття цієї точки ми планували на 1 травня минулого року, але на заваді став карантин і ця урочиста подія відбулася двома місяцями пізніше -- 1 липня, -- згадує Олександр Дмитрович. -- Відділ працює за графіком маркету -- з 8-ої до 21-ої. Яскраві банери на вікнах здалеку привертають до себе увагу. Ми не економили на промоушні, відтак на зовнішню і внутрішню рекламу витратили $1000. На площі 30 кв. м розміщені вітрини з холодними і гарячими стравами, кавова машина, на очах відвідувачів готуються піца, хот-доги, пиріжки, пончики. Так звані відкриті кулінарні цехи, коли виробництво розташоване прямо в торговельній залі, вважаються нині модною тенденцією. Бо коли дійство приготування їжі відбувається у вашій присутності й на ваших очах, ступінь довіри до якості страв на порядок зростає. У магазині не почуєш неприємних запахів, а шлейф тонких, легких ароматів лише подразнює смакові рецептори, тим самим приваблюючи покупців.
Щомісяця власної продукції реалізується на 200 тисяч гривень. Обсяги поки що невеликі, однак очевидна тенденція до їх зростання, постійних клієнтів стає все більше. З одного боку, карантинні обмеження уповільнюють темп і гальмують роботу, а з іншого -- відкривають нові можливості, власне, не так нові, як резервні. Тепер звична справа -- готові страви навинос, до того ж, люди стали частіше робити попередні замовлення, причому, не лише, щоб відбути сімейну вечерю, а й накрити стіл для гостей.
-- Оскільки кваліфікованих спеціалістів знайти сьогодні важко, до підбору кадрів ми підійшли нетрадиційно: на роботу запросили людей, котрі у сфері громадського харчування раніше не працювали. Для них організували майстер-класи, де претенденти оволодівали секретами професійної майстерності. Вони й сьогодні продовжують вчитися, вдосконалюючи навики, реагуючи на попит, коригуючи асортимент. Для нас не так важливо було взяти досвідчених фахівців, як тих, хто прагне досконалості, хоче знати і вміти більше, для кого процес навчання не припиняється. І таких людей ми знайшли. Кожен з них добросовісно виконує свої обов’язки і дорожить престижним місцем роботи. Колектив невеликий, усього шість осіб, усі вони взаємозамінні, у них спільна матеріальна відповідальність.
Головний критерій -- домашній смак
До формування асортименту кулінари підійшли з усією відповідальністю, взявши за головний критерій традиційну українську кухню і домашній смак страв, до якого люди звикли і якому віддають перевагу. Тому, попри делікатесні новинки, незмінною популярністю користуються добре відомі котлети м’ясні та печінкові, крученики, відбивні, домашні ковбаси, голубці, вже згадувані пончики -- як спомин дитинства -- з повидлом, капустою, м’ясом, горохом, картоплею. До слова, котлети з печінки свого часу придумала мама Олександра Дмитровича, тож коли під час служби в армії виривався у відпустку, то в якості домашнього гостинця привозив їх відрами, міг би більше -- теж розійшлися б «на ура».
-- Ми заключили договір з Нашою Рябою на прямі поставки курятини, яка представлена на окремому холодильному прилавку. Широко використовуємо місцеву сировину та природні багатства нашого Подільського краю. З річкової риби -- товстолоба, білого амура, коропа, щуки, судака -- навіть розробили спеціальне меню. Похвалюся: нашу фаршировану рибу замовляють навіть кияни. Рецептура її приготування запозичена у представників єврейської національності, котрі раніше густо населяли тутешні території. Вона дійсно унікальна, це наш ексклюзив і комерційна таємниця. Приїздіть в Іллінці -- переконаєтесь!
Щодо новинок, то нещодавно кулінари спробували себе у приготуванні пельменів. І хоч на споживчому ринку нині не бракує потужних виробників, усе ж своїми смаковими якостями вони прокладають шлях до свого покупця.
-- Ще зовсім недавно для Дашева новинкою вважалася піца, а тепер ця італійська страва, перетворившись на інтернаціональну, б’є рекорди популярності, -- підводить риску під нашою бесідою Олександр Дмитрович. -- Сучасний ритм життя набирає прискорення: робота, навчання… Цей пришвидшений темп і підказав новий для нас -- кулінарний -- напрям діяльності. Думаю, ми не помилилися. Бо господині, зайняті на службі нарівні з чоловіками, все частіше перекладають частину домашніх турбот, в тому числі й приготування їжі, на плечі професіоналів. А нам це на руку.


Людмила ШАПОВАЛОВА

Новина про те, що голова правління Калинівської райспоживспілки Вінницької області Наум Наумович ЩЕРБ представлений до високої нагороди – ордена Української ПравославноЇ Церкви Святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого – швидко розлетілася районом і перетнула його межі.
Із тональністю «золотої середини»
Ця неординарна подія збіглася у часі з 70-літнім ювілеєм Наума Наумовича, а вручення відбувалося у Свято-Іоанно-Богословському Лемешівському чоловічому монастирі за участі 25 священників Вінницької Єпархії УПЦ. Богослужіння у цей день перетворилося на справжні урочистості. Чому було обрано саме це намолене й освячене місце? Бо тривалий час, а точніше, із самого заснування обителі, Наум Щерб разом із дружиною опікуються цим культовим закладом, і не тільки ним. Відтак, Валентина Олександрівна також відзначена Грамотою «за старанні труди во славу Святої Церкви».
Ці дві рівновеликі події – ювілей і нагородження – слугували приводом, аби привітати Наума Наумовича і, користуючись нагодою, «по свіжих слідах» взяти у нього невелике інтерв’ю.
Кому доводилося зустрічатися з паном Щербом, той знає таку примітну рису його характеру, як надмірна скромність. Як тільки розмова заходить про особисте, він тут же, образно кажучи, тисне на червону кнопку: «Про мене не треба». Тому нам, журналістам, доводиться при написанні матеріалу лавірувати, вибираючи тональність «золотої середини» – між тим, що хотілося б донести до читача, і тими обмеженнями з розряду «тільки не про мене», на яких щоразу наполягає Наум Наумович.
Та все ж дозволю собі крихту емоцій. П’ять років тому, після чергового відрядження в Калинівку, в одному з матеріалів я написала: «З такою Людиною я б без вагань пішла у розвідку». І цього разу лише утвердилась у своїх нездійсненних намірах.
Благодійність – явище без кордонів
– Як Ви сприйняли цю високу нагороду? Чи стало для Вас це несподіванкою?
– Звісно, я здогадувався, що у монастирі мене вітатимуть – туди традиційно приїжджаю у день свого народження. Однак і думки не припускав, що буду удостоєний честі стати орденоносцем. Ніколи не працював заради слави, якщо комусь і допомагаю в силу своїх можливостей, то виключно за покликом душі.
– Ви відомий на Вінниччині благодійник, меценат, людина великого серця. Географія закладів, якими опікуєтеся, вже перетнула межі області.
– Благодійність – це безкорислива допомога тим, хто її потребує, для неї не існує кордонів. Крім чоловічого монастиря у Лемешівці, опікуємося жіночим монастирем на Закарпатті, де ми часто буваємо з дружиною. У сусідніх селах Грушківці та Байківка сприяв будівництву церков.
У вересні 2017 року, коли трапилася трагедія на військових складах, кооператори району з перших годин включилися в роботу: забезпечували продуктами харчування та товарами першої необхідності працівників рятувальних служб, а також тих, хто не зміг виїхати з небезпечної зони, а в селі Корделівка навіть організували харчування людей.
Спонсорую футбольну команду дитячої спортивно-юнацької школи м. Калинівка. Це хороші, перспективні діти, вони дисципліновані, добре вчаться, виїжджають на змагання у Хмельницький, Львів, Київ. До речі, виступають у футболках з логотипом СООР Україна, що викликає особливу гордість.
Сьогодні, у зв’язку з пандемією, найбільшої уваги потребують медичні заклади. Наша Калинівська центральна районна лікарня вважається однією з найбільших і найсучасніших в області, добре оснащена, укомплектована високопрофесійним персоналом. Вона увійшла в десятку опорних закладів охорони здоров’я області, куди також направляють хворих з ускладненою формою коронавірусу з інших районів. Відтак, ми налагодили постачання продуктів харчування, забезпечуємо лікарню крупами, макаронними виробами – всім необхідним. Це і наше завдання, і просто людський обов’язок.
23 роки лідерства
– Науме Наумовичу, як Вам живеться і працюється у нелегкий час випробувань коронавірусною пандемією?
– Ми досить оперативно перебудували роботу своїх підрозділів і сьогодні повноцінно трудимося кожен на своєму місці: функціонують ринок, усі 45 магазинів. Не збавляє обороти рибний цех, чия продукція залишається на піку популярності, як і раніше, вона надходить у всі торговельні заклади системи, нею торгують у Вінниці, її беруть на реалізацію підприємці.
– Ви 50 років у споживчій кооперації! З них 23 – на посаді голови правління Калинівської райспоживспілки. Які події на своєму 70-літньому віку вважаєте знаковими, такими, що змінили Ваше життя і Вас?
– Моє життя кардинально змінилося тоді, коли я зайняв цей кабінет і ось уже 23 роки обживаю його. У систему прийшов двадцятирічним юнаком, одразу після армійської служби. Влаштувався водієм автотранспортного підприємства Тульчинської райспоживспілки. По мірі того, як набирався досвіду, змінювалися посади. Тут, у Тульчині, перетнулися наші шляхи з Василем Васильовичем Подоляном – в одній команді ми вже 35 років: при повному взаєморозумінні та взаємопідтримці.
– У Вас велика рідня, маєте багато близьких родичів за кордоном, буваєте у них в гостях. Якби покликали Вас на ПМЖ, поїхали б? Там стільки зручностей, принад і спокус! Це зовсім інший світ!
– Вони й кличуть мене постійно, але, як ви самі сказали, це зовсім інший світ, інші культура, менталітет. Я з вдячністю сприймаю їхні запрошення, знаю, що вони щирі, але нікуди з України не поїду. Тут я народився, тут пройшло моє життя, тут мої друзі, колеги. Без зайвого пафосу: Україна для мене – це все!

Людмила ШАПОВАЛОВА

Депутатська діяльність представників споживчої кооперації – тема не нова. Багато кооператорів із різних регіонів України, причому неодноразово, обиралися до місцевих органів влади. Маємо представників кооперативної громади й у Верховній Раді. Такий стан справ - цілком логічний. Адже, навіть не маючи депутатського мандату, діяльність кожного кооператора несе в собі соціальний аспект. Адже мова – про забезпечення людей величезним спектром послуг. Тому кооператорам у їх обіцянках зробити життя людей ще комфортнішим – вірять.

А депутатство просто розширює ці можливості. В останніх місцевих виборах представники кооперативного загалу вибороли місця у радах різного рівня. Найбільше – на рівні об’єднаних територіальних громад, міських, сільських і селищних радах. А от депутатами обласних рад стали очільники спілок споживчих товариств Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Сумської областей.

«Вісті…» починають свій марафон спілкування із ними. Сьогодні наш співрозмовник голова правління Вінницької Спілки споживчих товариств, депутат обласної ради Василь ПОДОЛЯН.

- Василю Васильовичу, на початку нашої розмови поінформуйте наших читачів, яким депутатським представництвом після останніх місцевих виборів можуть похвалитися кооператори Вінниччини?

  • Вінницькі кооператори завжди були активні під час виборів до органів місцевого самоврядування. Протягом останніх років представництво кооператорів у місцевих радах різного рівня складало понад 100 осіб. Особливість нинішньої виборчої системи, а саме вибори від політичних партій, ліквідація сільських та селищних рад, не дозволила нам у повній мірі реалізувати наші плани. На місцевих виборах у 2020-му обрано двох кооператорів до обласної ради, двох – до районних рад і одинадцять – до об’єднаних територіальних громад. Загалом маємо 15 депутатів у органах місцевого самоврядування.

- Чи задоволені Ви таким результатом?

  • Звичайно ні. Завжди хочеться мати більший результат.

- Василю Васильовичу, Вас обрано депутатом Вінницької облради від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана». Ви більше себе відчуваєте політиком чи господарником?

Я все життя займався господарською діяльністю, брав активну участь у громадському житті району, потім області. Підтримував і підтримую, в міру своїх можливостей, дитячі спортивні, освітні та культурні заклади. Тому я себе позиціоную в першу чергу господарником.

- За які питання відповідатимете в обласній раді?

Мене обрано членом Постійної комісії з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування.

 

- На останніх Зборах Ради Укркоопспілки Голова Правління І.Л. Гороховський наголошував, що кооператори повинні брати активну участь у виборах до місцевих рад. На вашу думку, чому це так важливо для кооперації?

Курс, який взяла наша держава на децентралізацію, сьогодні поступово втілюється в наше життя. До речі, він був розпочатий нашим земляком, екс прем’єр- міністром Володимиром Гройсманом. Нинішні вибори також пройшли, враховуючи реформу місцевого самоврядування. Багато повноважень передано до місцевих органів, тому так важливо сьогодні мати у них своїх депутатів, які б могли відстоювати інтереси споживчої кооперації.

- Як депутат, Ви, очевидно, маєте свої зобов’язання перед виборцями, давали якісь обіцянки. Які вони?

До обласної ради мене обирають вже втретє. Ця передвиборча компанія для мене була особливою в міру об’єктивних причин. Фактично в мене не було можливості повноцінно займатися агітаційною роботою через відновлення після хвороби. На мою думку, тут велику роль зіграв системний підхід. Будь-яка робота чи діяльність, якою ти займаєшся має бути постійною і системною. Мої виборці знають мене за моїми справами попередніх років і впевнені в тому, що я і надалі буду опікуватися їхніми проблемами. Тому й обрали мене до обласної ради, щоб я відстоював інтереси моєї рідної громади.

Мені здається, що люди сьогодні не дуже вірять обіцянкам кандидатів, сьогодні потрібна щоденна кропітка робота, щоб наші виборці хоч в чомусь відчували покращення свого життя.

- Чи лобіюватимете на рівні обласної ради вирішення проблем споживчої кооперації?

Безперечно, в першу чергу, я балотувався до обласної ради для того щоб відстоювати інтереси споживчої кооперації області.

- Які питання, без втручання влади, кооперація вирішити не може?

Сьогодні в державі помінялися економічні та суспільні відносини, навіть порівнюючи з десятиріччям тому. На жаль, наша країна не пішла шляхом соціальної направленості, як скажімо скандинавські країни, а шляхом жорсткої конкуренції, накопичення і зосередження капіталу в руках транснаціональних холдингів, не стимулюючи розвитку середнього бізнесу. В такій ситуації споживча кооперація залишилася сам на сам зі своїми проблемами. Безперечно, зараз з’явилися деякі можливості для вирішення їх на місцевому рівні і ми повинні в повній скористатися цим.

- Чи налагоджені комунікації між усіма кооператорами-депутатами, які пройшли до місцевих рад у межах області?

Суть кооперації в постійному спілкуванні, обміні досвідом роботи. В такому розумінні ми постійно комунікуємо між собою. На жаль, сьогодні ми не мали нагоди зібратися всі разом і обговорити наш план дій щодо депутатської діяльності. Надіюся використати свій депутатський досвід, разом зі своїми колегами-кооператорами, які також обрані депутатами для збереження і динамічного розвитку споживчої кооперації області. Попереду цікава і плідна робота.

 

- Як реформа децентралізації вплинула на структуру системи споживчої кооперації? Чи довелося переформатовувати підпорядкування кооперативних організацій.

На сьогоднішній день децентралізація ніяким чином не вплинула на нашу структуру споживчої кооперації. Кооперативні організації і підприємства області впродовж багатьох років відпрацьовувалися, реорганізовувалися і оптимізовувалися. Вони сьогодні успішно і беззбитково працюють. За виключенням зміни назви, де це необхідно, кардинальних реорганізацій ми поки що не плануємо. Тим більше, повноваження старої структури місцевої влади продовжено ще на певний період.

- Чи може допомогти реформа децентралізації у вирішенні кооперативних проблем, якщо так, то яких саме?

Як я вже казав, частина повноважень переходить з центру до місцевих органів самоврядування: і фінансові, і земельні, і фіскальні повноваження. Тут важливо сьогодні якнайтісніше співпрацювати з місцевою владою не тільки нашим депутатам-кооператорам, а й всім керівникам, щоб мінімізувати ставки місцевих податків та зборів. Досвід показує, що там де є взаємовигідна співпраця з місцевою владою, там влада надає преференції для споживчої кооперації. Тим більше, споживча кооперація в сільській місцевості ще, в деякій мірі, успішно виконує соціальну місію - якісно і відповідально забезпечує населення товарами першої необхідності.

- Ми на порозі 2021-го року. Яким Ви його собі бачите, як депутат, як очільник системи споживчої кооперації області?

На мою думку, незважаючи на мій оптимізм, наступний рік буде важким. По-перше, ми продовжимо боротися із пандемією коронавірусу. А це займе щонайменше півроку. Зрозуміло, що великі кошти будуть витрачені на подолання хвороби.

По-друге, динаміка економічного спаду країни впливає на добробут населення, реальні сектори народного господарства, в тому числі і на споживчу кооперацію. Нам прийдеться добряче попрацювати, щоб подолати ці економічні негаразди.

І, по-третє, як депутат, хочу сказати, що 2021 рік - організаційний для місцевого самоврядування, рік переосмислення виборців щодо ставлення до місцевої влади. Наскільки вони зможуть дієво впливати на неї, щоб ефективно розвивалися територіальні громади й економіка регіону.

Але попри все, я хочу закінчити нашу розмову на оптимістичній ноті. З нашим підходом до справи та великим досвідом роботи у споживчій кооперації, ми, кооператори, успішно подолаємо всі виклики сьогодення. Дуже хочу, щоб цього року пандемія була якщо не приборкана повністю, то хоча би призупинено розповсюдження підступної хвороби, щоб люди перейшли до звичного способу життя й у них з’явилась радість і впевненість у завтрашньому дні, щоб були здорові і щасливі всі наші рідні і близькі.

 

В ТЕМУ:

Цi висловлювання голови правлiння Вiнницької обласної спiлки споживчих товариств Василя Подоляна були поза межами нашого спiлкування. Але, на нашу думку, вони також вартi уваги читачiв «Вiстей…»

⇒ Великим здобутком для споживчої кооперацiї України є закон «Про споживчу кооперацiю», який визначає основнi принципи її роботи та регулює вiдносини з державою. Iнше питання, в якiй мiрi держава розвиває i пiдтримує кооперативний рух, адже споживча кооперацiя по своїй сутi має соцiальну направленiсть. Гарнi приклади успiшностi демонструють кооперацiї Швецiї, Фiнляндiї, Iталiї, Англiї, Японiї та iнших країн. Значна частина господарського комплексу цих країн кооперована, а вiд цього має зиск як держава, так i кожен член кооперацiї.

⇒ На сьогоднi Мiжнародний кооперативний альянс об’єднує 310 кооперативних асоцiацiй i органiзацiй зi 109 країн свiту та представляє iнтереси бiльше одного мiльярда осiб на планетi. Як бачимо, це потужне господарське об’єднання, яке здатне вирiшувати глобальнi проблеми людства.

⇒ В iдеалi хочу бачити нашу кооперацiю успiшною та процвiтаючою, а наших кооператорiв самодостатнiми господарями.

⇒ Ми, кооператори, незважаючи на рiзнi полiтичнi уподобання, об’єднавшись, працюємо i будемо працювати на iнтереси наших пайовикiв та країни за будь-яких суспiльно-полiтичних обставин. Як сумлiннi учнi, добре засвоїли уроки iз кооперативної iсторiї: тiльки об’єднавшись можна досягти спiльної мети. Наш кооперативний лозунг «Взаємодопомога, демократiя та мир» є пiдтвердження цього.

 Розмову вела Оксана ГУЦУЛ

 

 

Довгоочікуваною подією ознаменували фініш надскладного 2020 року кооператори Томашпільського району Вінницькоі області: за кілька днів до Нового, 2021-го, напередодні Різдва західного обряду, відкрили унікальний заклад – суші-бар ROYAL.

Спочатку була ідея,

яка виникла не спонтанно і не на порожньому місці. Зародилася вона і витала в креативних головах тамтешніх спілчан давно, однак від її появи і до прийняття остаточного рішення пройшло трохи часу. Кооператори, як першопрохідці регіону у цьому виді бізнесу, зважували на шальках умовних терезів усі вірогідні «за» і «проти».

-Після запровадження карантинних обмежень і локдаунів, які найболючіше вдарили по громадському харчуванню, ми зрозуміли: треба щось змінювати, аби остаточно не втратити галузь, - говорить голова правління Томашпільськоі райспоживспілки Галина Петрівна Слободянюк. -  До слова, у райцентрі не бракує пристойних закладів, де можна смачно й недорого поїсти, де пропонують традиційні українські страви і ненав’язливий сервіс. Усі вони приведені до конкурентоспроможного стану, стильно оформлені, там приємно провести ділову зустріч чи поспілкуватися з друзями.

Але ми хотіли створити і запропонувати кардинально новий продукт, який би не повторював уже існуючі і був цікавим для мешканців Томашполя, жителів навколишніх сіл і приїжджих. І хоч на ринку ресторанного бізнесу суші-бари не є новинкою і вже встигли зайняти свою нішу в громадському харчуванні, все ж вона залишається незаповненою, а в нашому місті це взагалі перша ластівка.

 

ROYAL у перекладі з англійської – королівський, царський, величавий. Усім цим значенням і поставив за мету відповідати новий заклад. До цього, власне, зобов’язує не так сама назва, як стиль роботи Томашпільських кооператорів, той високий авторитет, яким користується споживча кооперація у районі й області: якщо вже беруться за реалізацію якогось проєкту, то втілюють його за найвищими стандартами.

-З церемоніі відкриття не влаштовували помпезного шоу, - продовжує Галина Петрівна. - Але майбутню подію широко розрекламували в засобах масової інформацїї, запрошуючи томашпільців і гостей міста відвідати новий заклад, посмакувати екзотичними стравами.

Чому зупинили свій вибір на японській кухні? Бо вона вважається однією з найпопулярніших у світі, попит на здорове, якісне і корисне харчування  постійно зростає. Сподіваємось, що попри кризу і коронавірусну пандемію, цей напрямок продемонструє позитивну динаміку. Тим паче, що у японському сегменті в Томашполі ще не працює ніхто.

Pizza|sushi– любов з першого шматочка

Поки що, згідно діючих вимог і протоколів, заклад працює у форматі «навинос», а також за попередніми замовленнями з безкоштовною доставкою по місту. Виключення зробили лише один раз для хлопчика, який забажав на своє 10-ліття запросити друзів саме до суші-бару. Емоціі у дітлахів зашкалювали!

Як не дивно, але перші замовлення на доставку страв надійшли з кількох сусідніх сіл. Цей факт розцінили, як добрий почин. В меню – суші, роли, гункани, футомаки… Серед обов’язкових  інгредієнтів – риба і морепродукти, водорості норі, спеціальний рис, авокадо, а також соєвий соус і васабі. Можна також замовити піцу 22 найменувань із сирними і мисливськими бортиками.

Хоча заклад тільки почав працювати, у нього вже є своя історія. Знаходиться він у підвальному приміщенні реконструйованого торговельного центру, в самому центрі міста. Колись тут була звичайна кочегарка,  потім відремонтовані площі відвели під магазин, але той себе не виправдав. І ось тепер ще одне народження – суші-бару.

-Цей заклад функціонує в рамках споживчого товариства «Відродження», він задіяний у господарський механізм системи, а назва ніби нагадує: ми його відкрили з нуля, - нанизує нові факти Галина Петрівна. – Всі процеси комп’ютеризовані, створено сім робочих місць, персонал пройшов відповідне навчання. Суші-бар забезпечений сучасним технологічним обладнанням, сюди закупили красивий посуд, придбали нові меблі – диванчики і столи, в оформленні інтер’єру поєднали східний колорит і європейський комфорт.

Як тут не згадати всім відоме: хто не ризикує, той не п'є Шампанського! У Томашполі ризикнули і в новорічну ніч у гарному настрої підняли келихи святкового ігристого напою за легку ходу свого первістка з амбітною назвою ROYAL!

Людмила ШАПОВАЛОВА

Дивитися всі фотографії ►

Голова Вінницької обласної спілки споживчих товариств Василь Подолян розповів «Інформаційній Вінниччині» про діяльність під час буремнх і кризових років кінця минулого століття, про вихід з кризи, важливість фахової освіти, депутатський досвід та роль спорту у власному житті.

У період, коли Ви стали очільником Вінницької облспоживспілки, у державі саме була економічна криза. Як Вам вдалося втримати підприємство від самоліквідації і, більше того, зробити його діяльність успішною?

– Час, коли мене обрали головою правління, а це 1997 рік, був надзвичайно непростий як в державі, так і в нашій організації. На жаль, ми зіткнулися з рядом проблем, породжених жорстокою економічною кризою 90-х років. Гіперінфляційні процеси, катастрофічна втрата власних обігових коштів, непослідовна податкова політика держави поставили на грань виживання практично всі кооперативні організації і підприємства.

Не обминув цей процес і споживчу кооперацію Вінниччини. В економічну кризу ми ввійшли з найменшою серед облспоживспілок питомою вагою власних обігових коштів та найбільшою сумою банківських позик і кредиторської заборгованості.

Десятки організацій та підприємств системи були оголошені банкрутами. Спорожніли полиці сільських магазинів. Майже половина торгівельної мережі закрилася, більше 400 об’єктів були здані в оренду приватним структурам. Досить сказати, що на початок 1998 року боргові зобов’язання системи більше як на 12 млн. грн. перевищували оборотні активи.

Безперечно, нам необхідно було приймати кардинальні рішення. Вивчивши досвід роботи споживчої кооперації в інших областях, ми розробили свою унікальну програму, яка найбільш ефективно підходила для наших кооператорів.
Футбольна школа
«Блохіна-Беланова», м.Вінниця

Шлях організаційно-структурних перетворень, обраний вінницькими кооператорами, отримав неоднозначну оцінку серед кооператорів України. І це зрозуміло. Адже, в певній мірі, цей

 шлях зачіпав досить делікатне питання – питання відносин власності.

Основна мета нашої програми – перерозподіл власності на користь первинної і основної ланки – споживчого товариства, відродження в особі пайовика реального власника, шляхом закріплення за ним частки в майні.

Тимчасовим виходом із складної ситуації було створення госпрозрахункових відособлених підрозділів за фінансовою підтримкою самих працівників системи, які потім перетворилися в споживчі товариства нового зразка, які стали юридично і економічно самостійними. Це дало можливість в десятки разів наростити пайовий капітал, а за результати роботи споживчих товариств відповідали їх члени.

Хочу наголосити: час підтвердив, що ми своєчасно і стратегічно правильно обрали шлях розвитку системи в умовах загострення конкуренції на споживчому ринку і забезпечили споживчій  кооперації поступальний розвиток на перспективу. І сьогодні Вінницька облспоживспілка займає перші та лідируючі позиції за результатами фінансово-господарській діяльності в системі Укркоопспілки.

Якою в ідеалі має бути споживча кооперація у сучасній Україні, з якою метою об'єднуються підприємці та виробники?

– В ідеалі нічого не може бути, але прагнути до нього потрібно.

Великим здобутком для споживчої кооперації України є закон «Про споживчу кооперацію», який забезпечує основні принципи її роботи та регулює відносини з державою. Інше питання, в якій мірі держава розвиває і підтримує кооперативний рух, адже споживча кооперація по своїй суті має соціальну направленність. Гарними прикладами успішної коперації є Швеція, Фінляндія, Італія, Англія, Японія та інші країни. Значна частина народногосподарського комплексу цих країн кооперована, а від цього має зиск як держава, так і кожен член кооперації.

На сьогодні Міжнародний кооперативний альянс об’єднує 310 кооперативних асоціацій і організацій із 109 країн світу та представляє інтереси більше одного мільярда осіб на планеті. Як бачимо, це потужне господарське об’єднання, яке здатне вирішувати глобальні проблеми людства.

Безперечно, в ідеалі хочу бачити нашу кооперацію успішною та процвітаючою, а наших кооператорів самодостатніми господарями.

Ми, кооператори, не зважаючи на різні політичні уподобання об’єднавшись, працюємо і будемо працювати на інтереси наших пайовиків та країни за будь-яких суспільно-політичних обставин. Як сумлінні учні нашої історії ми пам’ятаємо, що тільки об’єднавшись – можна досягти спільної мети. Наш кооперативний лозунг «Взаємодопомога, демократія та мир» є підтвердження цього.

Наскільки важливою в наш час, на Ващу думку, є фахова освіта?

Якісна фахова освіта є запорукою ефективної роботи будь-якого підприємства. З кожним роком цей чинник стає більш вагомим, тому що стрімкий розвиток сучасних технологій вимагає висококваліфікованих спеціалістів. Споживча кооперація не є виключення в цих процесах. В нашій системі 95 років функціонує навчальний заклад, який пройшов шлях від кооперативної школи до інституту. Сьогодні навчальний заклад займається підготовкою фахівців не тільки для споживчої кооперації, а й для інших галузей економіки, активно займається міжнародним співробітництвом, яке дасть можливість отримувати нашим студентам дипломи європейського зразка.

Виактивний учасник тенісних і футбольних змагань. Розкажіть про свої заняття спортом, чому обрали саме ці види? Як спорт впливає на ритм життя та роботу? Чи заохочуєте своїх колег до спорту і яким чином?

Спорт, взагалі, позитивно впливає на наше життя, дає можливість тримати себе в тонусі, а в екстремальних ситуаціях знімає стресс.

Спорт супроводжував мене на протязі всього мого шляху. Так сталося, що з дитинства грав в футбол, а коли переїхав до Вінниці – друзі запросили грати у великий теніс. Сподобалося, почав систематично займатися та заохочувати своїх коллег та друзів до фізичної активності.

Тому в мене особливе ставлення до спорту, зокрема дитячого. Я багато років підтримую дитячу футбольну команду рідного села в Кирнасівці, був у витоків зародження футбольної школи
Міжнародний тенісний турнір
серед кооператорів, м. Рига

 «Блохіна-Беланова». Сьогодні також в міру своїх можливостей підтримую різні спортивні колективи Тульчинського району та міста Вінниці.

Коли я був головою обласної федерації тенісу, ми неодноразово організовували змагання по тенісу, як обласні, так і міжнародні. На протязі багатьох років проводили міжнародні турніри з теннісу серед кооператорів. Разом з тим, виїзжали самі до своїх коллег в Латвію, де не тільки змагалися, а й обмінювалися досвідом роботи споживчої коперації.

Спорт і робота поєднанні, а це дає мені можливість з оптимізмом дивитися в майбутнє.

Вас кілька разів обирали депутатом Вінницької облради. Чи змінив депутатський досвід Ваш підхід до керування облспоживспілкою і життя у цілому?

Як будь-які події чи кроки в житті людини – це певний досвід. А чим більше керівник має досвіду, тим краще йому працювати і приймати управлінські рішення. Я вже втретє обраний депутатом обласної ради, а тому маю надію ефективно відстоювати інтереси споживчої коперації, враховуючи вже і депутатський досвід.

Сьогодні, враховуючи процес децентралізації, багато рішень, які важливі для споживчої кооперації приймаються на місцях - місцевими органами самоврядування. Буду використовувати свій досвід разом зі своїми колегами-кооператорами, які також обрані депутатами різних рівнів для збереження і динамічного розвитку споживчої кооперації області. Попереду цікава і плідна робота.

Слідами публікацій «Вістей…»

У часи, коли довкола так мало позитивних новин, дзвінок від першого заступника голови правління Вінницької обласної спілки споживчих товариств Віталія Кирилюка, дуже порадував. Віталій Анатолійович розповів, як із великою цікавістю прочитали матеріал, який був темою номера «Вістей…» №46 під назвою «Як іршавські кооператори чемпіонів виховують». Нагадаю, що у цій публікації йшлося про те, як за ініціативи голови правління Іршавської райспоживспілки, що на Закарпатті, Сергія Лупака в його рідному селі Сільце був заснований футбольний клуб. І не просто клуб, гравці якого б змагалися у чемпіонаті району, а цілий комплекс зі своєю матеріально-технічною базою, дитячо-юнацькою футбольною командою. Сьогодні футбольний клуб «Сільце» -- відома футбольна команда в області. Словом, той, хто читає «Вісті…», переконана, цей матеріал запам’ятав.

Повернімося до нашої розмови із Віталієм Анатолійовичем. Він розповідає, що подібний досвід є і у них, на Вінниччині. Пропонує надрукувати на сторінках нашої корпоративної газети матеріал про футбольний клуб, який популярний в області та яким теж опікуються кооператори, зокрема голова правління Калинівської райспоживспілки Наум Щерб.

-- Знаю, що Наум Нусікович після публікації у «Вістях…» про закарпатський клуб, вже телефонував туди до своїх колег. Але про що йшла мова -- це вже вам краще поцікавитися безпосередньо у калинівського голови правління райспоживспілки, -- пропонує Віталій Анатолійович.

У Калинівку дзвоню із величезним задоволенням. Адже Наум Щерб неодноразово був героєм публікацій нашої газети -- їх робила наша журналістка Людмила Шаповалова. Пригадую, із яким захватом після відрядження Людмила Аркадіївна ділилася у редакції з нами своїми враженнями про те, що бачила в калинівській райспоживспілці, наскільки це потужна організація і якого має креативного, вимогливого, дуже порядного і чуйного керівника.

Отже, телефоную до Наума Нусіковича і прошу розповісти про історію виникнення, так би мовити, футбольного напряму в роботі Калинівської райспоживспілки.

-- Ідея про співпрацю між Калинівською райспоживспілкою та ДЮСШ відділу освіти міста Калинівка Вінницької області, відділенням футболу, тренером Сергієм Миколайовичем Рабцуном з’явилася у 2017 році, -- говорить Наум Щерб. -- Спочатку мені захотілося, аби кооперативний логотип з’явився на формі гравців потужної команди. Також пообіцяв, що кооператори району допомагатимуть юним футболістам. Матеріально підтримуємо, коли команда виїжджає на змагання за кордон, купляємо форму, із харчуванням допомагаємо. Натомість, із усіх своїх змагань хлопчики привозять свої призи. У мене в кабінеті вже їх ціла колекція виставлена -- повна шафа футбольних кубків.

--Науме Нусіковичу, запитаю, мабуть, традиційне у подібних випадках, а чому ви це робите?

-- Розумієте, мені це дуже приємно. Я вже доросла людина, маю дорослих онучок. А от онуків у мене немає. І мені так приємно, що ці юні хлопчики із таким захопленням тренуються. А могли ж робити щось інше -- небезпечне, протиправне. Наркотики, цигарки, хуліганство -- на жаль, сучасний світ сповнений усіляких неподобств. Наші юні футболісти не просто тренуються -- їх тренер виховує, і усі вони, до речі, дуже добре вчаться у школі.

-- Науме Нусіковичу, а загалом ви симпатизуєте сучасній молоді, можете розуміти їх? Адже вважається, що вони зовсім по-іншому сприймаються світ -- через екран смартфону.

-- О, я маю гарний досвід дідуся, у якого онучкам 20, 13, 8 років, тобто вони із різних поколінь. Завжди спільну мову із ними знаходжу. Так, вони інші, але дуже цікаві, нам, людям старшим, навіть є чому у них повчитися, прислухатися, бо сучасним світом керуватимуть вже вони.

Я пишаюся, що для кількох хлопчиків футбол став не просто дитячим захопленням, а справою життя -- вони вже навчаються у Хмельницькому, у спортивній школі. До речі, напівзахисником у клубі «Динамо» грає Віталій Буяльський, який родом із Калинівки. У нас загалом тут дуже популярний цей вид спорту і нашим юним футболістам є де ним займатися, і є приклади чого прагнути.

До речі, після публікації у «Вістях…» про те, як підтримують футбол у Іршавській райспоживспілці, я вже телефонував колегам у Закарпаття із пропозицією організувати змагання між нашими командами. На мою пропозицію із радістю пристали. Тож нехай мине ця зима, стишиться епідемія і ми обов’язково організуємо змагання чи на Вінниччині чи на Закарпатті. І вас обов’язково запросимо, -- обіцяє Наум Нусікович.

-- Так виходить, що «Вісті…» також доклалися до популяризації футболу і дали поштовх до нового співробітництва?

-- Звісно! Для того газета нам і потрібна, щоб дізнаватися новини у колег, порівнювати із тим, що самі робимо, запозичувати новий досвід і загалом спілкуватися. Це дуже важливо.

-- Науме Нусіковичу, чи пандемія вплинула на роботу футбольного клубу?

-- На жаль, хвороба не обійшла наших хлопчиків, і тренер хворів. Але на наше співробітництво це не впливає. Вони усі вже мої, рідні.

Готуючись до бесіди з головою правління облспоживспілки Василем Васильовичем ПОДОЛЯНОМ, з огляду на гостроту моменту, свої запитання я вибудувала навколо двох основних ліній: як пережити посткарантинний період і як вижити у час неминучої фінансово-економічної кризи.

У СУТІ СПІЛЧАНСТВА

– Експерти стверджують, що посткарантинний шторм і спровокована ним фінансово-економічнакриза – унікальні явища і проходитимуть вони з так званим ефектом доміно: падіння обсягів виробництва промислової продукції обернеться зменшенням надходжень до бюджетів, а це, у свою чергу, призведе до різкого зниження доходів населення і зростання безробіття. Як думаєте, Василю Васильовичу, вистоїмо? – Криза, котру нині переживавесь світ, не перша і не остання в нашій історії, тому я не називав би її унікальною, оскільки кожна, окремо взята, викликана тим чи іншим чинником. Кризи відбуваються з різних причин, до них призводять різні обставини. Нинішня ситуація спровокована саме пандемією, яка зачепила всі без винятку країни світу. Відтак, у більшості галузей виробництва, торгівлі, сфери послуг спостерігаються спад і уповільнення темпів діяльності, що призводить до зменшення доходів населення, зростання безробіття – ось вам класичний варіант розвитку кризових явищ.

А щодо того, чи вистоїмо? Без сумніву, вистоїмо! Споживча кооперація України за роки незалежності пережила не одну кризову ситуацію і з кожної виходила з гідністю. Вважаю, що запорукою успіху в усі часи слугувала і продовжує слугувати сама суть спілчанства, такі його основоположні, фундаментальні принципи, як взаємодопомога, взаємовиручка, співпраця, демократизм, соціальна справедливість. В годину випробувань кооператори завжди гуртуються, єднаються, допомагають один одному, приймають спільні рішення і таким чином долають економічну скруту.

– Чи можна момент, який нині переживає людство і свідками, а точніше, учасниками якого ми є, вважати переломним?

– Я так не думаю. Звичайно, людство зробить необхідні висновки і винесе певний урок із ситуації, що сталася. Пандемія оголила безліч недоліків, насамперед у медичній сфері, причому, не лише в нашій країні, а й у цілому світі. Нарешті ми зрозуміли, що найбільша цінність і багатство держави – її люди. Рано чи пізно, вакцину від коронавірусу винайдуть, в аптеках з’являться ефективні ліки, смертельна небезпека відійде на задній план і життя повернеться у звичне русло. Головне, щоб перелом, переоцінка цінностей відбулися в наших головах, у нашій свідомості.

ВТРИМАТИСЯ НА ПЛАВУ І ПОБАЧИТИ СВІТЛО В КІНЦІ ТУНЕЛЮ – СЬОГОДНІ ЦЕ ВАЖЛИВО

– Як, на вашу компетентну думку, вийти з кризової ситуації, якщо не переможцем, то і не жертвою? Який сценарій при цьому Вам видається найбільш прийнятним?

– Запроваджені державою карантинні обмеження негативно позначились на економічних показниках роботи кооперативних підприємств. Переважна більшість несе серйозні збитки через те, що одні зовсім не працювали, інші були задіяні частково. Аналіз показує: тому, хто вчасно зорієнтувався й оперативно відреагував на ситуацію, бодай частково перепрофілювався, диджеталізував свої процеси, запровадив у торгівлі нові, прогресивні форми, зокрема через Інтернет, а в ресторанному господарстві запропонував такі методи обслуговування, як страви на виніс, доставка замовлення – ці та інші заходи, можливо, і не принесли надприбутків, зате допомогли у цей непростий час втриматися на плаву.

Думаю, два основних фактори можуть вплинути на пом’якшення виходу з кризи. Перший – це те, як кожен з нас визначить особисту роль в її подоланні, наскільки відповідально поставиться до виконання своїх службових обов’язків. Оскільки наша діяльність пов’язана з обслуговуванням населення, переважно, сільського, то ми великою мірою залежимо від купівельної спроможності людей. Тому сьогодні так важливо використати всі можливості, аби не втратити уже завойовані позиції, свій ринок, свого постійного покупця і сповна за довольнити його потреби. Другий, не менш важливий фактор – наскільки держава зможе компенсувати ті втрати, котрі несе сьогодні малий і середній бізнес, до якого відноситься споживча кооперація. Адже зрозуміло, що звільнення на один місяць від сплати майнового і земельного податку та відшкодування по частковому безробіттю, котре, до речі, просувається з великими потугами, не компенсують збитків, спричинених затяжним карантином. У тому, як швидко побачимо світло в кінці тунелю, наскільки успішно здолаємо руйнівні кризові явища, важливу роль також відіграє посткарантинна політика держави. У цьому контексті пригадується поїздка до Фінляндії групи українських кооператорів у рамках обміну досвіду. Нам продемонстрували приклад того, як і за рахунок чого можна успішно вийти з економічного колапсу. Коли у 90-ті роки країна опинилася на межі виживання, навколо держави об’єдналися в єдиному пориві всі підприємства, організації, громадяни і спрямували свої зусилля в єдине русло. Сьогодні Фінляндія – одна з найрозвинутіших європейських держав. Мені б дуже хотілось, аби й Україна пішла цим перевіреним шляхом.

Людство зробить висновки з ситуації, яка склалася в світі, тому що пандемія показала всі недоліки в медичній сфері не тільки в нашій країні, а й в усьому світі. В багатьох країнах зрозуміли, що найбільша цінність і багатство держави – це життя людини. Рано чи пізно ліки від коронавірусу будуть розроблені і небезпека відступить на задній план. Життя буде проходити в звичному руслі, як в суспільному, так і в економічному сенсі, але для цього потрібен певний час.

Але сьогодні виникла велика загроза здоров’ю і життю наших людей. Вкотре наша держава не готова до таких викликів. Приємно, що знову свідомі громадяни країни в міру своїх можливостей вносять вклад в подолання захворюванності. Кооператори, також не залишилися осторонь цієї біди, допомагали і продовжують допомагати медичним закладам, територіальним громадам області.

У Вінниці створено спеціальний фонд «СтопВірус» для підтримки та поширення медичних, профілактичних та інформаційних заходів протидії розповсюдженню коронавірусу. Зібрані кошти спрямовані на закупівлю тестів, апаратів штучної вентиляції легень, медикаментів, масок, тощо. Вінницька облспоживспілка одна з перших перерахувала 50 тис.грн. в міський фонд по боротьбі з пандемією. Голова правління облспоживспілки Подолян В.В., як координатор спецфонду по Тульчинському району неодноразово доправляв допомогу для районної лікарні, міського центру медико-санітарної допомоги та лікарень району. Він розповідає: «Об’єднуючи зусилля, ми захищаємо наших медиків. В умовах, коли кількість хворих в Україні щоденно зростає, – це дуже важливо. Не можна покладати рук та спостерігати збоку, необхідно діяти!».

Кооператори Гайсинського, Калинівського, Немирівського, Тульчинського та багато інших районів надали допомогу засобами захисту від коронавірусу медичним закладам своїх громад на суму близько 300 тис. грн.

 

Шановні коллеги!

Надсилаємо вам інфографіку розроблену МОЗ у з'язку з пандемією вірусу COVID-19. Інформацію просимо терміново розповсюдити на всіх онлайн-ресурсах та підприємствах, з якими ви співпрацюєте та комунікуєте 

Із питаннями щодо коронавірусу звертайтесь на Урядову гарячу лінію 1545.

Всю необхідну інформацію можна знайти на ресурсах, що вказані нижче.

Офіційний вебсайт Міністерства: http://www.moz.gov.ua/ 

Офіційна сторінка Міністерства в Facebook: https://www.facebook.com/moz.ukr/

Офіційні телеграм канали:

Міністерства охорони здоровя України (@mozofficial,

https://t.me/mozofficial)

Коронавірус_інфо (@COVID19_Ukraine, https://t.me/COVID19_Ukraine)

Чат бот: https://t.me/COVID19_Ukraine_Bot

Відповіді на основні запитання про COVID-19

http://covid19.com.ua <http://covid19.com.ua/>

 

05 березня відбулися другі збори Ради Вінницької облспоживспілки вісімнадцятого cкликання. В роботі зборів взяли участь перший заступник голови правління Укркоопспілки Володимир Левицький, члени Ради споживспілки, керівники організацій і підприємств, спеціалісти апарату споживспілки.

Зі звітною доповіддю про господарсько-фінансову діяльність Вінницької обласної спілки споживчих товариств у 2019 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2020 році виступив голова правління облспоживспілки Василь Подолян.

Він зокрема зазначив, що звітний період був досить непростим та напруженим. Адже, політичні, економічні, фінансові процеси в державі, не могли не торкнутись роботи кооперативного сектору економіки. Часом було дуже складно і важко. Та, долаючи труднощі, здобуто новий досвід, і кооператори Вінниччини не лише вистояли під натиском викликів сьогодення, а й створили умови для подальшого розвитку.

За підсумками 2019 року загальний обсяг роздрібного товарообороту склав майже 915 млн. грн., оборот ресторанного господарства – понад 65 млн. грн., послуг населенню надано на 89 млн. грн., обсяги виробництва склали 126 млн. грн., а заготівель - 158 млн. грн.. В усі галузі кооперативного господарства інвестовано майже 30 мільйонів гривень.

В торгівельній галузі в звітному періоді дії кооперативних організацій системи спрямовувались на підвищення ефективності використання матеріально-технічної бази, оновлення та приведення її до конкурентоспроможного стану. З майже тисячу двохсот магазинів області – 87 відсотків закладів торгівлі оновлено і приведено до конкурентоспроможного стану.

До бюджетів та позабюджетних фондів кооперативні організації сплатили понад 141 мільйон гривень податків та платежів, що на 15 відсотків більше 2018 року.

Ці цифри надзвичайно вагомі і ще раз свідчать про ту титанічну роботу, яку в звітному періоді провели кооператори області.

Голова правління підняв ще одне досить важливе питання - впровадження системи безпечності харчової продукції НАССР яка дозволяє організувати всебічний контроль за безпечністю продукції та забезпечує її конкурентну якість. Потрібно більш відповідально й докласти зусиль, аби належним чином адаптуватися до діючої системи управління безпечності харчових продуктів.

В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Томашпільської райспоживспілки Слободянюк Галина Петрівна, голова правління Іллінецької райспоживспілки Коломієць Олександр Дмитрович, голова СТ «Заготпаксервіс» Могилів-Подільського райспоживтовариства Сандул Михайло Леонідович, старший товарознавець Калинівської райспоживспілки Михайловська Валентина Миколаївна, голова правління СТ «Лідер» Муровано-Куриловецької райспоживспілки Білохатнюк Валентина Дмитрівна, голова правління Мурафського сільського споживчого товариства Шаргородської райспоживспілки Габаль Ніна Францівна. Виступаючі акцентували свою увагу на проблемах, які вони сьогодні вирішують та планах на майбутній період.

Перед учасниками зборів виступив перший заступник голови правління Укркоопспілки Левицький Володимир Павлович, який подякував спілчанам за успішну роботу і відповів на питання, які були порушені в виступах.

На зборах Ради були прийняті рішення по питаннях життєдіяльності споживчої кооперації області на 2020 рік Також замість вибулого члена ради збори обрали членом ради облспоживспілки Гулькевича Михайла Ярославовича – головного інспектора ринку «Урожай» ПСК «Госпрозрахункове об’єднання ринків м. Вінниці».

На завершення голова правління облспоживспілки привітав з днем народження депутата Вінницької обласної ради, голови споживчого товариства «Олімп» Теплицької райспоживспілки, керівника громадського формування "Народна самооборона Теплицького району" та голови громадської організації "Українське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Теплицькому районі" Сколотяного Василя Андрійовича

 

24 жовтня цього року Почесний ректор Вінницького кооперативного інституту, народний депутат України Анатолій Драбовський відвідав зону проведення ОСС, а саме військову частину, в якій служить випускник навчального закладу заступник командира батальйону спеціального призначення «Вінниччина».

Анатолій Драбовський також доставив воїнам допомогу, зібрану кооператорами Вінниччини, викладачами та студентами кооперативного інституту: продукти харчування, предмети гігієни і побуту.

Воїни-земляки щиро подякували за допомогу і передали вітання всім, хто опікується проблемами наших захисників Вітчизни.

Дивитися всі фотографії ►

4 листопада 2019 року на базі підприємств Оратівського райспоживтовариства та Погребищенської райспоживспілки відбувся обласний семінар, мета якого – вивчення та розповсюдження передового досвіду щодо створення сучасної конкурентоспроможної мережі роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та агропромислових ринків. Семінар-нарада розпочалася з огляду магазину «Крамниця» села Чагів споживчого товариства «Надія і К».

На відкриття заходу до кооператорів завітали голова Оратівської райдержадміністрації Чугункін Олег Павлович та голова районної ради Лошак Галина Василівна, голова об’єднаної територіальної громади Барський Ігор Іванович.

Оратівські кооператори поділилися своїм досвідом щодо розбудови сучасної конкурентоспроможної мережі підприємств роздрібної торгівлі, зокрема, магазинів в сільських населених пунктах з універсальним асортиментом товарів, магазину з продажу непродовольчих товарів та підприємства ресторанного господарства.

В м. Погребище огляд розпочався з універмагу «Меблевий салон» та магазину «Побутова техніка» споживчого товариства «Спектр».

Учасники семінару також ознайомилися з роботою маркетів «Продукти» споживчого товариства «Янтар» та «Місто» споживчого товариства «Ірина».

Погребищенські кооператори продемонстрували роботу підприємства райспоживспілки «Центральний ринок», на якому до послуг торгуючих понад 400 торгівельних місць, для потреб виробників сільськогосподарської продукції виділено 120 місць.

Підведення підсумків відбулося в приміщенні районної держадміністрації. В них взяли участь голова Погребищенської держадміністрації Медик Ігор Володимирович, голова районної ради Волинський Сергій Олександрович, міський голова м. Погребище Білик Анатолій Миколайович.

 3 жовтня 2019 року в актовій залі Вінницького кооперативного інституту відбулися урочисті збори і святковий концерт, присвячені Дню працівника освіти.

Перед присутніми з вітальним словом виступив голова правління облспоживспілки Подолян Василь Васильович. Він подякував науково-педагогічному колективу за успішну роботу та нагородив кращих викладачів Грамотами облспоживспілки. Серед них: Горєлова Наталія Миколаївна - викладач кафедри суспільно-гуманітарних та правознавчих дисциплін коледжу економіки і права Вінницького кооперативного інституту; Коваль Андрій Володимирович - завідувач кафедри суспільно-гуманітарних та правознавчих дисциплін коледжу економіки і права Вінницького кооперативного інституту; Павлюк Віта Анатоліївна - доцент кафедри економічної теорії, фундаментальних та соціально-гуманітарних дисциплін Вінницького кооперативного інституту, Яковець Олена Володимирівна -. викладач кафедри суспільно-гуманітарних та правознавчих дисциплін коледжу економіки і права Вінницького кооперативного інституту

Виконуюча обов’язки ректора інституту Драбовська Віра Анатоліївна також привітала колектив зі святом і нагородила кращих працівників інституту і коледжу грамотами та грошовими преміями.

Гарним подарунком для викладачів став концерт, організований студентами інституту.

І ЗНОВУ РІК НАВЧАЛЬНИЙ, І ЗНОВУ ЗВЕРШЕНЬ НОВИХ ЧАС

Яскравими моментами, цікавими історіями та шаленим темпом невпинно пролітає час. Озирніться довкола! Знову осінь... А це означає, що стартував новий навчальний рік. Цьогоріч День Знань у Вінницькому кооперативному інституті відбувся особливо цікаво.

З самого ранку, біля навчального закладу зібрався цілий натовп студентів, батьків, викладачів, які уважно розглядали декорації свята. А подивитись було що: фотовиставка «Давайте познайомимось» із фотографіями студентів та викладачів, фотопроєкт «Як я провів літо» та стенди «Feedback», на яких студенти могли залишити свої побажання, привітання та ідеї, які вони хотіли б реалізувати у новому навчальному році. Об 11 годині у актовій залі розпочався урочистий концерт, підготовлений студентами нашого інституту. Ведучими концертної програми були Діана Мельник та Кирило Ваталін. Привітали усіх із початком навчального року перший заступник голови правління Вінницької обласної спілки споживчих товариств Віталій Кирилюк, виконувачка обов’язків ректора Віра Драбовська, виконавці та артисти. Окремим сюрпризом стало музичне вітання від ансамблю педагогів, які спеціально зібралися із нагоди свята.
На завершення програми найактивніших студентів було нагороджено за активну участь у житті студентського самоврядування. 
Ось так цікаво розпочався навчальний рік у Вінницькому кооперативному інституті. І ми сподіваємося, що він пройде цікаво, натхненно та плідно.

ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ ЧИ ПІАР, СТИЛЬ ЧИ РИТОРИКА, ШВИДКОЧИТАННЯ ЧИ МНЕМОНІКА: СТУДЕНТИ ВІННИЦЬКОГО КООПЕРАТИВНОГО ОБИРАЮТЬ НОВІ ПРЕДМЕТИ

Перша пара нового року стала першою не лише за назвою, а й за стилем. Цього року студенти навчалися багатьом корисним вмінням. Головною темою була багатогранність особистості. Найголовнішим завданням було допомогти особистості засяяти новими гранями. І це вдалося у повній мірі.

«Ювелірами» стали тренери освітнього проекту «Takethechallenge». Ще на урочистому концерті кожен з них коротко анонсував свій тренінг, що дало можливість студентам усвідомлено обирати свій урок. Та найголовнішим досягненням було те, що відвідування цих уроків було абсолютно добровільним.

Зокрема, були представлені майстер-класи по створенню власного бізнесу, розкрутки своєї сторінки в інстаграмі та реалізації життєвих цілей, обранню свого стилю та створенню іміджу, запам'ятовуванню важкої інформації та самонавчанню, вивчення англійської мови, менеджменту часу та вмінню публічно спілкуватись. Велике дякуємо незамінним спікерам за чудову та докладну інформацію: Андрію Чорному, Оксані Лоянич, Ігорю Цигвінцеву, Юлії Коваль, Мар'яні Сабадаш, Олені Солоїд, Геннадію Чепурному та Вірі Драбовській. Також величезне спасибі департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації за чудові м’які меблі, що дозволили зробити локації ще більш привабливими, Анатолію Драбовському за намети та конструкції, усім організаторам та волонтерам цього заходу.

Проєкт не завершено і у стінах Вінницького кооперативного щотижня відбуватимуться тренінги та майстер-класи, публічні лекції та панельні дискусії, на які ми запрошуємо усіх охочих прийняти виклик.

МУЛЬТИКИ ДЛЯ ПЕРЕХОЖИХ. У ВІННИЦЬКОМУ КООПЕРАТИВНОМУ ВЛАШТУВАЛИ КІНОТЕАТР ПРОСТО НЕБА. 

Ввечері 2 вересня перехожі, що проходили вулицею Академіка Янгеля, пасажири транспорту та водії мимоволі спинялися біля Вінницького кооперативного. Їх увагу ще за дня привертав величезний екран, що його було встановлено на фасаді будівлі та крісла-мішки зі спортивними лавками перед будівлею. Цього вечора ВКІ розпочав проект «Кіно просто неба», який дає змогу дивитися кіно та мультфільми просто неба на вулиці. Перший показ було присвячено короткометражній анімації, 21 мультфільм змогли переглянути відвідувачі з 20:15 до 22 години. Серед мультфільмів були мультики студії «Pixar», «Disney», європейських анімаційних студій. Деякі мультфільми були веселими, деякі – повчальними, деякі – філософськими, але жоден глядач не залишився байдужим. До речі, глядачів було багато і не лише студенти Вінницького кооперативного: тут були і викладачі зі своїми дітьми, і сусіди із будинків, що розташовані поряд, і прості перехожі, які зупинялися подивитися кіно.

По закінченню показу усі присутні допомогли організаторам зібрати кінотеатр та влаштували толоку із прибирання. Перший досвід був позитивним, а це означає, що «Кіно просто неба» відбуватиметься ще неодноразово протягом теплих вечорів осені.

 Ігор Цигвінцев

 

 

24-25 серпня в місті Вінниці пройшов парний турнір з тенісу серед аматорів «Independence Racket 2019». На турнір з’їхалися з усіх куточків України, а також із-за кордону, зокрема, з Білорусії. В змаганнях взяли участь 60 спортсменів. Для Вінниці вони стали масштабними і цікавими.

Турнір проходив за підтримки благодійного фонду Володимира Провидуса, а призовий фонд склав 30 тисяч гривнів.

Змагання проходили на кортах тенісного клубу «Матчбол» та Вінницького кооперативного інституту. Команда від споживчої кооперації, в складі першого заступника голови правління облспоживспілки Віталія Кирилюка та тренера кооперативного інституту Андрія Осокіна, також взяла участь в змаганнях. В безкомпромісній боротьбі вони зайняли п’яте призове місце.

Шановні представники української кооперативної громади!

Вітаю з Міжнародним днем кооперативів! Вітчизняний кооперативний рух має давні і славні традиції потужних господарських об’єднань, які ефективно здійснюють господарську діяльність, максимально задовольняючи потреби своїх членів. Застосування кооперативної форми господарювання інтенсифікує економічні процеси практично у будь-якій галузі виробництва, а отже, кооперативний рух є надзвичайно важливою частиною національної економіки. Сьогодні кооперативний рух переживає чергову важливу трансформацію, спричинену тими докорінними суспільними змінами, які відбулися у нашій країні протягом останніх років. Реформування вітчизняної промисловості вимагає від суб’єктів господарювання швидкого та адекватного реагування на будь-які нові обставини, постійного пошуку і застосування нових методів здійснення підприємництва, перегляду усталених підходів менеджменту бізнесу. Кооперативна форма господарювання є напрочуд дієвою у таких умовах, адже вона ефективно сприяє пошуку оптимальних шляхів досягнення поставлених цілей для всіх членів кооперативу. Тому я впевнений, що кооперативний рух України і надалі займатиме важливе місце у структурі вітчизняних господарських відносин. Уряд гарантує максимальне сприяння кооперативним товариствам у здійсненні їх діяльності і подальше покращення загального бізнес-клімату в країні. Вірю, що якісний і професійний діалог між державою та кооперативним рухом буде продовжено. Щиро дякую вам за активну і цілеспрямовану господарську позицію та розуміння переваг, які дають господарські об’єднання всім їхнім членам! Бажаю вам міцного здоров’я та подальших успіхів у вашій діяльності! Разом ми змінюємо нашу країну на краще!

Шановні друзі!

Від щирого серця вітаю кооперативну громаду України з 97-ю річницею Міжнародного дня кооперативів. Кооперативний рух, який набув визнання та організаційного розвитку на початку XIX сторіччя, завжди надавав чудову можливість через спільне господарювання реалізувати підприємницьку ініціативу та поліпшувати соціально-економічне становище. Ґрунтуючись на таких високоморальних принципах, як взаємодопомога, взаємовідповідальність, демократичність та солідарність, кооперація продовжує відігравати важливу роль в економіці переважної більшості країн світу. Сьогодні, керуючись багатим зарубіжним і вже багаторічним власним досвідом діяльності та завдяки своєму економічному і кадровому потенціалу, національний кооперативний рух успішно виконує вкрай важливу суспільну місію — покращення добробуту співвітчизників, зміцнення злагоди і розуміння як в регіонах, так і в країні загалом. Розуміючи важливість кооперативного сектору для національної економіки, Верховна Рада України й надалі робитиме дієві кроки щодо розвитку кооперативної моделі господарювання та забезпечення діяльності всіх видів кооперативів. Зичу вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя й благополуччя і, звичайно, нових вагомих здобутків у задоволенні соціально-економічних і культурних потреб українців!

Шановні друзі!

Щиро вітаю з Міжнародним днем кооперації. Сьогодні кооперація займає одне з важливих місць у системі національної економіки, слугуючи гідним прикладом згуртованості та взаємодопомоги. Переконаний, що ваша повсякденна наполеглива праця, досвід та високий професіоналізм і надалі сприятимуть реалізації високого потенціалу нашої країни, активізують впровадження перспективних напрямів виробництва та передових технологій, а також забезпечать зростання добробуту населення. Бажаю усім міцного здоров’я, благополуччя, родинного затишку, невичерпних життєвих сил і вагомих здобутків в ім’я України!

 4 липня 2019 року в приміщенні облспоживспілки відбулись урочисті збори з нагоди 97-го Міжнародного дня кооперації. На збори були запрошені голови правлінь, їхні заступники,  головні бухгалтери, директори та керуючі ринками, керівники виробничих підприємств райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, голови профспілкових комітетів працівників споживчої кооперації, кращі працівники усіх галузей діяльності системи, працівники апарату управління облспоживспілки і ветерани споживчої кооперації.

В роботі зборів взяли участь голова Вінницької обласної державної адміністрації Коровій Валерій Вікторович, міський голова  Моргунов Сергій Анатолійович. З урочистою доповіддю виступив голова правління Подолян В.В.

Перед присутніми з вітальним словом виступили Коровій В.В., Моргунов С.А. Вони вручили кращим працівникам грамоти обласної державної адміністрації, обласної та міської ради.

Зокрема, Грамотою обласної державної адміністрації і обласної Ради нагороджено Бабій Тетяну Миколаївну – голову правління СТ «Боровик» Тростянецької райспоживспілки; Дибчук Людмилу Василівну – завідувача кафедри маркетингу та підприємництва Вінницького кооперативного інституту; Донець Людмилу Адольфівну – голову СТ «Іванківське» Тиврівської райспоживспілки; Маньківську Оксану Петрівну – голову СТ «Івушка» Вінницької райспоживспілки; Цибрій Галину Володимирівну – головного бухгалтера СТ «Калина» Гайсинського райспоживтовариства.

13 червня в приміщені Вінницької облспоживспілки відбувся практичний семінар на тему «Впровадження системи НАССР на підприємствах споживчої кооперації Вінниччини».

У ньому взяли участь фахівці облспоживспілки, керівники райспоживспілок і споживчих товариств, директори виробничих підприємств та ринків, фахівці, відповідальні за впровадження системи  НАССР на підприємствах.

Відкрив захід голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян В.В.

В своєму виступі Василь Васильович зазначив, що з моменту підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським союзом був пройдений неймовірний шлях розвитку, змін та перетворень України, який неухильно вплинув на всі сфери життя громадян, відповідно і кооператорів.

Виконання зобов’язань згідно Угоди дало великі можливості, як для удосконалення української системи контролю безпечності харчових продуктів, так і для приведення українських стандартів до рівня Європейського союзу.

Система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках НАССР – міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками пов’язаними із безпечністю харчових продуктів.

«Для того, щоб перехід до принципово нової концепції управління безпечністю харчових продуктів з перекладанням відповідальності з держави на операторів ринку мав позитивний ефект для споживачів, потрібно бути спроможними адекватно проаналізувати та мати достатньо досвіду та знань для запровадження системи управління безпечністю харчових продуктів» - сказав голова правління.

Відповідно до законодавства України всі оператори ринку, які працюють у сфері виробництва і обігу харчових продуктів, повинні до 20 вересня 2019 року впровадити систему НАССР.

Саме з метою упередження та недопущення застосування штрафних санкцій через невиконання вимог законодавства  кооперативним організаціям і підприємствам, було вирішено організувати практичний семінар з питань впровадження системи  НАССР на підприємствах споживчої кооперації Вінниччини.

Доповідачами на семінарі виступили кандидат наук, доцент, завідувач кафедри маркетингу та підприємництва Вінницького кооперативного інституту Дибчук Людмила Василівна; кандидат технічних наук, доцент, сертифікований спеціаліст по НАССР Семко Тетяна Василівна; начальник відділу безпечності харчових продуктів головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Салюк Андрій Васильович.

На семінарі були висвітлені наступні питання:

  • Основні положення концепції НАССР;
  • НАССР – впровадження на малих підприємствах, підготовка до аудиту компетентним органом;
  • Розробка та запровадження системи управління безпечністю харчових продуктів відповідно до вимог стандарту (ДСТУ ІSO2000:2017);
  • Ключові аспекти практичного впровадження системи НАССР.

Головною особливістю системи НАССР, як зазначили доповідачі, – це безперервний контроль показників безпеки продукції в контрольних точках усього процесу її виробництва – «від лану до столу».

Під час обговорення семінару відбулася плідна дискусія між кооператорами та виступаючими. Учасники семінару отримали від доповідачів вичерпні відповіді на свої питання та рекомендації щодо практичних аспектів запровадження системи управління безпечністю харчових продуктів.

Підбиваючи підсумки роботи обласного семінару, перший заступник голови правління Кирилюк Віталій Анатолійович висловив думку, що подібний досвід безпосереднього спілкування науковців і практиків кооперативного господарства варто продовжувати і в майбутньому. Адже набуті під час навчання теоретичні знання і методичні поради сприятимуть підвищенню безпечності харчових продуктів відповідно до сучасних стандартів, а відтак і більш ефективній діяльності кооперативних галузей.

 

ВІННИЧЧИНА Кооперативний маркет – не лише найбільший за площею торговельний заклад у селі Сутиски Тиврівського району, а й найпопулярніший серед місцевого населення. Хочете дізнатися, за рахунок чого він завоював, а головне - утримує прихильність покупців?

На перших порах, коли тільки відкривалися, кооператорам було простіше працювати: на подію люди чекали і одразу полюбили цей магазин. Але з появою конкурентів стало зрозуміло, що на старому багажеві довго не втримаєшся: сьогодні покупець хоче в одному місці максимально задовольнити свої потреби. А це вимагає додаткових зусиль від кожного працівника прилавка.

- Колектив у нас стабільний, у незмінному складі трудимося понад десять років, - не відволікаючись від роботи, говорить продавець Галина Рибалко. - Ми вже як одна сім’я. Та й покупці нам не чужі, бо знаходимося посеред житлового масиву, постійних покупців знаємо в обличчя, знаємо їх смаки і що кому можна запропонувати.

Асортимент вражаючий - до двох тисяч найменувань, товарний залишок становить 500 тисяч гривень. Простіше сказати, чого тут не можна купити, бо, як зазначила одна з постійних відвідувачок, Валентина Петрівна Піскур:

- Якщо вже в маркеті не придбаєте те, що шукаєте, то, значить, його в селі немає ніде. Хоча зі мною такого не траплялося. Живу зовсім поряд, на вулиці Молодіжній, так що в магазині буваю щодня. І завжди, навіть коли, здавалося б, нічого не треба, знайду, чим спокуситися. Ось зараз беру молочку: все свіже, якісне, безпечне.

Правду кажуть, що не продається лише те, чого немає в магазині. Попри те, що у кожного мешканця села є присадибна ділянка, на якій він усе вирощує, овочева полиця тут представлена досить різноманітно, включаючи й екзотичні овочі й фрукти. Вам не доведеться їхати в місто, якщо захочете побалувати членів своєї родини дорогими імпортними сирами чи ковбасами - були б гроші!

На одній зміні, а їх усього дві, зайнято четверо продавців, котрі досконало володіють торговельними процесами і готові за необхідності замінити один одного. Однак людей в магазині постійно перебувало стільки, що тут явно було не до нас. І ми цю обставину розцінили, як добрий знак.

Людмила ШАПОВАЛОВА

Ім’я Людмили Василівни Кухарук, голови правління Тиврівської райспоживспілки, що на Вінниччині, цілком заслужено вписано у віртуальний Золотий фонд споживчої кооперації України. І не лише тому, що в системі вона незмінно трудиться півсотні літ, а ще й через те, що всі ці роки позначені невтомною, а головне - результативною працею; що, взявши одну намічену вершину, одразу починала сходження на наступну, ще вищу; що на певному етапі зуміла зупинити руйнівні процеси, зберегти високопрофесійні кадри, котрі сьогодні під її мудрим керівництвом примножують славу кооперативної Тиврівщини.

Хочемо бачити, чути, запозичувати

- Буваючи на семінарах-навчаннях, які щороку проводить Вінницька облспоживспілка на базі одного з районів області, звернула увагу, що Ви, Людмило Василівно, не просто їх відвідуєте, а завжди активно на них працюєте. Саме працюєте: ставите господарям запитання, щось занотовуєте, фотографуєте. Мені цікаво, чи побачене й почуте потім знаходить своє застосування у практиці ввіреного Вам району?

- Повернувшись, я обов’язково запрошую на зустріч актив, розповідаю, що нового побачила, що зацікавило. Знаю, подібні заходи відбуваються й в інших областях, але, мабуть, не на такому високому рівні вони проходять. Обласна Спілка робить дуже потрібну й корисну справу, традиційно збираючи і знайомлячи нас, керівників районних структур, зі специфікою діяльності та досвідом роботи колег. Щоразу відкриваю для себе ще не освоєну нішу діяльності, намічаю точки докладання зусиль нашого колективу на перспективу.

Цим семінарам-навчанням передує напружена, упродовж року, підготовка з удосконалення того конкретного напряму, яким район славиться і чим можна поділитися з іншими. До цієї роботи долучаються й фахівці облспоживспілки, що додає ваговитості й грунтовності заходу.

Кілька років тому на базі нашого району також проходив семінар, причому, всеукраїнського масштабу - за участі керівників Укркоопспілки і обласних спілок.

Те, що було зроблено в ході його підготовки, послужило імпульсом для подальшого вдосконалення і впровадження новітніх технологій. До нас потім ще довго їздили колеги, аби більш детально вникнути у тонкощі методів нашого, на той час прогресивного господарювання.

Перевага тим ідеям, які виважені

- При прийнятті рішень Ви прислухаєтесь до колективної думки чи, перш ніж винести питання на обговорення, настільки досконало володієте повнотою інформації, що маєте напоготові своє власне, з усіх боків обдумане?

- Я не культивую сирих ідей, відтак, на обговорення вони виносяться вже зрілими, виваженими, навіть з варіантами можливих ризиків. Якщо вже я прийняла рішення, то відстоюватиму його до кінця, доводячи й аргументуючи свою позицію. Притаманними мені енергійністю й ентузіазмом я заряджаю людей, вони мені вірять і йдуть за мною. Взагалі-то, мені пощастило з колективом. Це переважно люди ризикові, готові до сприйняття й запровадження новацій, ми не тримаємося за день учорашній, а скеровуємо свої погляди в майбутнє. Проілюструю сказане конкретними прикладами.

24 травня делегація Вінницького кооперативного інституту відвідала Вищу школу економіки, права та медичних наук ім. Едварда Ліпінського у м. Кельце.

Слід зауважити, що відповідно до угоди, укладеної нашими навчальними закладами три роки тому, такі зустрічі є традиційними. Однак цього разу, окрім студентської конференції, вперше відбулися дружні змагання волейбольних команд.

Відкрили конференцію проректор Вищої школи економіки, права та медичних наук ім. Едварда Ліпінського доктор Кшиштоф Вонторек та ректор Вінницького кооперативного інституту доктор Анатолій Драбовський. 

Зі сторони Інституту виступили Наталія Горячкіна з доповіддю «Причини корупції та ефективність антикорупційних стратегій» та Ілона Ковальчук – «Боротьба з корупцією у країнах Європейського Союзу».

Це був не перший науковий досвід студенток, оскільки вини брали участь у міжнародній конференції, що проходила у Вінницькому кооперативному інституті в листопаді 2018 р.

О другій половині дня відбулися змагання двох волейбольних команд. Команда Інституту грала з сильною та досвідченою командою Вищої школи. Перемогу у матчі отримали господарі змагань, що вчергове підтверджує високий рівень розвитку волейболу в Польщі (польські команди неодноразово ставали переможцями світових змагань). Однак наші спортсменки виявили неабияку наполегливість та стійкість.

У підсумку – перемогла дружба! Наш ректор, Анатолій Драбовський, запросив до Інституту волейбольну команду Вищої школи на матч-відповідь, який планується провести у наступному році. Запрошення було прийняте.  

В одному приміщенні мирно уживаються два кооперативних закладиВІННИЧЧИНА Якщо вже вас справи привели на Тиврівщину, а точніше, у с. Ворошилівка, то вам не оминути будівлю, де мирно уживаються два спілчанські магазини: з лівого флангу - Продукти, з правого - Маркет, який місцеві ще називають «1000 дрібничок». Центр села, поряд зупинка автобуса, дитячий ігровий майданчик, зручний під’Їзд для транспорту. Сьогодні нам з вами -- ліворуч.

Коли ревізію роблять самі продавці

- Гарно у вас як! - не стримую емоцій, переступивши поріг продуктового магазину. - Просторо, чисто, новенькі вітрини і торговельне обладнання, асортимент - очі розбігаються.

- Зорієнтуватися новому відвідувачу у товарному різноманітті допоможуть навігатори, ну і ми, продавці, - пояснює завідуюча Ніна Ряба.

Ніна Степанівна все життя в кооперації: після закінчення технікуму, працювала товарознавцем, а коли відкривався цей магазин, виявила бажання стати біля його витоків, організувати торговельний процес.

- Колектив у такому ж складі працює й сьогодні, хоча минуло вже більше десяти років, - з неприхованим задоволенням констатує голова правління Тиврівської райспоживспілки Людмила Кухарук. - Секрет його успіху - найперше у злагодженій роботі, у почутті ліктя, у надійності та готовності підставити плече.

Цікавий факт повідомила Людмила Василівна: дівчата навіть самі у себе роблять ревізію, правління райспоживспілки їм довіряє і, до їх честі, розтрат не було ніколи. До того ж, самі шукають постачальників, за необхідності змінюють їх.

Прийшов по хліб - купив ще й топорище

- Магазинів у селі вистачає, але лише наш працює у форматі самообслуговування, лише у нас можна розрахуватися кредитною карточкою і отримати 3-процентну знижку, - перераховує додаткові зручності Ніна Ряба. - Крім того, пропонуємо заварну каву; великий вибір напівфабрикатів; крупу, борошно, цукор на вагу, що значно дешевше, ніж фасовані. До послуг покупців - камери схову, корзинки, термінал для поповнення рахунків.

Голова правління Тиврівської райспоживспілки Людмила Кухарук (друга зліва) з колективом у складі: Лариси Кушнір, Олени Воляник, Наталії Сташко, Антоніни Чех, Ліни МалашкевичВІННИЧЧИНА Кооперативний Маркет у Гнівані можна вважати першопрохідцем на Тиврівщині, коли мова заходить про комп’ютеризацію торговельних і бухгалтерських процесів. Магазину десять років, але тільки тепер він по-справжньому «розправив крила».

-- Бути першими у впровадженні сучасних методів торгівлі -- це і ризик, і велика відповідальність, -- говорить голова правління Тиврівської райспоживспілки Людмила Кухарук. -- Не приховую, я дуже переживала, коли ми переводили його на самообслуговування. Але, як показав час, це був правильний крок, який додав популярності нашому закладу, позитивно вплинув на обсяги товарообороту.Для Лідії Макієнко, зазвичай, однієї корзинки замало

Є у Людмили Василівни задумка відкрити на площах цього Маркету міні-пекарню і тут же реалізовувати гарячу випічку. Ідея виникла, коли прочитала у «Вістях…» про досвід золотоніських кооператорів, де ця справа поставлена на серйозну основу. Коли поділилася своїми думками з колективом, дівчата з готовністю відгукнулися на цю ініціативу.

Чим ще примітний цей заклад? Тут дуже скрупульозно підійшли до формування асортименту, дбаючи про те, щоб магазин став сімейним для жителів мікрорайону П’ятихатки.

-- Якщо я щодня сюди заходжу, то це мій магазин. Віддаю йому перевагу, бо завжди великий вибір овочів, фруктів, хлібобулочних виробів, соків. Все свіже, має привабливий товарний вигляд. Плюс уважне ставлення до покупців. І це той бонус, який створює нам настрій.

Людмила ШАПОВАЛОВА

Делегація Єврорегіону «Дністер» на чолі з Сергієм Татусяком та взяла участь в роботі V Європейського конгресу місцевого самоврядування, який відбувся 8-9 квітня 2019 року в Кракові, Республіка Польща. До складу дулегації Єврорегіону ввійшли Олег Зарубінський - директор Українського інституту дослідження екстремізму,  Микола Радіонов - директор Єврорегіону «Дністер», Світлана Пустовіт - заступник директора, Кирилюк Віталій – перший заступник голови правління Вінницької облспоживспілки, Трач Оксана - секретар Тульчинської міської ради, Трач Людмила - заступник директора  з виховної роботи Ганнопільської ЗШ І-ІІІ ступенів Тульчинської міської ради, Заячковський Володимир - директор Державного вищого навчального закладу «Могилів-Подільський монтажно-економічний коледж» та представники Вишгородського району Київської області на чолі з Ростиславом Кириченком,  головою Вишгородської районної ради.

Європейський Конгрес місцевого самоврядування є місцем зустрічі керівників місцевих органів влади, представників державних органів влади, науки та бізнесу. «Місцеве самоврядування - разом до майбутнього» - гасло цьогорічного конгресу. Під час двох днів заходу учасники з Польщі та з закордону обговорили роль транскордонного та міжнародного співробітництва, місцеві ініціативи та побудову спільного майбутнього.

Цього року Сергій Татусяк, голова Єврорегіону «Дністер» та МГО «Україна-Польща-Німеччина», був модератором панельної дискусії «Транскордонні проекти як спосіб оживити соціальну і економічну співпрацю!». Під час обговорення він поділився досвідом роботи Єврорегіону та МГО «Україна-Польща-Німеччина» (МГО «УПН»), розвитку транскордонної співпраці та якою дієвою є «народна дипломатія» на міжнародній арені. Спікерами в дискусії виступили: Богуслав Ваксмудндзскі, голова Єврорегіону Татри, Олег Дубіш, віце-голова Польсько-української Торгово-промислової палати Бірджіта Еріксон, експерт Східнонорвезького Дослідницького Інституту, Крістіан Футач, голова агенції регіонального розвитку Хорватії, Ева Олссон, директор центру регіонального розвитку Швеції. До обговорення долучилась Іва Купрешек, президент агенції регіонального розвитку Боснії та Герцеговини.

Окрім цього, як і в попередні роки, ми облаштували інформаційний стенд, де учасники Конгресу могли краще дізнатися про діяльність Євроергіону «Дністер» та МГО «УПН».

Делегація  Єврорегіону «Дністер» протягом двох днів брали активну участь в дискусійних панелях, присвяченим розвитку місцевого самоврядування, інвестиціям, освіті та туризму.

Дивитися всі фотографії►

Делегація кооператорів від Вінницької облспоживспілки на чолі з її головою правління Подоляном В.В. взяла участь в роботі III з’їзду Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств, який відбувся 21 березня 2019 року. Серед делегатів, обраних на XVIII з’їзді Вінницької облспоживспілки: Балімчук Сергій Васильович – голова правління Тульчинського райспоживтовариства; Бойко Петро Олександрович - голова правління Гайсинського райспоживтовариства; Іжевський Володимир Віталійович - директор підприємства споживчої кооперації «Госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці»; Кирилюк Віталій Анатолійович – перший заступник голови правління облспоживспілки; Коба Микола Михайлович - голова правління Немирівської райспоживспілки; Подолян Василь Васильович - голова правління облспоживспілки; Сич Антоніна Антонівна - голова правління Вінницької райспоживспілки; Слісарчук Микола Петрович - голова правління Бершадського райспоживтовариства; Коломієць Олександр Дмитрович - голова правління Іллінецької райспоживспілки; Лесик Валентин Іванович - голова правління Чечельницького райспоживтовариства; Мотруніч Микол Федорович - голова правління Погребищенської райспоживспілки; Щерб Наум Наумович - голова правління Калинівської райспоживспілки. Також на з’їзд були запрошені ректор Вінницького кооперативного інституту Драбовський Анатолій Григорович та голова обкому профспілки працівників споживчої кооперації Кириченко Надія Миколаївна. Делегація від вінницьких кооператорів була одна із найчисельніших.

Голова правління Калинівської райспоживспілки Щерб Наум Наумович на протязі декількох років виступає спонсором футбольної команди дитячої юнацької спортивної школи м. Калинівки. Спортсмени цієї команди приймають участь у змаганнях в Україні та за її межами та неодноразово займали призові місця. Футболісти грають у формі під фірмовим логотипом Укркоопспілки «СООР  Україна».

 

Чоловічий колектив облспоживспілки, районних кооперативних організацій і підприємств та госпрозрахункового об’єднання ринків м. Вінниці зробили чудовий подарунок для своїх колег-жінок та дружин. Вони запросили їх 8 березня на концерт всесвітньовідомого українського співака, народного артиста України Гришка Володимира Даниловича.

Кооператори отримали незабутнє враження від концерту, який відбувся  в Вінницькому музично-драматичному театрі імені Миколи Садовського.

А після концерту вони мали змогу в неформальній обстановці в готельно-ресторанному комплексі «Дубовий Гай» поспілкуватися з видатним співаком і отримати від нього диски із записами його пісень і  автографом.

Напередодні свята, Міжнародного жіночого дня, в кооперативному інституті відбулися урочистості. Перший заступник голови правління облспоживспілки Кирилюк В.А. і ректор ВКІ Драбовський А.Г. виступили з вітальним словом і нагородили кращих працівників навчального закладу грамотами і грошовими винагородами.

Вже звичною традицією стало відзначення Жіночого дня не лише концертною  програмою чи нагородженням кращих працівниць, а й змаганням серед дівчат – Міс ВКІ. Цьогоріч змагалося вісім конкурсанток із двох відділень та 6 спеціальностей. Всупереч міфу про те, що конкурс краси – це лише про зовнішність, організатори свята, Рада студентського самоврядування ВКІ, намагалися показати не лише зовнішню красу учасниць. Дівчата організовували соціальні акції, демонстрували обізнаність у справах суто чоловічих, змагалися у грації та стилі, зачаровували шармом та жіночністю.

Перемогу здобула студентка ІІІ курсу спеціальності «Право» Ярослава Столяр. Голосування глядачів за переможця у номінації «міс глядацьких симпатій» довело компетентність  та неупередженість журі, до складу якого увійшли представники спонсорів та партнерів свята, оскільки улюбленицею глядачів стала також Ярослава.

Та жодна красуня  цього вечора не відчувала себе переможеною, оскільки кожна отримала перемогу у певній номінації та справді гарні подарунки від організаторів та партнерів. А подарунків було чимало: косметика, мультиварка, фени, набір посуду, сертифікати на знижки, фотосесія, подорож до Львова та інші.

На черзі змагання серед хлопців, що відбудеться у квітні та обіцяє бути не менш захопливим та дивовижним.

Дивитися всі фотографії►

Дивитися відео ►  

Шановні колеги-жінки!

Від імені правління Вінницької облспоживспілки і від себе особисто сердечно поздоровляю Вас із прекрасним святом – Міжнародним жіночим днем!

 

Ми вдячні Вам за красу і ніжність, доброту і щиросердечну чуйність,

саме Ви оточуєте близьких людей любов’ю й увагою, і, незважаючи на численні турботи, пов’язані з роботою і родиною, даруєте їм спокій і щастя.

Заради Вас, в ім’я вашого щастя і любові відбуваються і великі діяння, і повсякденні справи.

У це прекрасне свято від усієї душі бажаю Вам любові,

добра, успіхів. Нехай там, де Ви з’являєтеся, розцвітають посмішки і чуються компліменти.

Будьте улюблені і щасливі!

 

З повагою,

голова правління Вінницької облспоживспілки                                                                            В.В.Подолян

У ВКІ відбулося спільне засідання освітян та кооператорів. Вінницький кооперативний інститут приймав у себе у гостях очільників освіти та директорів середніх загальноосвітніх шкіл Тульчинського району.  Ініціатором такої зустрічі виступив Василь Подолян, голова правління Вінницької облспоживспілки,  а ідею підтримав начальник відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської райдержадміністрації Сергій Чепернатий.

Спільне засідання було присвячене обміну досвідом та пошуку нових шляхів співпраці. За словами ректора ВКІ Анатолія Драбовського «… це чудова можливість переходити від міжнародної співпраці до співпраці із колегами всередині країни, області». Результатом зустрічі стало напрацювання стратегії співпраці освітян Тульчинського району та Вінницького кооперативного інституту. Гості відзначили гостинність вінничан та мають надію на подальшу співпрацю у заданому форматі. У свою чергу, господарі анонсували такі зустрічі і з представниками інших районів області.

Дивитися всі фотографії ► 

Вісті, №5, четверг, 31.01.2019 р.

Анатолій ЧЕРНЯВСЬКИЙ, 25-річний сільський голова: «ТЕПЕР Я КОМПЕТЕНТНИЙ В УСІХ ПИТАННЯХ»

ВІННИЧЧИНА У новорічному номері «Вістей…» було вміщено матеріал з Літинського району області про унікальну кооперативну родину Чернявських, члени якої 15 років тому створили споживче товариство «Відродження» і сьогодні вийшли на той рівень господарювання, котрий викликає подив навіть у «бувалих», охоплює досить широкий спектр діяльності й продовжує розширювати свої сфери впливу.

Зібрати усіх разом у будній день (а родина Чернявських велика і вона все приростає новими членами), коли кожен зайнятий своєю справою, складно, тому з молодшим із синів, Анатолієм Владиславовичем, бесідували окремо, з трудом вписавшись у його щільний робочий графік сільського голови Журавненської сільської ради.

Наймолодший в Україні сільський голова

Це далеко не перший випадок, коли кооперація слугує відправною точкою для професійного росту толкових, амбітних, високоосвічених людей, як це сталося з паном Анатолієм. Зростав у спілчанській родині, не нехтував ніякою роботою, котрою займалися батьки. Після школи поїхав підкорювати столицю: успішно склав вступні іспити, вступив на державну форму навчання до Національного університету харчових технологій. У нього були всі шанси залишитися в Києві: перший проректор з навчальної роботи Володимир Леонідович Яровий радив іти в аспірантуру. Але упродовж п’яти років він тільки й мріяв: от закінчу навчання, повернуся в село - родинна справа також потребувала високоосвічених спеціалістів. Через травму, яку отримав на канікулах під час будівництва зерносушарки, на останньому курсі мав дозвіл на індивідуальний графік відвідування. Тож на захист диплому прийшов на милицях, що не завадило закінчити магістратуру з відзнакою.

У 22 роки став наймолодшим в Україні сільським головою. Зараз йому - 25.

Вісті, №1-2, четверг, 3-10.01.2019 р.

ФЕНОМЕН ЧЕРНЯВСЬКИХ: ТАМ, ДЕ УСЕ БАЗУЄТЬСЯ НА ЛЮБОВІ

ВІННИЧЧИНА Люблю повторно бувати у тих місцях, котрі вразили при першому знайомстві й залишились у пам’яті надовго; в місцях, де чітко проглядається перспектива розвитку; де започатковані ініціативи при виваженому, зусібіч продуманому і прорахованому підході обіцяють справжній прорив у кооперативній системі господарювання. Споживче товариство «Відродження» Літинського райСТ, що на Вінниччині -- у цьому списку. Його засновники - родина Чернявських.

Дива збуваються

Три роки тому кооперативна Літинщина, очолювана головою правління райспоживтовариства Миколою Панасюком, приймала учасників семінару-наради, які традиційно проводить Вінницька облспоживспілка на базі одного з районів. Ця практика давно прижилася в області. В ході таких оглядів господарі, як правило, демонструють свої напрацювання, а гості переймають той досвід, який може гарантувати фінансовий результат у їхніх реаліях. Маршрут учасників семінару завершувався селом Уладівка, де знайшло свою прописку СТ «Відродження». Побачене нікого не залишило байдужим, викликало у присутніх безліч запитань і захоплених коментарів. Високу оцінку його багатогалузевій діяльності дав тоді запрошений до участі в роботі семінару Голова правління Укркоопспілки Ілля Гороховський:

- Тут працюють за високими європейськими стандартами. Я побачив у цих молодих людях щиру зацікавленість і захоплення від того, чим вони займаються… Вони знають, чого хочуть і як досягнути поставленої мети.

Отож бажання ближче познайомитись і поспілкуватися з членами славнозвісної родини я виношувала три роки. Нагода випала незадовго до новорічно-різдвяних свят. Як тут не повірити у бодай маленькі, та все ж дива, які збуваються о цій чудесній порі навіть у дорослих!

І бджолотерапія на додачу

Зібрати докупи в одному місці, в один і той же час сімейство Чернявських практично неможливо. І це зрозуміло: кожен при виконанні своїх обов’язків. А вони у них дуже різні щодо роду діяльності і схожі, коли йдеться про спільну родинну справу і колективну відповідальність. Судіть самі: Світлана Вікторівна - голова СТ «Відродження»; Віталій Владиславович – голова фермерського господарства «Світлана», названого так на честь дружини; старший син Олександр - фінансовий директор на батьківському підприємстві; молодшого, Анатолія, громада села Журавного обрала три роки тому своїм головою; найменша, Діана, учениця 9 класу; вчителем у школі працює невістка Катя, разом з чоловіком Олександром вони виховують трирічну донечку Евелінку.

20 грудня 2018 року в приміщені облспоживспілки відбувся XVIII з’їзд Вінницької обласної спілки споживчих товариств. На з’їзд, крім обраних делегатів, також були запрошені члени ревізійної комісії облспоживспілки, заступники голів правлінь райспоживспілок і райспоживтовариств, головні бухгалтери і голови ревізійних комісій райспоживспілок і райспоживтовариств, голови об’єднаних комітетів профспілки райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники і головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, начальники управлінь, відділів апарату облспоживспілки, керівники та працівники кращих колективів споживчої кооперації області, які не обрані делегатами з’їзду. В роботі з’їзду приймав участь представник Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) Левицький Володимир Павлович, перший заступник голови правління Укркоопспілки; Коровій Валерій Вікторович - голова Вінницької обласної державної адміністрації; Заболотний Григорій Михайлович - народний депутат України.

Голова правління облспоживспілки Подолян В.Взробив звіт про роботу Ради і правління облспоживспілки за 2013-2018 роки та накреслив завдання щодо підвищення ефективності господарювання кооперативних організацій і підприємств області в умовах ринкової економіки.

Про роботу ревізійної комісії облспоживспілки доповів її голова Осадчук М.О.

Під час свого виступу Коровій В.В. вручив Почесну Грамоту Кабінету Міністрів України Джабраілову Олександру Магомедовичу - головному інспектору ПСК «Госпрозрахункове об’єднання ринків м. Вінниці». Народний депутат України Заболотний Г.М. привітав учасників з’їзду і вручив Грамоти Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України. Левицький В.П. також нагородив кращих кооператорів відзнаками і грамотами. Почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) нагороджено Білохатнюк Валентину Дмитрівну - голову правління споживчого товариства «Лідер» Муровано-Куриловецької райспоживспілки.

З’їзд затвердив звіт про роботу Ради, правління та ревізійної комісії і визнав їх роботу задовільною.

З’їзд також розглянув цілу низку питань господарсько-фінансової діяльності обласної спілки споживчих товариств. По кожному з них прийняті відповідні рішення.

На з’їзді були обрані нові органи управління та контролю, зокрема, Раду та ревізійну комісію, а також делегатів на III з’їзд Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки).

Після закінчення з’їзду відбулися перші збори Ради облспоживспілки вісімнадцятого скликання, на яких обрано голову та членів правління. Головою правління Вінницької облспоживспілки одноголосно обрано Подоляна Василя Васильовича. На першому засіданні ревізійної комісії відбулися вибори її голови. Головою ревізійної комісії обрано Осадчука Михайла Онисимовича. На цьому XVIII з’їзд закінчив свою роботу.

Дивитися всі фотографії ► 

Нестуля С.І., Подолян В.В.12 вересня на базі готельно-ресторанного комплексу «Дубовий гай» пройшов захід по підвищенню кваліфікації керівників Вінницької і Миколаївської облспоживспілок.

Миколаївські кооператори завітали до Вінниччини для вивчення досвіду роботи споживчої кооперації. В роботі взяли участь голови правлінь облспоживспілок Подолян Василь Васильович та Білоус Іван Андрійович.

Був проведений тренінг «Принципи менеджменту якості» Нестулею Світланою Іванівною, доцентом кафедри філософії та кафедри управління персоналом і економіки праці Полтавського університетуУчасники тренінгу економіки і торгівлі.
Учасники отримали практичні навики реалізації принципів менеджменту якості щодо своєї конкретної діяльності в системі споживчої кооперації. Кооператори залишилися задоволені проведеним заходом, а також поділилися досвідом управління колективами та своїми здобутками в роботі.

На наступний день гості з Миколаївщини ознайомилися з роботою ринку «Урожай» підприємства споживчої кооперації «Госпрозрахункове об’єднання ринків м. Вінниці», хлібзаводу Немирівського комбінату кооперативної промисловості, маркетів споживчого товариства «Малина» Немирівської райспоживспілки.

Дивитися всі фотографії►

1 вересня 2018 року в актовій залі Вінницького кооперативного інституту відбулися святкові урочистості, присвячені Дню знань. В заходах прийняли участь заступник голови правління облспоживспілки Віталій Кирилюк.

Він привітав викладачів, студентів, батьків з святом і початком нового навчального року. Найщиріші слова подяки висловив викладачам, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави, за їх мудрість і великодушність, яка залишається з вихованцями на все життя.

Ректор інституту Анатолій Драбовський також привітав присутніх з святом. Він відмітив, що це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного із нас.

Колектив художньої самодіяльності та Студентська рада ВКІ створили чудову атмосферу свята та подарували незабутні враження всім присутнім новими піснями, щирими вітаннями, і звичайно ж, традиційним врученням символічного ключа до знань та залікової книжки.

Шановні колеги – кооператори!

Правління Вінницької облспоживспілки та обком профспілки працівників споживчої кооперації щиро вітає Вас з нагоди 96-го Міжнародного дня кооперації!

Кооперативний рух, маючи багату історію і міцні традиції, на практиці довів свою життєздатність та став невід'ємною складовою господарського життя країни.

Споживча кооперація забезпечує населення якісними продуктами харчування, промисловими товарами і послугами, закупляючи у населення надлишки сільськогосподарської продукції, перероблюючи її на своїх підприємствах створює додаткові робочі місця та стимулює розвиток підприємницької діяльності, в основі якої закладено принципи співпраці і взаємодопомоги. Сьогодні вона робить вагомий внесок в розвиток агропромислового комплексу області.

Ваш професіоналізм, ініціатива та відповідальність і в подальшому сприятимуть поширенню ідей кооперації, забезпеченню соціально-економічних потреб пайовиків та підвищенню життєвого рівня населення.

У цей святковий день бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя та злагоди, добра, благополуччя, успіхів у Всіх щоденних справах. Хай життя повниться щедрими дарунками долі, сімейним теплом і затишком, любов’ю друзів та близьких,  а вдячність від людей і віра у світле майбутнє допомагають у втіленні благих задумів в ім’я розвитку та процвітання споживчої кооперації України та рідної держави!

 

З повагою, голова правління облспоживспілки  В.В Подолян,

голова обкому профспілки працівників споживчої кооперації Н.М. Кириченко

СТ  «Відродження» названо так не випадково. 13 років тому родина Віталія та Світлани Чернявських придбала у місцевого районного споживчого товариства напівзруйнований заготівельно-торговий комплекс. Скільки праці й коштів довелось докласти, аби довести до пуття споруду без вікон, даху й дверей одному Богу відомо. Але факт залишається фактом – вже через кілька років замість зарослого бур’яном та засипаного сміттям страхіття можна було бачити цілком сучасну споруду. Ось так і сталось, що відбудоване, або іншими словами відроджене приміщення площею 700 квадратних метрів, лягло в основу назви тоді ж таки новоствореного СТ.

Дбайлива хазяйська рука пройшлась і по території навколо. І нині тут все просто  вражає своєю доглянутістю й охайністю: клумби, квітники, тротуарна плитка, лавочки, бесідки…Зроблено все, аби відвідувачі мали можливість почувати себе та невимушено, затишно та зручно.

А гостей, клієнтів та покупців вистачає. Адже в приміщенні, до відбудови якого родина Чернявських доклала стільки сил, працюють продуктовий та промтоварний магазини, кафе, банкетний зал на 200 місць, кухня, де готують смачнючі домашні страви і випікають хліб у справжній печі із живим вогнем, павільйон для торгівлі м’ясом, готель на кілька кімнат, сауна, басейн, перукарня, більярд. А неподалік  навіть розташований невеличкий дерев’яний будиночок, де можна набратись здоров’я від бджіл. Словом, зроблено все, аби задовольнити смаки найвибагливіших відвідувачів, як і пасує справжнім підприємцям-кооператорам.

Тернистий шлях успіху

Ой, непростим був шлях до матеріального благополуччя, непростим…Виручала тільки працелюбність помножена на селянську впертість, цілеспрямованість, а ще, не повірите…велика любов, шана й повага один до одного.  Майже тридцять років минуло як Віталій Владиславович та Світлана Вікторівна разом. Мають троє дітей, більшу половину життя прожили вдвох. Здавалось, вже давно мусили б наскучити один одному, «приїстися»… Але ні, вони завжди і всюди удвох. Навіть зараз, розповідаючи про своє життя, роботу й родину, вони теж разом. До речі, фермерське господарство, яке очолює Віталій Чернявський, має назву «Світлана». Чому? Здогадайтесь самі…

- Як же так сталось, що ви, ветлікар за фахом, а ваш чоловік - агроном – і раптом стали успішними кооператорами? - запитую у Світлани Вікторівни.

5 липня 2018 року в приміщені облспоживспілки відбулись урочисті збори з нагоди 96-го Міжнародного дня кооперації. На збори були запрошені голови правлінь, їхні заступники, головні бухгалтери, директори та керуючі ринками, керівники виробничих підприємств райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, голови профспілкових комітетів працівників споживчої кооперації, кращі працівники усіх галузей діяльності системи, працівники апарату управління облспоживспілки і ветерани споживчої кооперації.

В роботі зборів взяли участь голова Вінницької обласної державної адміністрації Коровій Валерій Вікторович, голова обласної ради Олійник Анатолій Дмитрович, народний депутат України Заболотний Григорій Михайлович, заступник міського голови Тимощук Сергій Володимирович. З доповіддю про історичний шлях розвитку споживчої кооперації України та Вінницької області виступив голова правління Подолян В.В.

Перед присутніми з вітальним словом виступили Коровій В.В., Олійник А.Д. Вони вручили кращим працівникам грамоти обласної державної адміністрації, обласної та міської ради.

Народний депутат України Заболотний Г.М. вручив Грамоти Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради Панасюку Миколі Костянтиновичу - голові правління Літинського райспоживтовариство, Подолян Людмилі Болеславівні - директору підприємства споживчої кооперації «Вінницька заготівельно-збутова база» та Слободянюк Галині Петрівні - голові правління Томашпільської райспоживспілки.

Перед присутніми виступила помічник народного депутата України Кудлаєнка С.В. Жанна Грушко. Вона подякувала кооператорам за їх роботу і вручила Подяку колективу Вінницької облспоживспілки від народного депутата.

Голова правління облспоживспілки Подолян В.В. вручив Почесну трудову відзнаку «Знак Пошани» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) Демчуку Івану Григоровичу – голові споживчого товариства «Надія» Бершадського районного споживчого товариства; Дячинському Володимиру Васильовичу – начальнику управління фінансів та обліку облспоживспілки; Кучинському Руслану Михайловичу – директору підприємства споживчої кооперації «Шаргородський ринок» Шаргородської райспоживспілки; Пащенку Михайлу Миколайовичу - ветерану споживчої кооперації, колишньому члену правління, начальнику управління кадрів Вінницької облспоживспілки. Правління облспоживспілки також відмітило цілий ряд працівників та ветеранів системи споживчої кооперації області грамотами облспоживспілки та грошовими нагородами.

Дивитися всі фотографії►

 

Нехай це величне свято наповнить Ваші серця

світлими почуттями надії і любові.

Нехай Ваші душі будуть багаті на добро,

як святковий стіл, чисті як Великодній рушник

і веселі, як українські писанки.

Хай малинові дзвони Великодня принесуть у

Вашу оселю радість, віру, надію і любов.

Бажаю Вам і Вашим родинам здоров’я, щастя,

добробуту і благополуччя.

 

З повагою голова правління

Вінницької облспоживспілки В.В.Подолян

 

Традиційний конкурс «Міс Вінницького кооперативного інституту» має славну історію та традиції. Кожного разу звання найкращої отримує не тільки вродлива, але і талановита дівчина.

Свято відкрив голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян В.В. Він привітав присутніх з Міжнародним днем прав жінок і миру 8-го Березня та вручив кращим викладачам інституту та коледжу грамоти облспоживспілки. Ректор інституту Драбовський А.Г. також відзначив кращих працівників навчального закладу і вручив грамоти та грошові винагороди.

Міс ВКІ минулих років п’ять разів змагались за звання «Міс Вінниця» і двічі здобували у цьому першість: у 2000 році – Ірина Зелененька, у 2009 році – Ольга Безпалько, у 2016 році – Самойленко Наталя здобула перемогу в номінації Міс Мас-медіа. Цього року наша випускниця Яна Лісник взяла участь у конкурсі Міс Вінниця. 

А за звання Міс ВКІ 2018 року змагалися 10 чарівних дівчат. Оцінювали конкурсанток за результатами 5-ти конкурсів: вихід у коктейльних сукнях, візитка, конкурс талантів, вихід у вечірніх сукнях та бліц-опитування.

Гарний настрій та позитивну атмосферу створювали талановиті артисти та неперевершені ведучі: Сич Владіслав, Лучик Ілля, Подоляка Степан та Манофли Ібрагім.

Як завжди, чудове шоу відбулося завдяки підтримці друзів та партнерів інституту. Всі дівчата отримали номінації та подарунки від спонсорів та партнерів.

За результатами голосування глядачів в номінації «Міс глядацьких симпатій 2018» перемогла Савінова Валерія.

Володаркою корони та титулу «Міс ВКІ 2018» стала Грабар Юлія.

01 березня 2018 року в м. Вінниці в приміщені Вінницької облспоживспілки відбулись п’яті збори Ради облспоживспілки сімнадцятого скликання.

В роботі зборів, крім членів Ради облспоживспілки, взяли участь члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники та головні бухгалтери райспоживспілок, райспоживтовариств, голови ревізійних комісій, об’єднаних комітетів профспілок, керівники та головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, спеціалісти облспоживспілки.

В роботі зборів ради взяв участь перший заступник голови правління Укркоопспілки Левицький Володимир Павлович.

З доповіддю «Про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації області у 2017 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2018 році» виступив голова правління облспоживспілки Подолян Василь Васильович. Він наголосив на тому, що кооператорам області вдалося зберегти потужну матеріально-технічну базу, розширити масштаби діяльності основних галузей кооперативного господарства, забезпечити стабільний фінансовий стан підприємств та організацій, покращити соціальний захист працівників. Так, за підсумками 2017 року загальний обсяг роздрібного товарообороту склав майже 790 мільйонів гривень, оборот ресторанного господарства – 61 мільйон гривень, послуг населенню надано на 66 млн. грн., обсяги виробництва – 143 мільйона гривень, обсяги заготівель склали 142,6 млн. грн. І ці показники від 10 до 15 відсотків більше до минулого року. В усі галузі кооперативного господарства інвестовано більше 30 млн. грн. Організаціями та підприємствами споживчої кооперації області в цілому отримано майже 9 млн. гривень прибутку. Рентабельно спрацювали усі галузі діяльності, прибуткові -  понад 99 відсотків суб’єктів господарювання. Споживча кооперація продовжує відігравати важливу роль в економіці області.

В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Іллінецької райспоживспілки Коломієць Олександр Дмитрович, голова споживчого товариства «Світанок» Томашпільської райспоживспілки Вигодянський Олег Борисович, голова правління Могилів-Подільського райспоживтовариства Нарольська Світлана Дмитрівна, головний бухгалтер Немирівської райспоживспілки Бублик Вікторія Анатоліївна, ректор Вінницького кооперативного інституту Драбовський Анатолій Григорович.

Виступаючі акцентували свою увагу на проблемах, які вони сьогодні вирішують та планах на майбутній період. А саме про збільшення плати за нерухомість, земельні ділянки та впровадження РРО. Велика увага за зборах приділялась розвитку кооперативної освіти, профорієнтаційній роботі.

Перед учасниками зборів виступив перший заступник голови правління Укркоопспілки Левицький Володимир Павлович, який подякував спілчанам за успішну роботу і відповів на питання, які були порушені в виступах.

На зборах Ради були прийняті рішення по поточних питаннях господарювання споживчої кооперації області на 2018 рік та рішення щодо підготовки та проведення звітно-виборної компанії

Також замість вибулого члена ради була обрана членом ради облспоживспілки Козак Надія Миколаївна – директора кооперативного підприємства «Центральний ринок» Томашпільської райспоживспілки.

 

 

22 лютого 2018 році у м. Кельце Республіки Польщі відбулася міжнародна наукова конференція на тему «Кримінальні процеси у 1944-1989 роках. Конформізм або моральний релятивізм правничих кіл?».

Організаторами конференції, окрім Вищої школи економіки, права та медичних наук ім. проф. Едварда Ліпінського, на базі якої й відбувся захід, виступили Інститут національної пам’яті Республіки Польща та Вінницький кооперативний інститут.

З вітальним словом виступили організатори конференції, зокрема ректор Вінницького кооперативного інституту, д.е.н. А.Г. Драбовський.

У своїй промові він наголосив на важливості провадження досліджень з визначеної тематики передусім для того, щоб запобігти цьому у майбутньому. Він також відмітив важливість подальшої співпраці між науковцями наших держав. Конференція викликала інтерес не лише у науковців і студентів, про що свідчить низка репортажів і публікацій не лише в місцевих а й у центральних польських ЗМІ.

На пленарному засіданні також виступила к.е.н. Прицюк Л.А., проректор з науково-методичної роботи інституту з доповіддю на тему «Рецидиви репресій кримських татар».

Конференція є першим досвідом співорганізації та участі Вінницького кооперативного інституту у подібних міжнародних заходах. В планах інституту є розширення міжнародної наукової співпраці викладачів та студентів.

За результатами конференції учасники отримали сертифікати.

 

Закінчується звітна компаня в районних кооперативних організаціях. В одному із районів побував голова правління облспоживспілки Подолян Васиь Васильович.

Мабуть, уже кожен житель Томашпільського району та його гості помітили, як останнім часом набули нового вигляду та змісту деякі будівлі районного центру, а також змогли оцінити якість тих послуг, що там надаються. Це, зокрема. універмаг, який реконструйовано  ззовні і зсередини, ресторан "Райдуга", що вже відповідає всім вимогам сьогодення, центральний ринок та інші об'єкти, які рахуються на балансі райспоживспілки. Саме їх вчора голова правління райспоживспілки Галина Слободянюк презентувала голові правління Вінницької облспоживспілки, члену правління Укркоопспілки Василю Подоляну.

Але спершу знаний в Україні кооператор зустрівся з головою райдержадміністрації Олександром Закорченним, який коротко інформував про соціально-економічний розвиток району загалом. Спільно відвідали інформаційно-ресурсний центр, де саме проходило засідання громадської ради, центр надання адміністративних послуг, а вже далі - вищезазначені об'єкти.

Загалом про роботу правління райспоживспілки за 2017 рік та завдання щодо її подальшого розвитку у 2018 році йшлося на зборах ради райспоживспілки. Одним із пріоритетних напрямків споживчої кооперації, як зазначила у своєму звіті Галина Слободянюк, є залучення інвестицій у реконструкцію та модернізацію об'єктів системи, придбання сучасного обладнання тощо. У 2017 році на ці цілі було спрямовано близько 3 млн.грн., на облаштування територій ринків - понад 2 млн. грн. Зокрема, після реконструкції змінився "Торговий дім" - універмаг. "Коли ми розпочали реконструкцію універмагу, - зауважила голова правління райспоживспілки, - в успіх важко було повірити, бо це вимагало чимало коштів. Водночас, наші наміри викликали незадоволення підприємців».

Але поставлена мета - привести об'єкт, який розташований у центрі селища і є обличчям всієї кооперативної громади до конкурентоспроможного стану - досягнута. Наразі фасад приміщення утеплено й осучаснено, проведено внутрішні ремонтні роботи за сучасними технологіями. Тут створені і працюють 4 споживчих то­вариства нового зразка, а саме: СТ "Техносвіт" (побутова техніка, мобільні телефони), СТ "Хелтаптека", СТ ”Ажур" (галантерея), магазин універсальної бази облспоживспіпки, а також відкрито кав'ярню, яку люди відвідують із задоволенням". Також Галина Слободянюк розповіла й про позитивні зміни, які відбулися у ресторані "Райдуга" СТ "Світанок" (голова О.Б. Вигодянський): "Заклад є досить популярним для жителів району. Виглядає справді розкішно. Сучасний інтер'єр облаштований зі смаком, та й страви, які там готуються, смачні та вишукані”. Ряд закладів системи рай­споживспілки осучаснено й в інших населених пунктах. Зокрема, у с.Антонівка бар "Наталі", у Вапнярці завершено реконструкцію та модернізацію кафе "Світанок" (СТ "Едельвейс", голова Н.С. Грицишина), де облаштовано барну стійку, внутрішні комунікації, закуплено нове холодильне обладнання, столи, стільці та ін. За словами виступаючої, приємне враження справляє у Вапнярці торговий комплекс, у якому знаходяться магазин та кафе "Камелія" (СТ "Шанс Сотіж", голова Т.Є. Соляник), навколишню територію якого облаштовано тротуарною плиткою, на кухні проведено реконструкцію і розширення її площі, встановлено вентиляційну систему. У Яланці перекрито дах кафе СТ "Янгород", у Пилипи-Борівських у другій частині магазину облаштовано банкетний зал на 100 посадочних місць, у кафе в с. Комаргород здійснено заміну 10 вікон, а в адмінприміщенні райспоживспіпки - 18.

26 жовтня 2017 року на базі Вінницького кооперативного інституту відбулось засідання Ради ректорів і директорів вищих навчальних закладів споживчої кооперації України.

В роботі Ради взяли участь голова правління Укркоопспілки Гороховський Ілля Леонідович, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Івасюк Ігор Дмитрович, заступник голови правління Укркоопспілки Левицький Володимир Павлович, директор департаменту кадрової політики, освіти і науки, навчально-методичного центру Укоопспілки «УКООПОСВІТА» Войнаш Лідія Герасимівна, голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян Василь Васильович.

З вітальним словом перед учасниками засідання виступив заступник голови облдержадміністрації Івасюк І.Д.

Основнім питанням, яке обговорювалося на засіданні – результати комплектування контингенту студентів кооперативних закладів освіти у 2017 році (доповідач Левицький В.П.) та ефективність методів і форм проведення професійної орієнтації молоді та мотивація вступу її до кооперативних закладів. В обговоренні другого питання взяли участь голови правлінь Вінницької, Львівської, Миколаївської, Сумської, Херсонської облспоживспілок та директори коледжів.

Рада також розглянула питання про новації Закону України «Про освіту» (доповідач Войнаш Л.Г.), інноваційні форми організації освітнього процесу (доповідач Нестуля О.О. – голова Ради ректорів і директорів вищих навчальних закладів споживчої кооперації України, ректор Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і права»; д.е.н., професор), організацію  майстер-класів із залученням професіоналів-практиків як складова дотримання ліцензійних умов (доповідач Барна М.Ю. – перший проректор Львівського торговельно-економічного університету, д.е.н., професор), методологічні підходи до визначення стратегії розвитку кооперативних закладів вищої освіти (доповідач Педченко Н.С. – перший проректор Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і права», д.е.н., професор), результати конкурсу «Кращий викладач 2017 року» (доповідач Войнаш Л.Г.) та організаційні питання.

Дивитися всі фотографії►

Дивитися відео►

Щиро вітаємо Вас з 14 жовтня - святом сили, мужності, доблесті і честі.

У день захисників Вітчизни від усієї душі бажаємо Вам сили і твердості

духу, енергії та оптимізму, благополуччя та надійного тилу в родині.

Нехай і в мирний час у Вашому житті знаходиться місце для шляхетних

вчинків і подвигів, сміливості і красивих перемог!

Голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

2 жовтня 2017 року в актовій залі Вінницького кооперативного інституту відбулися урочисті збори і святковий концерт, присвячені Дню працівника освіти.

Перед присутніми з вітальним словом виступив голова правління облспоживспілки Подолян Василь Васильович. Він подякував науково-педагогічному колективу за успішну роботу, подарував інституту LСD-телевізор для використання у навчальному процесі та нагородив кращих викладачів Почесними грамотами облспоживспілки. Серед них: Гринчук Тетяна Петрівна - викладач кафедри фінансів, обліку та аналізу; Коваль Андрій Володимирович - доцент кафедри економічної теорії, фундаментальних та соціально-гуманітарних дисциплін; Кушнір Олена Юріївна - викладач кафедри фундаментальних та обліково-фінансових дисциплін коледжу економіки і права; Петренко Микола Ілліч - завідувач кафедри фінансів, обліку та аналізу; Томчук Євген Васильович - головний інженер з комп’ютерних систем.

Ректор інституту, доктор економічних наук, професор Драбовський Анатолій Григорович також привітав колектив зі святом і нагородив кращих працівників інституту і коледжу грамотами та грошовими преміями.

Напередодні свята було проведено голосування серед студентів на номінацію «Улюблений викладач 2017 року». Голова студентської ради Бакута Ясмін та її заступник Манчук Анна привітали усіх освітян з їх професійним святом та оголосили імена найкращих викладачів року. Звання «Улюблений викладач 2017 року» отримали: Ладаняк Інна Анатоліївна, Гринчук Тетяна Петрівна, Ставнича Наталія Олександрівна, Гончарук Борис Станіславивич, Цигвінцев Ігор Генадійович.

Студенти ансамблю «Зоряна мрія» на чолі з керівником Юлією Поліщук підготували музичні вітання. Гарним подарунком став виступ випускника Вінницького кооперативного інституту, Бондарука Артема, та сольні виступи талановитих першокурсниць Савінової Валерії та Забєліної Дарини.

Дивитися всі фотографії►

Коментар голови правління облспоживспілки Подоляна Василя Васильовича.

26 вересня біля м. Калинівка сталася біда - пожежа і потужні вибухи військових складів, від чого постраждали навколишні населені пункти, об’єкти соціальної інфраструктури.

Споживча кооперація області і, зокрема, Калинівського району спрацювала в цій ситуації дуже оперативно. Практично від того часу, як почалися вибухи, вже ніхто не мав сну. Телефонували один одному, тому що наші кооператори також проживали в зоні враження і першочергове завдання було вивезти людей в безпечні місця. Крім того готельно-ресторанний комплекс «Дубовий Гай» розташований в декількох кілометрах від місця надзвичайної ситуації. Тому всі працівники закладу були терміново евакуйовані.

На другий день голова правління Калинівської райспоживспілки Щерб Наум Наумович організував роботу по забезпеченню хлібом і продуктами першої необхідності людей, які залишилися в Калинівці та працівників рятувальних служб. А в Корделівці організував харчування людей, які виїхали з зони враження. Асоційований член Калинівської райспоживспілки, кафе «Колосок», також організувало гаряче харчування на протязі всієї ночі.

На другий день телефон був гарячий від дзвінків, які надходили від обласних і районних керівників споживчої кооперації. Всі пропонували свою допомогу. Відгукнулись абсолютно всі кооперативні підприємства області. Допомагали хто грошовими коштами, хто продуктами.

Так, іллінецькі та немирівські кооператори організували доставку хлібобулочних виробів, теплицькі – картоплю, одежу та інші продукти, а госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці доставило на ранок продуктів першої необхідності в розмірі п’яти тисяч гривень.

Користуючись нагодою хочу подякувати голові Правління Укркоопспілки Іллі Гороховському, який з перших годин переймався нашими проблемами а також всім кооператорам і керівникам, які відгукнулись на біду. Ще раз переконуюсь, що споживча кооперація в важкі і критичні часи згуртовується, проявляє свої найкращі якості і вірю в те, що завдяки таким основоположним принципам в неї велике майбутнє.

Дивитися всі фотографії►

Вступна кампанія 2017 року добігає завершення. У цьому році вона не обійшлася без проблем. Зменшення загальної кількості випускників, новації у процедурі прийому абітурієнтів, конкуренція серед вищих навчальних закладів міста Вінниці визначило пріоритетним питання організації вступної кампанії та профорієнтаційної роботи серед потенційних абітурієнтів Вінницького кооперативного інституту.

Починаючи з вересня 2016 року, колектив інституту налаштувався на кропітку роботу за «майбутнього студента». Традиційно почали працювати підготовчі курси, вперше відкрилися курси із вивчення іноземних мов, комп’ютерні курси, щомісячно проводилися тематичні Дні відкритих дверей, консультації з питань вступу, участь студентів у загальноміських заходах. Усьому колективу вдалось організувати потужну рекламну кампанію щодо Вінницького кооперативного інституту, охопивши значну мережу шкіл, професійно-технічних училищ, коледжів Вінницької області. Плідна співпраця викладацького складу інституту та кооператорів під гаслом «Кожний абітурієнт – наш потенційний студент» дала свої позитивні результати.

З 2017 року запроваджена програма «Подвійних дипломів» Вінницького кооперативного інституту та провідного польського ВНЗ – Вищої школи економіки, права та медичних наук (м.Кельце). Нашим абітурієнтам надана реальна можливість отримати польський диплом та інтегруватися в європейський освітній простір.

Під час вступної кампанії 2017 року в приймальну комісію Вінницького кооперативного інституту надійшло 1210 заяв, зокрема у коледж – 744 заяви, в інститут – 320. Найбільшу кількість заяв подано на спеціальності: «Право», «Готельно-ресторанна справа», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Менеджмент». Всього по навчальному закладу зараховано 550 студентів, в т.ч. до коледжу – 286 студентів, до інституту – 264. До коледжу на денну форму навчання зараховано 192 студента, на заочну форму навчання – 94. Прийом студентів до інституту становить на денну форму навчання – 94, а на заочну – 170 студентів.

Зменшення загальної кількості випускників шкіл, наявність місць державного замовлення в інших навчальних закладах, відсутність обмеження кількості заяв для вступу до приватних навчальних закладів ускладнювали забезпечення обсягів прийому до ВКІ. Незважаючи на всі негаразди, нам вдалося зарахувати до нашого начального закладу за результатами сертифікатів ЗНО 41 студента. 

Неодмінною «родзинкою» профорієнтації серед випускників 9-х та 11-х класів й училищ є оформлення іменних сертифікатів на право вступу до ВКІ на пільгових умовах зі знижкою 5% від вартості першого року навчання. Протягом вступної кампанії зараховано 119 студентів за іменними сертифікатами. Вже другий рік поспіль ми проводимо акцію серед студентської молоді «Приведи друга на навчання до ВКІ». Дванадцять студентів, які виконали умови акції, згідно з наказом ректора інституту будуть сплачувати освітні послуги на пільгових умовах. Акція сприяє налагодженню товариських відносин між студентами та має великі перспективи на майбутнє. Найбільше випускників 9 класів вступило до коледжу із ЗОШ м. Вінниці: №10, 6, 30, 35, 13, 31, 27, 29.

Вчена рада інституту затвердила пільги студентам, яких Законом України визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції. Дев’ять студентів – учасників АТО отримали 50% знижку за весь період навчання.

Навчальний заклад приділяє увагу можливості отримати другу освіту за усіма спеціальностями, які акредитовані у коледжі та інституті, адже абітурієнти прагнуть поглибити свої знання та здобути іншу професію. Такий сучасний підхід до справи дозволив збільшити кількість студентів.

У 2017 році оновлено за сучасними вимогами web-сайт інституту. Саме він, переважно, відіграє важливу роль у закріпленні позитивного іміджу навчального закладу, є віртуальним провідником між потенційним абітурієнтом та інститутом, джерелом публічної та прозорої інформації. Понад 75% абітурієнтів були користувачами web-сайту інституту, про що позитивно відгукувались у своїх коментарях.

Для забезпечення відкритості та прозорості вступної кампанії на web- сайті інституту своєчасно надавалась  інформація з питань вступу до ВКІ.

Співпраця викладачів інституту та працівників Вінницької облспоживспілки забезпечила найкращі результати вступу з Вінницького, Тульчинського, Шаргородського, Козятинського, Тростянецького, Немирівського, Томашпільського, Тиврівського, Берщадського, Калинівського, Липовецького, Оратівського районів. Якісну профорієнтаційну роботу провели наступні викладачі: Солоїд О.В., Олійник Л.Г., Прокопенко Т.В., Кашпрук Ю.А., Мельник Е. Г., Нагорняк С.В., Мацера С.М., Кравчук Н.М., Цопа М. Б., Гринчук Т.П., Артемович Т.М., Островська І.Ю., Дибчук Л.В., Мотрук В. Г., Коваль А. В., Маньгора Т.В., Гончарук Б.С., Горобець Л.В.,Ткачук Н.П., Юсуфова А.М., Вознюк Т.К., Марчук О.О., Петренко В.І., Черненко Н.С., Кметюк М.Р.

Особливу подяку необхідно висловити викладачам, які проявили професійну свідомість та допомогли у роботі приймальної комісії, а саме: Ставничій Н.О., Кравчук Н.М., Варшавській І.Я., Ясько Т.Ю.

Обличчям вступної кампанії навчального закладу є приймальна комісія. Від її професіоналізму, фахової компетентності, командної роботи залежить вибір абітурієнта. Добрі відгуки заслуговують: Кирилюк Н.Г., Сулима Я.В., Ковбасюк І.В., Любущенко О.С., Формагей А.С., Барщевська А.Д., Іванова О.М., Кметюк М.Р.

Якісна профорієнтаційна робота колективу, корпоративне рекламування навчального закладу, активне розповсюдження інформації у ЗМІ, на інформаційних сайтах та в соціальних мережах, зокрема група у Facebook, на освітніх порталах – це фірмовий стиль викладацького колективу Вінницького кооперативного інституту. Завдяки цьому в умовах жорсткої конкуренції в освітньому просторі Вінницький кооперативний інститут займає гідне місце серед навчальних закладів міста Вінниці.

Ректор інституту, доктор економічних наук, професор  А.Г. Драбовський

16 вересня 2017 року в м.Тульчині відбулися урочистості з нагоди святкування дня міста. Визначну роль в проведенні свята бере на себе Тульчинська районна громадська організація «Тульчинське земляцтво».

З часу її створення, коли настала можливість згуртувати та об’єднати вихідців з Тульчинського району навколо вирішення головних проблем економічного та соціально-культурного розвитку рідного міста та району минає 10 років. Весь цей час голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян Василь Васильович очолює земляцтво. Сам виходець з Тульчинського району, починав свою трудову діяльність в смт. Кирнасівка, потім працював головою правління Тульчинської районної спілки споживчих товариств.

Основна мета громадської організації - консолідація зусиль членів земляцтва для задоволення та захисту своїх соціальних, економічних, творчих та інших інтересів, найбільш ефективного використання їх потенціалу і можливостей по наданню допомоги в соціально-економічному і матеріальному добробуту людей району, установ соціальної сфери, захисту політичних, економічних, культурних та історичних здобутків Тульчинського краю, сприяння збереженню пам'яток іcтopії та культури, проведення культурно-просвітницьких заходів.

Члени громадської організації - це люди різних професій i вікy, політичних та релігійних уподобань, знатних вихідців, які досягли певних життєвих висот i водночас родинно або професійно пов'язані з містом та районом. Серед них є пpaцiвники міністерств України, відомств та державних органів влади, депутати обласної та районної рад, керівники підприємств, навчальних закладів, медичних установ.

3 2010 року члени "Тульчинського земляцтва" збираються в третю неділю вересня, щоб спільно проводити заходи, присвячені святкуванню дня міста Тульчина. Зібрання проходять у вигляді конференцій, колективних вечорів-портретів з розповідями про членів земляцтва, тематичних концертів і просто зустрічей з жителями міста та району, на яких аналізується виконана робота та планується ближня перспектива.

Впродовж десяти років члени "Тульчинського земляцтва" брали активну участь в громадському житті мicтa i району, в його соціально-економічному розвитку, в проведенні культурно-мистецьких та фізкультурно-оздоровчих заходах, а також надавали благодійну матеріальну, фінансову та інші допомоги жителям міста i району закладам освіти, культури, охорони здоров'я та ін.

Серед найактивніших меценатів рідного краю Подолян Василь Васильович – голова правління Вінницької облспоживспілки, заслужений працівник сфери послуг, кандидат історичних наук, Херсонський Борис Михайлович – генеральний директор компанії «Асоль», Гаркушин Володимир Олександрович – віце-президент холдингової компанії «Петрус», Заболотний Дмитро Ілліч - віце-пре-зидент НАН України, академік, доктор медичних наук, професор, член президії національної Академії медичних наук, заслужений діяч науки i техніки України, лауреат Державної премії 2014 року, директор науково-дослідного інституту отоларингології ім.. О.О.Коломійченка, Городинський Станіслав Станіславович - начальник управління культури i мистецтв Вінницької ОДА, заслужений артист України, Тарадайко Григорій Миколайович - директор ТОВ "Консоль" та багато інших.

Дивитися всі фотографії►

 

1 вересня 2017 року в актовій залі Вінницького кооперативного інституту відбулися святкові урочистості, присвячені Дню знань. В заходах взяли участь голова правління облспоживспілки Василь Подолян та його заступник Віталій Кирилюк.

Василь Подолян привітав викладачів, студентів, батьків з святом і початком нового навчального року. Голова правління відмітив, що День знань — справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності. Найщиріші слова подяки висловив викладачам, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави, за їх мудрість і великодушність, яка залишається з вихованцями на все життя.

Він сказав: «Усім, хто в цей день прийде до навчальних закладів здобувати знання, бажаю досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. А особливо, нашим дорогим першокурсникам — ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна!»

Ректор інституту Анатолій Драбовський також привітав присутніх з святом. Він відмітив, що це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного із нас.

Колектив художньої самодіяльності та Студентська рада ВКІ створили чудову атмосферу свята та подарували незабутні враження всім присутнім новими піснями, щирими вітаннями, і звичайно ж, традиційним врученням символічного ключа до знань та залікової книжки.

До Дня Незалежності України економіст Теплицької райспоживспілки, заступник керівника ГО «Українське об’єднання УБД та волонтерів АТО» Теплицького району, Ольга Іващук була нагороджена медаллю -"За гідність і патріотизм".  Медаль вручав земляк, член ГО «Українське об’єднання УБД та волонтерів АТО» Теплицького району, сержант контрактної служби 9-батальйону, командир взводу 59 бригади ЗСУ- Василь Дмитрович Семченко. Він також є двоюрідним братом одного з голів споживчого товариства Теплицької райспоживспілки.

«Нагороду я отримувала у себе на роботі, в присутності колег, голови правління Д.А.Ковальчука та друзів, тому це вдвіччі приємніше, адже Теплицька райспоживспілка також чимало зробила і робить для підтримки наших бійців. Дякую військовій частині за таку високу оцінку. Бажаю всім найголовінішого - МИРУ. Захисники повертайтеся додому живими і здоровими, з нетерпінням всіх Вас чекаємо – жінки-українки. СЛАВА УКРАЇНІ!!!» - каже Ольга Іващук.

Кооператори Вінниччини вітають свого кооператора-волонтера з отриманою нагородою. Ми горді за Ольгу Іващук, що вона самовіддано займається волонтерською діяльністю. Бажаємо її великих успіхів і майбутніх звершень. 

 

Шановні колеги!

Щиросердно вітаю вас із найбільшим національним святом — Днем незалежності України! У серцях українського народу серпнева блакить неба і жовтогарячий зерновий лан зливаються барвами української державності в символ свободи та праці. Творення історії Батьківщини, її сьогодення і майбутнього — обов’язок кожного з нас, усього народу. Нехай потужне джерело вашого таланту і натхнення, незламного оптимізму та творча будівнича енергія будуть прикладом служіння Україні, примножують її славу, наповнюють її криницю добробуту процвітанням та благополуччям. Нехай свято Незалежності духмяним серпневим запахом українського хліба принесе у ваш дім щастя і добро, порозуміння та згуртованість, мир та любов! Міцного здоров’я, бадьорості духу, успіхів у всіх починаннях.

З повагою, голова правління облспоживспілки В.В.Подолян

 

Незалежність є найціннішим скарбом, найвищим досягненням і найвагомішим надбанням, здобутим поколіннями українців.

22 серпня з нагоди 26-ї річниці Дня незалежності України та Дня Державного прапора України відбулись районні урочистості і святковий концерт на центральній площі селища Томашпіль та в районному будинку культури. Участь у заході взяли голова районної державної адміністрації Олександр Закорченний, голова районної ради Дмитро Коритчук, депутат Верховної Ради України Іван Спориш, депутати районної, сільських рад, об’єднаних територіальних громад, представники виконавчого апарату районної ради та районної державної адміністрації, керівники районних установ, організацій, сільські голови та представники ЗМІ.

Під звуки державного гімну України на центральній площі селища відбулось урочисте підняття Державного прапора України. До підніжжя пам’ятника Т.Шевченку, стели Незалежності, Меморіалу слави воїнам-визволителям та пам’ятного знаку «Борцям за свободу і незалежність України» учасники зібрання поклали живі квіти та вінки.

З вітальним словом перед громадою району виступили голова райдержадміністрації Олександр Закорченний, голова районної ради Дмитро Коритчук та депутат Верховної Ради України Іван Спориш.

Традиційно приємним моментом урочистостей стало нагородження. Згідно розпорядження голови районної державної адміністрації від 1 серпня 2017 року «Про занесення на районну Дошку Пошани «Праця та звитяга Томашпільщини» коллектив Томашпільської райспоживспілки отримав свідоцтво за вагомий внесок у соціально - економічний розвиток району та з нагоди 26-ї річниці Незалежності України. Це не перша нагорода кооператорів району. Колектив Томашпільської райспоживспілки був занесений на районну Дошку Пошани також в 2011 році.

Ми щиро вітаємо кооператорів Томашпільщини з трудовими здобутками та бажаємо гарних результатів і успіхів в майбутньому.

7 липня цього року вінничани відправили черговий вантаж на Схід України. Із міста над Бугом та області на Донбас зібрано близько чотирьох тонн вантажу, зокрема, уніформу, засоби гігієни та продукти.

Також у відправці допомоги у зону АТО брав участь відокремлений підрозділ Спілки у Теплицькому районі, керівником якого є депутат Вінницької обласної ради, учасник бойових дій, голова споживчого товариства «Олімп» Теплицької райспоживспілки - Василь Сколотяний. Його заступник - Ольга Іващук, економіст Теплицької  райспоживспілки, особисто приймала участь у виїзному правлінні Спілки та супроводжувала гостинці в зону АТО, які зібрали небайдужі жителі Теплицького району. Це домашня випічка, хліб, різні овочі, фрукти,ковбаси, копчене сало, сигарети, кава, чай, побутова хімія та інше. «Щиро вдячні жителям с. Росоша, Теплицькому хлібзаводу, фермерам – Захарчуку В.В., Токарчуку В.М., Немировському П.І. за зібраний вантаж для наших бійців», - каже Ольга Іващук.

Ця поїздка відбулася з ініціативи народного депутата Сергія Кудлаєнка. Там вінницькі волонтери прийняли участь в спільному засіданні Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО і комітетів Верховної Ради, яке відбулося 8 липня в зоні бойових дій.

Під час засідання учасники мали змогу поставити запитання представникам влади, обговорити проблеми військовослужбовців тощо. Всі охочі, в тому числі учасники бойових дій, висловили своє бачення, розповіли про проблеми, які їх хвилюють.

Кооператори Вінниччини не залишаються осторонь біди, яка прийшла до нас в Україну. З перших днів війни вони активно підтримують нашу армію, поранених бійців. Деякі з них особисто доправляли і доправляють допомогу в зону АТО.

Хвала і честь нашим кооперативним волонтерам та усім кооператорам за їх добрі і щирі серця та любов до України.

Дивитися всі фотографії►

У кожної людини є мрія, а щоб досягнути її потрібно мати силу духу та неодмінно прикласти багато зусиль.

1 липня, в Міжнародний день кооперації – свято єдності світового кооперативного руху, ректор Вінницького кооперативного інституту Анатолій Драбовський здійснив одну із своїх мрій - сходження на найвищу гору України – Говерлу.

Разом із ректором на Говерлу піднялися його 13-річний син Іван та завідувач м'ясо-молочного павільйону Центрального ринку м. Вінниці Віктор Резніченко.

На найвищій вершині Карпат (2061 метр) вони урочисто підняли прапори України та споживчої кооперації в знак розвитку, процвітання та досягнення поставлених цілей.

Ми пишаємося нашим ректором та його здобутками!

Напевно, у кожного є «своя Говерла», і головне – ніколи не здаватися та завжди йти вперед до досягнення найвищих вершин!

Надіємося, що це послугує гарним прикладом для наших кооператорів та студентства і вони також піднімуться на найвищу точку України.

29 червня 2017 року в приміщені облспоживспілки відбулись урочисті збори з нагоди 95-го Міжнародного дня кооперації. На збори були запрошені голови правлінь, їхні заступники, головні бухгалтери, директори та керуючі ринками, керівники виробничих підприємств райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, голови профспілкових комітетів працівників споживчої кооперації, кращі працівники усіх галузей діяльності системи, працівники апарату управління облспоживспілки і ветерани споживчої кооперації.

В роботі зборів також взяв участь голова Вінницької обласної державної адміністрації Коровій Валерій Вікторович. З доповіддю про історичний шлях розвитку споживчої кооперації України та Вінницької області виступив голова правління Подолян В.В.

Перед присутніми з вітальним словом виступив голова обласної державної адміністрації Коровій В.В. Він вручив голові правління Вінницької облспоживспілки Подоляну Василю Васильовичу державну нагороду орден «За слуги» II ступеня, а також окремим працівникам грамоти обласної державної адміністрації та міської ради.

Голова правління облспоживспілки Подолян В.В. вручив Почесну трудову відзнаку «Знак Пошани» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) Присяжнюк Аллі Леонідівні – голові споживчого товариства «Кобзар» Тульчинського районного споживчого товариства; Семерику Михайлу Андрійовичу – голові споживчого товариства «Гайсинське Сузір’я» Гайсинського районного споживчого товариства. Правління облспоживспілки також відмітило цілий ряд працівників та ветеранів системи споживчої кооперації області грамотами облспоживспілки та грошовими нагородами.

Дивитися всі фотографії►

Підприємство споживчої кооперації «Госпрозрахункове об'єднання ринків м. Вінниці» спільно з Калинівською райдержадміністрацією організували акцію зi збору допомоги для воїнів ATO та літаком доставили її до Краматорську спецпризначенцям з батальйонів «Ягуар» і «Вінниця».

Бійцям зібрали креми для та після гоління, зубні пасти та щітки, шкарпетки, тапочки, засіб від комарів, чай, цукор, каву, мед, цукерки, печиво тощо.

Персонал та адміністрація ринку перерахували свій одноденний заробіток, щоб придбати все необхідіне для бійців,

Окрім того, придбали свіжі овочі: молоду моркву, буряк, картоплю, капусту, цибулю, квасолю та часник. Всього зібрали 5,5 тонн гуманітарки.

Курс України на євроінтеграцію не пройшов осторонь і Вінницького кооперативного інституту. Угода про співпрацю, що була підписана у листопаді 2016 року між Вищою школою економіки, права та медичних наук імені проф. Едварда Ліпінського (м. Кельце, Польща) та Вінницьким кооперативним інститутом, дала можливість інтернаціоналізувати освітню діяльність навчальних закладів.

У рамках Х Міжнародної науково-практичної конференції «Наука та практика сучасності та майбутнього» 24 травня у Вінницькому кооперативному інституті вперше був проведений круглий стіл з Вищою школою економіки, права та медичних наук імені проф. Едварда Ліпінського (м. Кельце, Польща) у вигляді онлайн-трансляції.

Проведення заходу стало можливим завдяки ініціативі ректора Вінницького кооперативного інституту Драбовського Анатолія Григоровича та за підтримки Вінницької облспоживспілки в особі голови правління Подоляна Василя Васильовича.

У круглому столі взяли участь студенти четвертого курсу спеціальності «Правознавство» Вінницького кооперативного інституту Драбата Ангеліна та Розборський Богдан, а також викладачі кафедри права Будас Анна Пилипівна, Ставнича Наталя Олександрівна. Вищою школою економіки, права та медичних наук  були представлені доповіді чотирьох докторів наук та студентів.

Під час круглого столу обговорювались проблемні питання юридичної спрямованості обох країн. Найбільшу дискусію викликали доповіді, що стосувалися майбутньої практичної та професійної діяльності випускників спеціальності «Правознавство». Студенти активно визначали розбіжності колізійних прив’язок у законодавстві двох держав.

Обидві сторони зацікавились також питаннями обміну досвідом діяльності органів студентського самоврядування.

Визначений формат круглого столу дозволив не лише поділитися науковим та практичним досвідом, а й закласти ще одну цеглину у спільну майбутню діяльність між двома вищими навчальними закладами.

Шановні колеги!

Прийміть щирі вітання з нагоди радісного і величного Христового Воскресіння!

Нехай буде мирним кожен ваш день, наповнений приємними турботами

та теплом людських відносин, весняними радощами та благополуччям в родинах.

Бажаємо Вам щедрої долі, міцного здоров’я, довголіття, смачного хліба на столі

та світлих помислів у серці. Нехай ваша плідна праця буде

щедрою на життєдайні плоди,повагу та любов.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

З повагою, голова правління Вінницької облспоживспілки В.В.Подолян

 

 

 

Весна в Кооперативному розпочалася з чудового конкурсу краси та грації.

Свято відкрив голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян В.В. Він привітав присутніх з Міжнародним жіночим святом 8-го Березня та вручив кращим викладачам інституту та коледжу Почесні грамоти облспоживспілки. Ректор інституту Драбовський А.Г. також відзначив кращих працівників навчального закладу і вручив грамоти та грошові винагороди.

Вишуканість, стиль, елегантність – все це пов’язано з ім’ям відомої французької кутюр’є, яка здійснила колосальний вплив на моду 20 століття,  вона назавжди змінила образ жінки. Це велика Габріель Коко Шанель. Вона зняла з жінок корсети, подарувала чорний колір та революційні парфуми. Її вислови про красу, моду та чоловіків стали легендарними.

Саме стиль Коко Шанель визначив тематику традиційного конкурсу Міс ВКІ 2017, який відбувся 6 березня. Цього року за корону боролися 8 чарівних дівчат: Підгурська Аліна, Мельничук Олена, Скачко Аліна, Качалкова Катерина,  Левицька Анастасія, Луцюк Дарина, Пилипак Людмила та Ніколайчук Анастасія. Шлях до перемоги був нелегким. Дівчата змагалися в 5-ти конкурсах: вихід у маленькій чорній сукні, візитка, конкурс талантів, вихід у вечірніх сукнях від салону-ательє «Міланія» та бліц-опитування.

Гарним сюрпризом для всіх присутніх став виступ фіналістки шоу "Голос. Діти-3 сезон", переможниці команди Потапа – неперевершеної Тетяни Олексієнко.

Чудове шоу відбулося завдяки підтримці друзів та партнерів навчального закладу:

  • Юлії Мельник  –  організатора та постановниці конкурсу, моделі, директора та кастинг-директора вінницьких конкурсів краси;
  • Геннадія Хаджинова – генерального директора виробничого об’єднання «ЕЛНА-Сервіс»;
  • Вадима Лисова – віце-президента польсько-українського медичного товариства імені Святого Лукаша, начальника відділу міжнародних зв’язків ВКІ;
  • Анастасії Дідух – Гран Прі Міні Міс Вінниця 2016, Міні Міс Юніор України 2016, Срібна Міні Міс Світу 2016;
  • Юлії Турчик – власниці магазину дитячого одягу «Невгамовні» та салону вечірнього вбрання «Міланія»;
  • Вадима Пошелюзного – фотографа та відеооператора проекту «Міс ВКІ 2017», фотостудія «Зебра»;
  • Діани Козлової – засновниці та генерального директора студії святкового дизайну «Шарлін Дісе»;
  • Юліі Андріянової – телеведучої, журналістки, засновниці та власниці медіа школи;
  • Вікторії Гладько-Новарчук – власниці ресторану «Арталь»;
  • Олександра Тесля – засновника та власника кондитерської «Лакшері Кейк»;
  • Петра Бойка – голови правління Гайсинського районного споживчого товариства;
  • Наума Щерба – голови правління Калинівської райспоживспілки.

Цього року всі дівчата отримали номінації та корони. Міс Фотомодель та подарунковий сертифікат на професійну фотосесію від Вадима Пошелюзного отримала Качалкова Катерина. Підгурська Аліна виграла в номінації Міс Вишуканість та отримала елегантну сукню  від салону-ательє «Міланія». Міс Теле-медіа – Левицька Анастасія отримала в подарунок навчання в Медіа-школі Юлії Андріянової. Міс Ніжність – Скачко Аліна була нагороджена подарунковим сертифікатом від студії святкового дизайну «Шарлін Дісе». В номінації Міс Конгеніальність перемогла Анастасія Ніколайчук, яку привітав солодким призом засновник та власник кондитерської «LUXURYCAKE». Міс Талант стала Луцюк Дарина, Міс Стиль – Мельничук Олена. Спеціальний приз від косметичної компанії «Ефталія Нікон» парфуми Chanel в номінації Міс Шанель отримала Пилипак Людмила.

За рішенням журі титул ІІ віце-міс отримала студентка комерційно-технологічного відділення Луцюк Дарина, І віце-міс – студентка економіко-правового відділення – Левицька Анастасія. Володаркою корони та титулу Міс ВКІ 2017 року стала студентка комерційно-технологічного відділення Качалкова Катерина.Переможниці конкурсу отримали подарункові сертифікати від ресторану «Арталь» та магазину «Vintage», сертифікати на подорож до Польщі та літній відпочинок на базі «Лазурне».

Дивитися всі фотографії►

Дивитися відео►

 

23 лютого 2017 року в м. Вінниці в приміщені Вінницької облспоживспілки відбулись четверті збори Ради облспоживспілки сімнадцятого скликання.

В роботі зборів взяли участь члени Ради облспоживспілки, члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники та головні бухгалтери райспоживспілок, райспоживтовариств, голови ревізійних комісій, об’єднаних комітетів профспілок, керівники та головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, спеціалісти облспоживспілки.

В роботі зборів ради взяв участь перший заступник голови правління Укркоопспілки Левицький Володимир Павлович.

З доповіддю «Про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації області у 2016 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2017 році» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Томашпільської райспоживспілки Слободянюк Галина Петрівна, голова правління Тиврівської райспоживспілки Кухарук Людмила Василівна, директор комбінату кооперативної промисловості Немирівської райспоживспілки Сокольвак Павло Дмитрович, головний бухгалтер Могилів-Подільського райспоживтовариства Савіна Майя Петрівна, голова правління Мурафського сільського споживчого товариства Шаргородської райспоживспілки Габаль Ніна Францівна.

Перед учасниками зборів виступив перший заступник голови правління Укркоопспілки Левицький В.П.

На зборах Ради були прийняті рішення по поточних питаннях господарювання споживчої кооперації області на 2017 рік.

Також замість вибулого члена ради була обрана членом ради облспоживспілки Бондарець Віталія Францівна – заступник начальника фінансово-економічного управління облспоживспілки

10 листопада 2016 року в Вінницькому кооперативному інституті відбулося підписання договору по співпрацю з Вищою школою економіки, права та медичних наук ім. професора Едварда Ліпінського м. Кельце. З польської сторони до Вінниці завітала делегація на чолі з проректором школи Кшиштофом Ватореком.

Вища школа економіки, права заснована у 1997 році Келецьким товариством економічної освіти. Це один із найбільших недержавних вищих навчальних закладів у Республіці Польща. Вона входить до рейтингу найкращих університетів країни, надає освіту за чотирма основними напрямами підготовки: право, економіка, медичні та соціальні науки.

Гості з Польщі відвідали музей споживчої кооперації області, велика частина якого присвячена фундатору споживчої кооперації на Поділлі Йоахиму Волошиновському, згодом обраного до Сейму Польщі. Вони також ознайомилися з куточком книг польських письменників, як на польській, так і на українській мовах, який відкрито в музеї .

На церемонії підписання угоди були присутні заступник голови - директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, голова правління облспоживспілки Василь Подолян, заступник голови правління Віталій Кирилюк. Також були присутні представники різних засобів масової інформації.
Перед викладачами та студентами виступили В.Подолян, І.Івасюк, К.Ваторек та ректор Вінницького кооперативного інституту Анатолій Драбовський.

У своєму виступі Ігор Івасюк зазначив, що ця подія є великим досягненням освіти Вінниччини, визначним кроком до євроінтеграції та надасть можливість студентам бути конкурентоспроможними на ринку праці, здобувати освіту за навчальними програмами та планами країни Євросоюзу. А.Драбовский та К.Ваторек урочисто підписали угоду, яка передбачає можливість навчатися за інтегрованими навчальними планами та отримати нашими студентами подвійний диплом за трьома спеціальностями: фінанси і кредит, бухгалтерський облік та менеджмент.

Студенти закладів-партнерів матимуть змогу навчатися за програмами підготовки бакалаврів та магістрів, проходити практику, займатися науковою діяльністю, брати участь у семінарах та тренінгах, вільно спілкуватися, обмінюватися враженнями, вивчати культуру та традиції один одного, а після завершення навчання - отримати два диплома: Вищої школи економіки, права та медичних наук і Вінницького кооперативного інституту.

Для викладачів також відкриваються нові можливості: проходити стажування, брати участь у науковій та педагогічній діяльності, читанні лекцій, проведенні семінарських та практичних занять, підвищуючи свій професійний рівень.

Двостороння угода про співпрацю передбачає відкриття нових спеціальностей за напрямами діяльності закладів-партнерів, взаємний обмін науковою інформацією, проведення спільних наукових досліджень, підтримку молодих науковців. Планується відкриття культурних центрів в обох навчальних закладах, що сприятиме поглибленню освітніх, наукових та культурних зв’язків України та Польщі, зокрема, залучення волонтерів для вивчення мов.

Після підписання угоди були створені робочі групи з обох сторін, які зразу ж приступили до розробки і інтеграції навчальних програм. Відсьогодні почався новий відлік в історії розвитку навчальних закладів-партнерів. Це реальний крок назустріч європейському рівню освіти та новим перспективам.

Дивитися всі фотографії ► 

Дивитися відео ►

4 листопада 2016 року на базі Немирівської райспоживспілки відбувся обласний семінар, мета якого – вивчення та розповсюдження передового досвіду щодо створення сучасної конкурентоспроможної мережі роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування, роботи виробничих та заготівельних підприємств. В семінарі прийняв участь голова Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств Гороховський Ілля Леонідович.

Перед семінаром голова обласної державної адміністрації Коровій Валерій Вікторович разом з головою правління Укркоопспілки та головою правління Вінницької облспоживспілки Подоляном Василем Васильовичем ознайомилися з роботою готельно-ресторанного комплексу «Дубовий Гай», ринку «Урожай» та Цетрального ринку підприємства СК «Об’єднання ринків м.Вінниці». Між головою правління Укркоопспілки та головою облдержадміністрації відбулася змістовна та конкретна розмова щодо успішної роботи вінницьких кооператорів в питаннях реформування та економічної адаптації до нинішніх ринкових умов господарювання і подальшого розвитку споживчої кооперації області.

Семінар-нарада розпочалася з кафе-бару «БАМ» с.Кудлаї. На відкриття заходу до кооператорів завітали голова Немирівської райдержадміністрації Погорелюк Юрій Миколайович та голова районної ради Укринський Сергій Віталійович.

Немирівські кооператори поділилися своїм досвідом щодо розбудови сучасної конкурентоспроможної мережі підприємств роздрібної торгівлі, зокрема, маркетів, підприємств ресторанного господарства, по наданню платних послуг, виробництва та заготівельно-переробного комплексу. 

В м. Немиреві огляд розпочався з маркету Малина-2, який розташований на першому поверсі будівлі райспоживспілки. Учасники ознайомилися з технологією виробництва хлібобулочного та кондитерського цехів, спілкувалися з працівниками. В «Малині 2» працює пекарня, в якій випікають 70 видів хлібобулочних виробів, з них близько 30 протягом одного дня. Відкрито кондитерський відділ, який не тільки торгує визначеним асортиментом, а й приймає індивідуальні замовлення від населення на виготовлення тортів і іншої кондитерської продукції.

Учасники семінару також відвідали універмаг «Торговий дім», в якому працюють відділи «Посуд», Товари з універсальної бази». «Галантерея», «Готовий одяг» та інші. Потім ознайомилися з роботою маркету «Малина-1». На реконструкцію приміщення маркету затрачено 2,2 млн. грн., відкрито відділи кулінарії, піцерії, облаштовано вареничний цех та цех обвалки свіжого м’яса.

Немирівські кооператори також показали підприємства торгівлі споживчого товариства «Добробут села» в селах Зарудинці та Озеро.

Голова правління Укркоопспілки Гороховський І.Л. та голова правління облспоживспілки Подолян В.В. урочисто відкрили третій маркет споживчого товариства «Малина» Учасники семінару були приємно вражені роботою цього закладу. В ремонт і обладнання інвестовано близько 2,8 млн. грн. В підвальному приміщенні облаштувано пекарський цех та цех обвалки свіжого м’яса. В маркеті працює 41 чоловік. Організація торгівлі та умови праці відповідають самим сучасним вимогам

Учасники семінару також ознайомилися з робою хлібзаводу комбінату кооперативної промисловості. Сьогодні він є лідером по виробництву хлібобулочних та кондитерських виробів серед кооперативних підприємств області.

На підведенні підсумків голова правління Укркоопспілки Гороховський І.Л. високо оцінив роботу Немирівської райспоживспілки. Кращим працівникам були вручені Почесні грамоти облспоживспілки та районної державної адміністрації і ради.

Дивитися всі фотографії ►

 

Відбувся робочий візит делегації Вінницького кооперативного інституту у складі заступника голови правління Вінницької облспоживспілки Кирилюка Віталія Анатолійовича та ректора Драбовського Анатолія Григоровича до Вищої школи економіки, права та медицини ім. професора Едварда Ліпінського в м. Кельце, Польща.

У переговорах з польської сторони брали участь директор Збігнєв Степанчук та проректор Кшиштоф Ваторек. Сторони домовилися про співпрацю між навчальними закладами.  Планується інтегрування навчальних програм та отримання студентами подвійних дипломів.

Підписання угоди заплановано на 11-12 листопада 2016 року у Вінницькому кооперативному інституті.

14 жовтня вся країна відзначала велике релігійне та національне свято «Покрови», Українського козацтва та Дня захисника України. Велика дружня родина Вінницького кооперативного інституту та Коледжу економіки і права в рамках святкування провела благодійний захід «Свято вареників» та «Козацькі розваги».

Напередодні, 13 жовтня, студенти комерційно-технологічного відділення провели традиційний благодійний ярмарок «Свято вареників», ініційований завідувачем відділення Мельник Ерною Георгіївною.

На свято завітали голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян В.В. та його заступник Кирилюк В.А.

Це було справжнє видовищне дійство в найкращих українських традиціях. Господарі свята зустрічали шановних гостей смачними вареничками, адже вареники на столі українців — це затишок і тепло домашнього вогнища. Народна мудрість каже: «Вареники на стіл — біда за поріг».

Студенти вміло рекламували та презентували страви власного виробництва. Вразило різноманіття вареників із начинками та поливками на будь-який смак, різних розмірів та кольорів, асортимент страв національної кухні задовільнив найвибагливіших гурманів. Для усіх, хто хотів отримати ярмаркову фотографію, була створена спеціальна фотозона в українському стилі.

Захід був проведений з метою доброчинності. На отримані кошти, в розмірі 7441,50 грн., були закуплені різноманітні необхідні речі для поранених бійців АТО, які знаходяться на лікуванні у Вінницькому військовому шпиталі. Група студентів на чолі зі своїм керівником відвідали лікувальний центр і вручили пораненим придбані речі.

Проведений ярмарок надихнув усіх замислитися над тим, що навіть невеликий особистий внесок кожного є важливим для підтримки тих, хто виборює мир ціною власного життя.

В День Покрови Пресвятої Богородиці українці традиційно вшановували козацьку славу і мужність. Саме тому святкування продовжилося традиційними Козацькими розвагами, організовані деканом факультету економіки та підприємництва Мацерою Світланою Миколаївною.

За першість та козацьку булаву боролися три курені: Подільські орли, Чумаки та Отамани. На свято до студентів ВКІ завітала особлива гостя - учасниця Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро 2016 року, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Європи з легкої атлетики Олена Яновська. 

Олена подарувала важкоатлетичній секції навчального закладу спортивний тренажер для жиму лежачи, а в знак вдячності від імені важкоатлетів інституту, тренер, почесний майстер спорту Іван Лозовський подарував гості свої кращі літературні надбання - книги про спортивне життя еліти спорту України. 

Свято вдалося на славу. В запеклій боротьбі, яка включала спортивні та творчі змагання, перемогу виборов курінь Отаманів (збірна команда маркетологів). 

Такі патріотичні заходи загартовують та мотивують студентів до нових перемог, дозволяють відчути себе справжніми козаками та козачками, відроджують національний дух та зберігають традиції нашого славного непоборного українського народу.

Дивитися всі фотографії ►

Дивитися відео ►

2-3 жовтня 2016 року на кортах Вінницького кооперативного інституту та Військово-медичного клінічного центру ВПС України пройшов Відкритий турнір Вінницької обласної федерації тенісу.

Відкриття турніру відбулося на кортах інституту. Перед учасниками з вітальним словом виступили президент ВОФТ Подолян Василь Васильович та відомий футболіст, володар «Золотого м’яча» Ігор Бєланов.

Участь в змаганнях взяли 21-а чоловіча пара. Крім учасників з міста Вінниці, Бершаді, Тростянця, на турнір заявилися спортсмени з усіх регіонів України.

Змагання проходили два дні. Нагородження переможців відбулося 3 жовтня на кортах військового-медичного центру. I місце зайняла пара: Заріцький Олександр (Донецьк), Ковальчик Петро (Тернопіль); II місце – Кокоша Олег (Бершадь), Шумаков Олександр (Київ); III місце - Сергєєв Юрій (Вінниця), Нагорний Олег (Вінниця)

29 вересня 2016 року в актовій залі Вінницького кооперативного інституту відбулися урочисті збори і святковий концерт, присвячені Дню працівника освіти.

Перед присутніми з вітальним словом виступив заступник голови правління облспоживспілки Кирилюк Віталій Анатолійович. Він подякував науково-педагогічному колективу за успішну роботу і нагородив кращих викладачів Почесними грамотами облспоживспілки. Серед них: Кашпрук Юлія Анатоліївна - проректор із заочної освіти; Кирилюк Ніна Галактіонівна - завідувач відділу практики, перепідготовки та працевлаштування; Нагорняк Світлана Василівна - завідувач економіко-правового відділення коледжу економіки і права; Олійник Людмила Григорівна - проректор з науково-методичної роботи; Солоїд Олена Вікторівна - проректор з гуманітарної освіти та соціальних питань.

Ректор інституту, доктор економічних наук Драбовський Анатолій Григорович також привітав колектив зі святом і нагородив кращих працівників інституту і коледжу грамотами та грошовими преміями.

Керівник фізичного виховання Мончак Віктор Іванович нагородив викладачів, які прийняли участь у спортивних змаганнях на Дні здоров’я. І місце по стрибкам на скакалці зайняла Лиса Галина Василівна, ІІ місце – Мацера Світлана Миколаївна, ІІІ місце - Драбовська Віра Анатоліївна. У змаганнях з перетягування канату ІІ місце отримала збірна викладачів факультету економіки та підприємництва, а перемогу здобула збірна команда коледжу економіки і права ВКІ.

Студентська рада ВКІ перед днем освітянина провела конкурс «Улюблений викладач». В результаті анонімного голосування студенти визначили своїх кращих викладачів. Ними стали: Гринчук Тетяна Петрівна – голова циклової комісії економіки; фінансів та оціночної діяльності; Маньгора Таміла Василівна – доцент кафедри права; Мельник Алла Борисівна – голова циклової комісії правознавчих дисциплін; Маркушевська Людмила Володимирівна – викладач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін та фізичного виховання; Лиса Галина Василівна – голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін та фізичного виховання.

Силами студентів був організований святковий концерт. Перед присутніми також виступили відомі вінницькі співаки Михайло Мода та Ігор Юрковський.

Дивитися всі фотографії ►

Дивитися відео ►

Завершилася вступна кампанія 2016 року. Настав час підвести її підсумки. Якою вона була для нашого навчального закладу? Звичайно, зменшення загальної кількості випускників, новації у процедурі прийому абітурієнтів, конкуренція серед вищих навчальних закладів міста Вінниці змусили ректорат інституту відповідально віднестися до питання організації вступної кампанії та профорієнтаційної роботи серед потенційних абітурієнтів Вінницького кооперативного інституту. Починаючи з вересня 2015 року колектив інституту налаштувався на кропітку роботу за майбутнього студента. Не залишились осторонь цієї проблеми керівництво облспоживспілки. Єдиною командою разом з представниками правління облспоживспілки, райспоживспілок, споживчих товариств, нам вдалось організувати потужну рекламну кампанію нашому навчальному зкладу та охопити значну мережу шкіл, професійно-технічних училищ, коледжів області. Плідна співпраця викладацького складу інституту та кооператорів дала свої позитивні результати.

“Родзинкою” профорієнтації серед випускників 9-х, 11-х класів та училищ стало оформлення іменних сертифікатів на право вступу до ВКІ  на пільгових умовах зі знижкою 5% від вартості першого року навчання. Протягом вступної кампанії зараховано 66 студентів за іменними сертифікатами. У цьому році, вперше, керівництво інституту запровадило акцію серед студентської молоді “Приведи на навчання до ВКІ друга”. Перші 13 студентів, які виконали умови акції, згідно наказу ректора інституту будуть сплачувати освітні послуги також на пільгових умовах. Акція має великі перспективи на майбутнє.

Під час вступної кампанії 2016 року в приймальну комісію кооперативного інституту поступило 987 заяв, в тому числі: у коледж – 543 заяви, в інститут – 444. Найбільшу кількість заяв подано на спеціальності: «Право», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Готельно- ресторанна справа», «Фінанси, банківська справа та страхування». Всього по навчальному закладу зараховано 575 студентів, що порівняно з 2015 роком на 2,1% більше, в.т.ч. до коледжу – 342 студента, до інституту – 233. До коледжу на денну форму навчання зараховано 196 студентів, на заочну форму навчання – 42. Прийом студентів до інституту склав на денну форму навчання – 146, а на заочну – 191 студента.

Керівництво навчального закладу приділяє увагу можливості отримати другу освіту за усіма спеціальностями, які акредитовані у коледжі та інституті. Для нас є зрозумілим бажання абітурієнта розширити свої знання та здобути іншу професію. У цьому році до ВКІ поступили на навчання випускники педагогічних, медичних, технічних, юридичних вузів. Так економічну освіту отримають 6 студентів на денній формі навчання і 21 на заочній.

Зменшення загальної кількості випускників шкіл, наявність місць державного замовлення в інших навчальних закладах, відсутність обмеження кількості заяв для вступу до приватних навчальних закладів ускладнювали забезпечення обсягів прийому до ВКІ. Тому, у 2016 році зменшилася кількість студентів, які зараховані до нашого начального закладу за результатами сертифікатів ЗНО. Незважаючи на всі негаразди колектив приймальної комісії працював під гаслом “Кожний абітурієнт – наш потенційний студент”.

Для забезпечення відкритості та прозорості вступної кампанії на web- сайті інституту своєчасно надавалася інформація про Правила прийому, перелік спеціальностей, строки прийому заяв, вартість навчання, графік вступних випробувань, рейтингові списки абітурієнтів, накази на зарахування. Абітурієнтам була надана можливість реалізувати право подавати заяви на декілька спеціальностей одночасно та здавати вступні іспити з предметів один раз.

Співпраця викладачів інституту та правління Вінницької облспоживспілки забезпечила найкращі результати вступу з Вінницького, Тульчинського, Шаргородського, Козятинського, Тростянецького, Немирівського, Погребищенського, Тиврівського районів.

Моніторинг вступної кампанії виявив цікаву інформацію про те, звідки абітурієнти дізналися про наш навчальний заклад. Дослідження показали, що 45 % абітурієнтів отримали інформацію про порядок вступу до ВКІ саме на web- сайті інституту. Він відіграв важливу роль у закріпленні позитивного іміджу навчального закладу, став віртуальним провідником між потенційними абітурієнтами та інститутом, джерелом публічної та прозорої інформації.

Якісна профорієнтаційна робота, корпоративне рекламування навчального закладу, фахове розповсюдження інформації у ЗМІ, Facebook, в Контакті – фірмовий стиль викладацького колективу Вінницького кооперативного інституту. Завдяки йому, в умовах жорсткої конкуренції в освітньому просторі наш інститут займає гідне місце серед навчальних закладів міста Вінниці.

12 липня 2016 року в смт. Іллінці відбулося відкриття фірмового магазину «Гарячий хліб» кооперативного підприємства «Іллінціхліб». На відкритті магазину були присутні заступник голови правління облспоживспілки Кирилюк В.А., Студенець О.А., голова райдержадміністрації Лисак А.Р., міський голова смт. Іллінців Ящук В.Н., голова правління райспоживспілки Коломієць О.Д., його колеги з сусідніх районів Коба М.М. та Щерб Н.Н., працівники апарату райспоживспілки, хлібозаводу, а також жителі навколишніх вулиць.

Перед присутніми виступили Ситник А.Р., Кирилюк В.А., Ящук В.М. Коба М.М. і Щерба Н.Н. Виступаючі високо оцінили роботу правління райспоживспілки в питанні розширення торгової мережі, підвищення культури обслуговування. Було відмічено, що цей заклад не перепрофільований і не перебудований, а побудований заново. І це перший магазин, який побудований за власні кооперативні кошти після 80-х років.

Магазин торговою площею 80 кв.м. збудований на протязі двох місяців, на будівництво затрачено 274,3 тис.грн., на обладнання - 131,2 тис. грн., завезено товарів на суму 71,3 тис.грн.

Магазин працює з 6.30 до 22 години. На протязі дня в магазині реалізуються гарячі хлібобулочні вироби, що слугує покращенню обслуговування населення.

Невелика торгівельна націнка на хлібобулочні вироби - 3%, та на основні групи товарів - 15%, дає можливість конкурувати з іншими комерційними закладами і торгувати кожен день не менше 20 тис.грн.

Жителі смт. Іллінців вдячні кооператорам за відкриття сучасного і такого потрібного фірмового магазину. Про це свідчать численні дзвінки вдячності не тільки в райспоживспілку, а і в райдержадміністрацію та міську раду.

Дивитися всі фотографії ►

29 червня 2016 року в приміщені облспоживспілки відбулись урочисті збори з нагоди 94-го Міжнародного дня кооперації. На збори були запрошені голови правлінь, їхні заступники, головні бухгалтери, директори та керуючі ринками, керівники виробничих підприємств райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, голови профспілкових комітетів працівників споживчої кооперації, кращі працівники усіх галузей діяльності системи, працівники апарату управління облспоживспілки і ветерани споживчої кооперації.

В роботі зборів також взяли участь голова Вінницької обласної державної адміністрації Коровій Валерій Вікторович, голова Вінницької обласної ради Олійник Анатолій Дмитрович, керуючий справами виконавчого комітету Вінницької міської ради Чорнолуцький Сергій Григорович.

З доповіддю про історичний шлях розвитку споживчої кооперації України та Вінницької області виступив голова правління Подолян В.В. Перед присутніми з вітальним словом виступили голова обласної державної адміністрації Коровій В.В., голова обласної ради Олійник А.Д. та керуючий справами виконкому міської ради Чорнолуцький С.Г. Враховуючи вагомий внесок в зміцнення споживчої кооперації області, вони вручили окремим працівникам грамоти обласної державної адміністрації та міської ради.

Голова правління облспоживспілки Подолян В.В. вручив Почесну трудову відзнаку «Знак Пошани» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) Бойку Петру Олександровичу – голові правління Гайсинського районного споживчого товариства, Котюжанському Володимиру Авксентійовичу – голові правління Крижопільського районного споживчого товариства та Шершун Людмилі Вікторівні – головному бухгалтеру підприємства споживчої кооперації «Госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці».

Правління облспоживспілки також відмітило цілий ряд працівників та ветеранів системи споживчої кооперації області грамотами облспоживспілки та грошовими нагородами.

Голова правління Подолян В.В. вручив кращим працівникам свідоцтва про занесення на Дошку Пошани облспоживспілки.

Дивитися всі фотографії ►

14 квітня 2016 року відбулися вибори ректора Вінницького кооперативного інституту.

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» та Методичних рекомедацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника вищого навчального закладу споживчої кооперації України, затвердженого Постановою правління Укркоопспілки від 22.09.15р. № 17, навчальним закладом була здійснена вся необхідна процедура підготовки до виборів ректора.

У виборах брали участь всі науково-педагогічні та педагогічні штатні працівники, а також виборні представники інших штатних працівників та студентів.

На виборчій дільниці під час голосування були присутні директор Департаменту кадрової політики, освіти і науки Укркоопспілки, директор НМЦ «Укоопосвіта» Войнаш Лідія Герасимівна та представники Власника - Вінницької облспоживспілки, в особі голови правління Подоляна Василя Васильовича та заступника голови правління Кирилюка Віталія Анатолійовича.

До списків виборців було включено 129 осіб, у голосуванні прийняло участь 126 осіб ( 97,7%).

Присутні підтвердили, що вибори пройшли відповідно до норм законодавства та з дотриманням процедури таємного голосування.

За результатами голосування ректором Вінницького кооперативного інституту обрано д.е.н., професора Драбовського Анатолія Григоровича, за якого віддали голоси 96,9% виборців.

30 березня відсвяткував своє 65-річчя голова правління Калинівської райспоживспілки Щерб Наум Наумович.

Майже 45 років свого життя віддав споживчій кооперації. Розпочав свою трудову діяльність у системі споживчої кооперації в 1971 році водієм транспортної контори Тульчинської райспоживспілки. Згодом працював на посадах заступника голови правління Тульчинського сільського споживчого товариства, голови правління Кирнасівського радгоспробкоопу, заступника голови правління Тульчинської райспоживспілки.

В 1997 році обраний головою правління Чечельницької райспоживспілки, а в 1998 році обраний головою правління Калинівської райспоживспілки, де працює по теперішній час.

Щербу Н.Н. притаманні працьовитість, принциповість, діловитість. Він знає досконало стан справ у всіх галузях кооперативної діяльності, грамотно націлює колектив на виконання поставлених завдань, постійно працює над нарощуванням обсягів діяльності, поліпшенням обслуговування населення району.

Обсяг товарообороту Калинівської райспоживспілки в 2015 році склав 17738 тис.грн. і зріс в порівнянні з минулим роком на 5,5%, обсяг виробництва – 730,0 тис.грн., зріс на 45,6%. Надано послуг населенню в минулому році на 1736 тис.грн., що на 29,0% більше попереднього.

Станом на 31.12.2015 року в системі накопичено більше 1,8 млн.грн. власних обігових коштів. На модернізацію та технічне переоснащення матеріально-технічної бази в 2015 році витрачено 229 тис.грн. Для створення та покращення належних соціально-побутових умов праці для працівників системи району витрачено 100 тис.грн.

За багаторічну і сумлінну працю Наум Нумович неодноразово нагороджувався Грамотами Вінницької обласної Ради та Калинівської районної Ради, Почесними грамотами правління Вінницької облспоживспілки, Укоопспілки, Почесною трудовою відзнакою Укоопспілки «Знак Пошани», а у 2012 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сфери послуг України». Напередодні ювілею Верховна Рада України нагородила його Почесною Грамотою.

Щерб Н.Н. користується повагою і заслуженим авторитетом серед працівників системи споживчої кооперації району та області, є членом Ради Вінницької облспоживспілки, неодноразово обрався членом Ради Укоопспілки. Він активно приймає участь в громадському житті району, обирався депутатом районної Ради - IV, V, VI, VII скликань.

Як депутат районної Ради надає допомогу населенню свого округу та його релігійним громадам. Активно займається питаннями реконструкції по відновленню меморіалу пам’яті жертв фашизму в місті Калинівка та в селі Пиків Калинівського району.

Щерб Н.Н. є активним учасником відродження історичної спадщини споживчої кооперації Поділля.

Правління облспоживспілки та всі кооператори Вінниччини щиро і сердечно вітають свого колегу з ювілеєм. Висловлюємо глибоку шану та вдячність за невтомну працю і відданість споживчій кооперації. Нехай тепло та затишок родинної оселі надійно захищають Вас від життєвих негараздів, а кожен день буде багатий на радісні звістки і приємні події. Здоров’я, злагоди і добра Вам!

17 березня 2016 року у Вінницькому кооперативному інституті відбулося свято - Міс ВКІ 2016. Конкурс має свою славну історію та традиції. Кожного разу звання «Міс ВКІ» отримує не тільки вродлива, але і талановита дівчина. П’ять разів Міс ВКІ минулих років змагалися за звання «Міс Вінниця» і двічі здобували першість: у 2000 році – Ірина Зелененька, у 2009-ому - Ольга Безпалько. У цьому році Міс ВКІ 2013 Самойленко Наталя здобула номінацію Міс Мас-медіа.

 

Цього року за корону боролися 10 чарівних дівчат: Манчук Анна, Костенко Марія, Івко Вікторія, Мельник Дарія, Андрижевська Валерія, Формагей Анна, Тиндюк Вікторія, Вороніна Анастасія, Дидюк Людмила, Ратова Карина. Шлях до перемоги був нелегким. Дівчата змагалися в 3-х конкурсах: «Візитка», «Конкурс талантів» та «Бліц-опитування». За рішенням журі титул друга віце-міс отримала студентка економіко-правового відділення Івко Вікторія, перша віце-міс – студентка комерційно-технологічного відділення – Мельник Дарія. Володаркою корони та титулу Міс ВКІ 2016 року стала студентка комерційно-технологічного відділення Формагей Анна.

Гарним подарунком для всіх присутніх стало музичне вітання від талановитого випускника Коледжу економіки і права Максима Білоконського. Свято прикрасив колектив художньої самодіяльності ВКІ на чолі з Поліщук Юлією, який щоразу радує новими піснями.

Як завжди, чудове шоу відбулося завдяки підтримці друзів та партнерів кооперативного інституту: Курбатової Алли, Дмитренко Вікторії, розважального комплексу «Люди Fusinplace», фотографа Гарановського Володимира, кав’ярні «Без бренду», автошколи «Форсаж», майстерні свята «Дивоцвіт», профспілкового комітету ВКІ на чолі з Вознюк Таїсією Костянтинівною, студентській ради та студентського профкому інституту на чолі з Шагінян Євгенією Альбертівною.

Дивитися всі фотографії 

На початку двохтисячних років кооперація Липовецького району занепадала, споживчі товариства збанкрутували. Тому правлінням райспоживспілки було прийнято рішення про створення споживчих товариств нового зразка Ось тоді, в 2004 році, було створене одне з таких товариств на базі закритого на той час торгового комплексу, двоповерхового магазину та кафе «Сіб» з підвальним приміщенням в центрі Липовця. Організувала це споживче товариство пайовик споживчої кооперації Козак Людмила Василівна зі своєю сім’єю.

Довелося взяти великий кредит для перепланування приміщення, осучаснення інтер’єру та на нове обладнання. На той час це був великий ризик, але їм вдалось втілити все задумане і раціонально використати площі.

На даний час торговий комплекс: «Козацький двір» розташований в трьох рівнях і є окрасою районного центру. На першому поверсі знаходиться продовольчий маркет, торгова зала займає близько 150 кв.м. На цій площі розміщено не одну тисячу найменувань продовольчих товарів. Торговий процес повністю комп’ютеризований. Це дає змогу відслідковувати наявність чи відсутність того чи іншого товару, своєчасно поповнювати торгові запаси і оновлювати асортимент. Весь товар виставлено на нових гірках та прилавках, сучасному холодильному обладнанню. В зв’язку з тим, що він розташований в центрі міста його робота починається о 7 год. ранку і триває до 22 год. вечора без перерви, в святкові дні цілодобово. Завдяки цьому товарообіг маркета значно зріс. Працює тут шість продавців.

На другому поверсі комплексу знаходиться ресторан на 180 посадочних місць загальною площею 140 кв.м.  В передвихідні дні, як кажуть «ніде голці впасти»: святкують весілля, дні народження, інші події. Ресторанна зала оформлена в козацькому стилі – дубові столи та лави. Стиль зали змінюють в залежності від замовленого святкування, це також приваблює клієнтів. Довелось прибудувати широкі криті сходи для того, щоб заходити в залу прямо з вулиці на другий поверх. Це зручно для проведення весіль. По сучасному переобладнали велику світлу кухню з новітнім технологічним обладнанням, що набагато спрощує працю кухарів, та покращує якість кухонної продукції, виготовленої в великій кількості. За рахунок цього вдалось збільшити випуск кухонної продукції Багато видів кулінарних та кухонних виробів реалізується в маркеті та на замовлення додому, а також в новоприбудованому до торгового комплексу бару «Зруб». Він оформлений в гуцульському стилі з дерева. В цих закладах громадського харчування працює п’ять працівників.

Немало зусиль та коштів довелось докласти споживчому товариству та правлінню райспоживспілки для того, щоб відремонтувати капітально та переобладнати підвальне приміщення під магазин «Господар». Сьогодні тут можна придбати будь-які господарчі та будівельні матеріали.

Велику балконну терасу переобладнали під квітковий магазин, де незважаючи на сезон чи погоду липовчани та гості міста купують букети, квіткові композиції до урочистостей та свят. Звісно, квітковий магазин – це не той заклад, що дає високі прибутки, але справа у тому, що кооператори дали покупцям те, чого їм не вистачало, щоб вони могли в одному місці отримати найрізноматніші товари і послуги.

Всі ці заклади розташовані в одному торговому комплексі, а це зручно для покупців. Перед комплексом по-сучасному облаштоване подвір’я, яке вимощено камінням, зроблено фонтанчик, озеленено.

Окрім торгівлі, громадського харчування споживче товариство займається виробництвом хлібобулочних виробів, зокрема, випікає 8 видів хліба та 12 видів булочних виробів. Ця продукція реалізується, як в маркеті, так і в системі споживчої кооперації району.

Хлібобулочний цех споживче товариство орендує. Сьогодні кооператори ризикнули і вже підходить до завершення будівництво власного нового двоповерхового хлібозаводу на 320 кв. м., який планують запустити в першому півріччі поточного року.

Все це, голові споживчого товариства Людмилі Василівні, без підтримки правління райспоживспілки і її сім’ї  було б не під силу. Поруч з нею працює її чоловік, який хоч раніше і не був кооператором, проте зараз став досвідченим товарознавцем. Дочка Юля працює завідуючою виробництвом у ресторані, набула чималого досвіду, стала вмілим організатором. Тому підтримка рідних має велике значення, моральне та матеріальне, а все це і дає результат. З гордістю можна сказати, що сім’я Козак – кооперативна родина.

Cьогодні, в цей нелегкий час, економічний та політичний, кооператори будують плани і втілюють їх в життя.

Дивитися всі фотографії ►

01 березня 2016 року в м. Вінниці в приміщені Вінницької облспоживспілки відбулись треті збори Ради облспоживспілки сімнадцятого скликання.

В роботі зборів взяли участь члени Ради облспоживспілки, члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники та головні бухгалтери райспоживспілок, райспоживтовариств, голови ревізійних комісій, об’єднаних комітетів профспілок, керівники та головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, спеціалісти  облспоживспілки.

В роботі зборів ради взяв участь перший заступник голови правління Укркоопспілки Левицький Володимир Павлович.

З доповіддю  «Про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації області у 2015 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2016 році» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Бершадського райспоживтовариства Слісарчук М.П., голова споживчого товариства «Кобзар» Тульчинського райспоживтовариства Присяжнюк А.Л., голова правління Жмеринської райспоживспілки Войтович К.А., директор КП «Центральний ринок» Томашпільської райспоживспілки Козак Н.М., головний бухгалтер Іллінецької райспоживспілки Білозора В.О., голова споживчого товариства «Юлія» Липовецької райспоживспілки Козак Л.В.

Перед учасниками зборів виступив перший заступник голови правління Укркоопспілки Левицький В.П. Він також вручив Почесну трудову відзнаку «Знак Пошани» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) Кириченко Надії Миколаївні – голові обкому профспілки працівників споживчої кооперації.

На зборах Ради були прийняті рішення по поточних питаннях господарювання споживчої кооперації області на 2016 рік.

Дивитися всі фотографії ►

 

Вибори до органів місцевого самоврядування були результативними для кооператорів Вінниччини. 102 працівник-кооператор системи обрані депутатами рад різних рівнів.

13 кооператорів отримали мандати районних рад. Серед них: Боднарчук Сергій Васильович - завідуючий магазином с.Писарівка Шаргородської РСС; Гавриш Юлія Константинівна - голова СТ «Гнівань» Тиврівської РСС; Загороднюк Володимир Іванович - член Шаргородського ССТ, бувший заступник голови правління Шаргородської РСС; Козак Людмила Василівна - голова СТ «Юлія» Липовецької РСС; Лазаренко Олександр Вікторович – член Ситковецького ССТ, кооперативний підприємець с.Н.Обіходи; Лебедюк Юрій Миколайович - голова СТ «Меркурій» Мур-Куриловецької РСС; Пігуля Віктор Миколайович - голова СТ «Гарнд» Теплицької РСС; Поліщук Микола Володимирович - інспектор з торгівлі ПСК «Госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці»; Сокольвак Павло Дмитрович - директор Немирівського комбінату кооперативної промисловості; Хоменко Володимир Васильович - голова СТ «Людмила» Погребищенської РСС; Чернявський Олександр Віталійович - бухгалтер СТ «Відродження» Літинського РСТ; Шишман Юрій Віталійовичпайовик Калинівської РСС, кооперативний підприємець; Щерб Наум Наумович - голова правління Калинівської РСС.

11 коператорів обрані до міських рад області: Кучинський Руслан Михайлович - директор ПСК «Шаргородський ринок»; Літовчук Лілія Анатоліївна – член СТ «Малина» Немирівської РСС; Літовчук Михайло Михайлович - голова СТ «Малина» Немирівської РСС; Мазуров Валерій Михайловичпайовик Жмеринської РСС, кооперативний підприємець; Островський Анатолій Іванович - контролер ПСК «Шаргородський ринок»; Подольський Леонід Іванович - директор підприємства «Колгоспний ринок» Хмільницької РСС; Стус Людмила Василівна - голова СТ «Шаргород-Левада»; Турбаніст Сергій Станіславович - голова СТ «Ірина» Погребищенської РСС; Ус Світлана Вікторівна - менеджер магазину «Малина» Немиріської РСС; Хоменко Василь Васильович - голова СТ "Техника" Барської РСС; Цимбалюк Юрій Васильович - голова СТ «Коопторг» Липовецької РСС.

Найбільше представництво маємо у селищних та сільських радах – 78 чоловік. Двох кооператорів обрано головами сільських рад. Штурму Миколу Олександровича, члена СТ «Вікторія» Вінницької РСС обрано головою Олександрівської сільської ради, а Чернявського Анатолія Віталійовича, завідуючого виробництвом СТ «Відродження» Літинського РСТ - головою Журавенської сільської ради.

28 жовтня 2015 року в Вінницькому кооперативному інституті відбувся благодійний ярмарок, присвячений пам’яті загиблих героїв, метою якого був збір коштів для допомоги їхнім родинам.

Випускник 2007 року Вінницького кооперативного коледжу економіки і права Мушта Максим героїчно загинув під час звільнення від терористів райцентру Ясинувата на полі бою від поранень внаслідок влучення терористами в БТР. Цього дня в музеї Історії споживчої кооперації відкрито дошку пам’яті герою.

Серед загиблих - рідний брат співробітниці навчального закладу, кіборг Франишин Дмитро. Йому було лише 32 роки. Дмитро загинув під час бою з російськими збройними формуваннями в районі аеропорту Донецька. Максим Мушта та Дмитро Франишин нагороджені орденами «За мужність» III ступеня (посмертно).

На благодійному ярмарку були присутні вдова Максима – Ольга, його малолітній син та рідна сестра Дмитра – викладач ВКІ Чоботар Наталя Юріївна.

Під час проведення цього заходу студенти комерційного-технологічно відділення презентували всім бажаючим страви різних країн світу та польову кухню.  Усі присутні мали змогу прийняти участь у благодійному аукціоні, лоти на який надали студенти навчального закладу. Найактивніші студенти підготували флешмоб для підтримки наших воїнів-захисників.

Спільними зусиллями вдалося зібрати 9877 грн. 30 коп. Кошти були передані родинам загиблих.

Дивитися всі фотографії ►

21 жовтня 2015 року в приміщенні облспоживспілки відбулася VI звітно-виборна конференція профспілки працівників споживчої кооперації Вінницької області. В роботі взяв участь голова Федерації профспілок області Колесник Микола Павлович. 

Зі звітом про роботу обкому профспілки за п’ять років виступила Кириченко Надія Миколаївна. В обговорені доповіді взяли участь: Турбаніст Катерина Юхимівна – голова ОК Погребищенської РСС; Юхименко Ніна Пантелеймонівна – голова ОК Чечельницького РСТ; Шумська Тамара Петрівна – голова ОК Літинського РСТ; Вознюк Таїса Константинівна – голова комітету профспілки кооперативного інституту; Колесник Микола Павлович – голова Вінницької ФПО; Подолян Василь Васильович – голова правління облспоживспілки. Конференція визнала роботу задовільною і прийняла відповідну постанову. Учасники конференції також заслухали та затвердили звіт ревізійної комісії. 

Були розглянуті інші питання порядку денного. Конференція обрала керівні органи, ревізійну комісію та делегатів на VI з’їзд Профспілки працівників споживчої кооперації України та Конференцію Федерації профспілок області. Головою обкому профспілки працівників споживчої кооперації обрано Кириченко Надію Миколаївну.

Гороховський І.Л., Коровій В.В., Подолян В.В.8 жовтня цього року на базі Літинського районного споживчого товариства відбувся обласний семінар споживчої кооперації області, мета якого – вивчення та розповсюдження передового досвіду щодо створення сучасної конкурентоспроможної мережі роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування, роботи виробничих та заготівельних підприємств. Участь в семінарі прийняв голова Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств Гороховський Ілля Леонідович.

На семінар були запрошені голови правлінь райспоживспілок, райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки.

На відкриття заходу до кооператорів завітали голова обласної державної адміністрації Коровій Валерій Вікторович, голова Літинської райдержадміністрації Чернега Ярослав Анатолійович, голова районної ради Мельник Віталій Борисович.

Літинські кооператори поділилися своїм досвідом щодо розбудови сучасної конкурентоспроможної мережі підприємств роздрібної торгівлі, зокрема коопмаркетів в сільських населених пунктах, підприємств ресторанного господарства, по наданню платних послуг, виробництва та заготівельно-переробного комплексу.

Огляд розпочався з села Бірків, магазину та кафе-бару Микулинецького споживчого товариства. Далі учасники семінару ознайомилися з роботою оновлених магазинів середнього формату в селах Микулинці, Малинівка. На невеликих площах магазинів забезпечено широкий асортимент продовольчих товарів, супутніх товарів повсякденного попиту, товарів домашнього вжитку.

Учасники семінару були приємно вражені роботою відновленого розподільчого складу правління райспоживтовариства на території колишнього автотранспортного підприємства. Магазин-склад займається як оптовою, так і роздрібною торгівлею. Маючи широкий асортимент продовольчих та непродовольчих товарів,  поставляє товари для підприємств споживчої кооперації та підприємців району.

Літинські кооператори активно займаються і розвивають заклади по наданню різноманітних послуг. Учасники семінару мали змогу ознайомитися з роботою стоматологічного кабінету, перукарні спортивного залу, кузні.

У центрі містечка успішно працює торгово-розважальний комплекс та будівельний маркет.

Учасники семінару також ознайомилися з роботою ринку, ковбасного цеху та хлібзаводу. Завдяки високій якості ковбасних та хлібобулочних виробів, вони реалізується не тільки в підприємствах споживчої кооперації, а й і в інших закладах та за межами району.

Велика увага сьогодні приділяється роботі заготівельної галузі. В с.Уладівка споживчим товариством «Відродження» відновлено роботу сількоопзаготпрому, який займається вирощуванням сільськогосподарської продукції, худоби, її переробкою та реалізацією. Окрасою села став торгово-розважальний комплекс цього ж споживчого товариства.

На підведенні підсумків голова правління Укркоопспілки Гороховський І.Л. високо оцінив роботу кооператорів районного споживчого товариства. Кращим кооператорам Літинщини голова правління облспоживспілки Подолян В.В. вручив грамоти.

Дивитися всі фотографії ►

2 липня 2015 року в приміщені облспоживспілки відбулись урочисті збори з нагоди 93-го Міжнародного дня кооперації. На збори були запрошені голови правлінь, їхні заступники, головні бухгалтери, директори та керуючі ринками, керівники виробничих підприємств райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, голови профспілкових комітетів працівників споживчої кооперації, кращі працівники усіх галузей діяльності системи, працівники апарату управління облспоживспілки і ветерани споживчої кооперації.

В роботі зборів також взяли участь голова Вінницької обласної державної адміністрації Коровій Валерій Вікторович, голова Вінницької обласної ради Свитко Сергій Михайлович, виконуючий обов’язки міського голови Моргунов Сергій Анатолійович.

З доповіддю про історичний шлях розвитку споживчої кооперації України та Вінницької області виступив голова правління Подолян В.В. Перед присутніми з вітальним словом виступили голова обласної державної адміністрації Коровій В.В., голова обласної ради Свитко С.М. та виконуючий обов’язки міського голови Моргунов С.А. Враховуючи вагомий внесок в зміцнення споживчої кооперації області, вони вручили окремим працівникам грамоти Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України, обласної державної адміністрації та міської ради.

Голова правління облспоживспілки Подолян В.В. вручив Почесну трудову відзнаку «Знак Пошани» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) Войтович Катерині Анатоліївні – голові правління Жмеринської райспоживспілки, Поліщуку Миколі Володимировичу - заступнику директора підприємства облспоживспілки «Госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці» та Сич Антоніні Антонівні – голові правління Вінницької райспоживспілки.

Правління облспоживспілки також відмітило цілий ряд кращих працівників та ветеранів системи споживчої кооперації області грамотами облспоживспілки та грошовими нагородами.

25 грудня 2014 року в м. Вінниці в приміщені Вінницької облспоживспілки відбулись другі збори Ради облспоживспілки сімнадцятого скликання.

На збори, крім членів Ради облспоживспілки, були запрошені члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники та головні бухгалтери райспоживспілок, райспоживтовариств, голови ревізійних комісій, об’єднаних комітетів профспілок, керівники та головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, спеціалісти облспоживспілки. В роботі зборів Ради взяв участь голова правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) Гороховський Ілля Леонідович.

Перед початком зборів голова правління Подолян В.В. нагородив Ніжинську Ганну Яківну – голову правління Муровано-Куриловецької райспоживспілки грамотою облспоживспілки за успішне проведення обласного семінару.

З доповіддю «Про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації області у 2014 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2015 році» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

В обговоренні доповіді прийняли участь: голови правлінь Іллінецької райспоживспілки - Коломієць Олександр Дмитрович, Вінницької – Сич Антоніна Антонівна, Томашпільської – Слободянюк Галина Петрівна,Білохатнюк Валентина Дмитрівна - голова правління споживчого товариства «Лідер» Муровано-Куриловецької райспоживспілки, Черничко Василь Володимирович - директор дочірнього підприємства «Райкоопзаготпромторг» Барської райспоживспілки, Бублик Вікторія Анатоліївна - головний бухгалтер Немирівської райспоживспілки.

Перед учасниками зборів виступив голова правління Укркоопспілки Гороховський І.Л.

На зборах Ради були прийняті рішення по поточних питаннях функціонування споживчої кооперації області: затвердження звіту правління, балансу, членських внесків, кошторису та постанов правління.

7 листопада 2014 року на базі підприємств Муровано - Куриловецької райспоживспілки відбувся обласний семінар, мета якого – вивчення та розповсюдження передового досвіду щодо створення сучасної конкурентоспроможної мережі роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування.У роботі семінару взяли участь: голова правління облспоживспілки Василь Подолян, його заступники, голови правлінь райспоживспілок, райспоживтовариств, директори підприємств облспоживспілки, фахівці, керівники районної державної адміністрації та районної Ради.

Муровано – Куриловецькі кооператори поділилися своїми напрацюваннями щодо розбудови сучасної конкурентоспроможної мережі підприємств роздрібної торгівлі, зокрема коопмаркетів. Учасники семінару ознайомилися також з підприємствами ресторанного господарства, по наданню платних послуг та заготівельно-переробного комплексу.

Огляд розпочався з районного центру, де споживчим товариством «Лідер» із звичайних магазинів «Продовольчі товари» після реконструкції зроблено два магазини типу «маркет» із сучасним технологічним обладнанням та комп'ютеризованим обліком торгових процесів. Вкладені кошти та зусилля кооператорів дали відповідний економічний ефект. Середньомісячний товарообіг зріс у 2,5 рази, робота прибуткова та рентабельна. Зручно покупцям і приємно працювати кооператорам.

Учасники семінару також ознайомилися з роботою оновлених магазинів середнього формату. Це об’єкти споживчих товариств «Тріумф», «Лакомка» Муровано – Куриловецького СТ.

Завдяки реформуванню у торгівельній галузі запрацював універмаг. Тривалий час кооперативний універмаг у Мурованих Курилівцях перебував в оренді швейної фабрики. Та спілчани повернули його до діяльності, інвестуючи в реконструкцію та ремонтні роботи до трьохсот тисяч гривень. Тут здійснюється торгівля продовольчими та непродовольчими товарами як споживчими товариствами, так і підприємницькими структурами.

Учасників семінару було ознайомлено з мережею формату сільської кооперативної крамниці у селах Рівне, Котюжани та Перекоринці, де в кожному магазині присутні товари універсальної бази. На невеликій площі практично є все – насичений асортимент продовольчих товарів, великий вибір супутніх товарів повсякденного попиту, товари для домашнього вжитку, понад тисячу найменувань.

Ознайомились учасники наради з роботою хлібозавода СТ «Лідер», де випікається різноманітний асортимент хлібобулочних виробів та забезпечується торгівельна мережа району.

Багато повчального побачили учасники, відвідавши заклади ресторанного господарства та по наданню послуг. Це кафе СТ «Шанс» та Рівненського СТ, а також бар «Омега» СТ «Поділля», де можна гарно провести відпочинок і пограти у більярд.

Кооператори Муровано - Куриловецької райспоживспілки намагаються стабільно нарощувати обсяги фінансово-господарської діяльності, передусім завдяки інноваційно-інвестиційній спрямованості розвитку торгівлі, виробництва, заготівель.

На підведенні підсумків, яке відбулося в приміщенні Муровано-Куриловецької райспоживспілки голова правління облспоживспілки Василь Подолян високо оцінив роботу кооператорів райспоживспілки в питаннях розбудови конкурентоспроможної мережі підприємств торгівлі, ресторанного господарства, по наданню платних послуг, заготівельно-переробного комплексу. Він вручив кращим кооператорам Муровано-Куриловецької райспоживспілки грамоти та грошові винагороди.

3 липня 2014 року в приміщені облспоживспілки відбулись урочисті збори з нагоди 92-го Міжнародного дня кооперації. На збори були запрошені голови правлінь райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, голови профспілкових комітетів працівників споживчої кооперації, кращі працівники усіх галузей діяльності системи, працівники апарату управління облспоживспілки та ветерани споживчої кооперації. 

В роботі зборів також взяли участь голова Вінницької обласної державної адміністрації Олійник Анатолій Дмитрович, голова Вінницької обласної ради Свитко Сергій Михайлович, директор департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради Кудлаєнко Сергій Володимирович.

З доповіддю про історичний шлях розвитку споживчої кооперації України та Вінницької області виступив голова правління Подолян В.В.

Перед присутніми з вітальним словом виступили голова обласної державної адміністрації Олійник А.Д., голова обласної ради Свитко С.М. і директор департаменту адміністративних послуг міської ради Кудлаєнко С.В. Враховуючи вагомий внесок в зміцнення споживчої кооперації області, вони вручили окремим працівникам грамоти обласної державної адміністрації та міської ради.

Голова правління облспоживспілкиПодолян В.В. вручив Почесну трудову відзнаку «Знак Пошани»Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) Токайчуку Анатолію Павловичу - заступнику директора підприємства облспоживспілки «Госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці».

Правління облспоживспілки також відмітило цілий ряд кращих працівників та ветеранів системи споживчої кооперації області грамотами облспоживспілки та грошовими нагородами.

 

Шановні кооператори!

Сьогодні, як ніколи, ми відчули загрозу втрати всього, що будували і створювали роками, загрозу війни на території, де живуть наші родини, друзі, колеги. Водночас ми не лише спостерігачі. Саме ми сьогодні обираємо, якою Україна буде завтра: єдиною і демократичною або розрізненою і депресивною.

Хочу висловити свою позицію.

Україна повинна бути цілісною, сильною державою, в якій мирно живуть люди і вільно розвивається бізнес.

Втручання ззовні та бажання нав'язати нам інше майбутнє – неприпустимі.

Вірю, що українська споживча кооперація в такій ситуації може зіграти стабілізуючу роль в Україні.

У системи є потужний потенціал для консолідації суспільства у цей складний час. Але для цього ми повинні зберегти здоровий глузд і єдність.

Закликаю всіх відкинути образи, суперечки, гординю і амбіції. Все це недоречно перед обличчям війни і розрухи.

Ми використовуємо наші міжнародні зв'язки з кооперацією інших країн для інформування про події в Україні та закликаємо колег в усьому світі сприяти припиненню військових дій.

Споживча кооперація існує майже 150 років і наш обов'язок зберегти її. Незалежній Україні 23 роки і наш обов’язок захистити її.

Вірю в кооперативну солідарність. В єдності наша сила

20 грудня 2013 року в приміщені облспоживспілки відбувся XVII з’їзд Вінницької обласної спілки споживчих товариств. На з’їзд, крім обраних делегатів, також були запрошені члени ревізійної комісії облспоживспілки, заступники голів правлінь райспоживспілок і райспоживтовариств, головні бухгалтери і голови ревізійних комісій райспоживспілок і райспоживтовариств, голови об’єднаних комітетів профспілки райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники і головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, начальники управлінь, відділів апарату облспоживспілки, керівники та працівники кращих колективів споживчої кооперації області, які не обрані делегатами з’їзду. В роботі з’їзду приймав участь представник Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) Левицький Володимир Павлович, заступник голови правління Укркоопспілки; Мовчан Іван Михайлович - голова Вінницької обласної державної адміністрації; Гройсман Володимир Борисович - міський голова м. Вінниці.

Перед початком з’їзду Мовчан І.М. вручив заступнику голови правління облспоживспілки Кирилюку В.А. державну нагороду України - почесне звання «Заслужений працівник сфери послуг».

Голова правління облспоживспілки Подолян В.В. зробив звіт про роботу Ради і правління облспоживспілки за 2008-2013 роки та накреслив завдання щодо підвищення ефективності господарювання кооперативних організацій і підприємств області в умовах ринкової економіки.

Про роботу ревізійної комісії облспоживспілки доповів її голова Осадчук М.О.

З’їзд затвердив звіт про роботу Ради, правління та ревізійної комісії і визнав їх роботу задовільною.

З’їзд також розглянув цілу низку питань господарсько-фінансової діяльності обласної спілки споживчих товариств. По кожному з них прийняті відповідні рішення.

На з’їзді були обрані нові органи управління та контролю, зокрема, Раду та ревізійну комісію, а також делегатів на II з’їзд Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки).

Після закінчення з’їзду відбулися перші збори Ради облспоживспілки сімнадцятого скликання, на яких обрано голову та членів правління. Головою правління Вінницької облспоживспілки одноголосно обрано Подоляна Василя Васильовича. На першому засіданні ревізійної комісії відбулися вибори її голови. Головою ревізійної комісії обрано Осадчука Михайла Онисимовича. На цьому XVII з’їзд закінчив свою роботу.

30 серпня 2013 року в приміщенні облспоживспілки відбулися дев’яті збори Ради облспоживспілки п’ятнадцятого скликання, на яких розглянуті питання про підготовку і проведення звітів і виборів органів управління і контролю кооперативних організацій облспоживспілки у 2013 році, скликання ХVII з’їзду Вінницької обласної спілки споживчих товариств, затвердження постанов правління облспоживспілки та організаційні питання. З цих питань виступили заступники голови правління Дячинський В.В. та Кирилюк В.А. 

Збори Ради прийняли відповідні рішення. Також визначили строки проведення звітів і виборів органів управління і контролю в системі Вінницької облспоживспілки.
Замість вибулого члена Ради облспоживспілки новим членом Ради було обрано Літовчука Михайла Михайловича – голову споживчого товариства «Малина» Немирівської райспоживспілки

13 липня на кортах Вінницького кооперативного інституту відбулося урочисте відкриття турніру з тенісу «Подільське літо – 2013». Турнір закінчиться 11 серпня нагородженням учасників і церемонією закриття чемпіонату. Змагання відкрили президент Винницької обласної Федерації тенісу України, голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян В.В. та заступник голови комітету з фізичної культури і спорту міської ради Семчук Р.Р. Цей відкритий чемпіонат міста з тенісу став традиційним. Він проводиться в м. Вінниці в липні-серпні місяці и присвячений Дню фізичної культури і спорту. 

Кількість бажаючих взяти участь в відкритому чемпіонаті міста в нинішньому році нараховується більше 200 спортсменів. Серед учасників неодноразові чемпіони і призери Міжнародних турнірів, переможці різних змагань на першість області і міста, інших турнірів календаря Федерації тенісу України. В змаганнях приймають участь не тільки спортсмени-любителі міста, а й усієї області. Кооператори також приймають участь в змаганнях. Серед них голова правління Подолян В.В., його заступник Кирилюк В.А. 

Ця офіційна першість міста проводиться спільно з Вінницькою обласною Федерацією тенісу України, комітетом з фізичної культури і спорту міської ради з визначенням рейтингу кращих тенісистів міста по 5-ти розрядам і 9-ти віковим категоріям. Тільки в минулому році кількість учасників турніру, які заявилися у всіх п’яти розрядах, склало 207 спортсменів. Більше 20 чоловік прибули з районів області. 

Інформаційна підтримка чемпіонату буде здійснюватися як за допомогою телебачення, преси, так і відображатися на сайті «Большой теннис.VINNITSA» (http://tennis-vinnitsa.com.ua). На цьому сайті можна отримувати саму свіжу інформацію про хід турніру.

4 липня 2013 року в приміщенні облспоживспілки відбулися урочисті збори, присвячені 91-му Міжнародному дню кооперації. На зборах були присутні голови правлінь та головні бухгалтери райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, голови профспілкових комітетів працівників споживчої кооперації, кращі працівники усіх галузей діяльності системи споживчої кооперації області, працівники апарату управління облспоживспілки та ветерани споживчої кооперації. 

В роботі зборів прийняли участь голова Вінницької обласної ради Татусяк Сергій Пилипович, заступник міського голови Коровій Валерій Вікторович, директор департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради Кудлаєнко Сергій Володимирович

З урочистою доповіддю виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В. Він також зачитав вітання кооператорам від Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра Миколи Азарова, голови Верховної Ради Володимира Рибака, голови правління Укоопспілки Владислава Гончаренка

Учасників зборів привітали голова обласної ради Татусяк С.П. та заступник міського голови Коровій В.В. Вони вручили кращим працівникам грамоти і грошові винагороди. 

Голова правління Подолян В.В. вручив нагороди Правління Укоопспілки та ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації України. Зокрема, Почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» Центральної спілки споживчих товариств України (Укоопспілки) нагородили Андрійченко Валентину Олександрівну - голову правління Оратівського районного споживчого товариства; Джабраілова Олександра Магомедовича - інспектора центрального ринку підприємства облспоживспілки «Госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці»; Кирилюка Віталія Анатолійовича - заступника голови правління облспоживспілки; Шемету Валентину Дмитрівну - голову правління Хмільницької райспоживспілки. 

Кооператори були відмічені іншими нагородами та відзнаками. Кращим працівникам вручили свідоцтва про занесення на Дошку Пошани Вінницької обласної спілки споживчих товариств.

Однією з соціальних ініціатив Президента держави є створення робочих місць для молоді. Саме на цьому зосереджував свою увагу голова облдержадміністрації Іван Мовчан 26 червня під час робочої поїздки до Немирівського району. Він відвідав відкритий на початку минулого року маркет «Малина 2» Немирівської райспоживспілки, на якому з 39 працівників 12 отримали робочі місця вперше.

Члени споживчого товариства «Малина» подружжя Михайло та Лілія Літовчуки займаються підприємницькою діяльністю близько десяти років, мають торгову мережу магазинів та аптек і забезпечують роботою близько ста осіб. Маркет «Малина 2» відкрили на першому поверсі будівлі Немирівської райспоживспілки. Приміщення розширили, відкрили пекарню і кондитерський цех. 

Іван Мовчан ознайомився з технологією виробництва хлібобулочного та кондитерського цехів, спілкувався з працівниками. Серед тих, хто отримав вперше місце роботи, не лише молодь, а і люди дещо старші. Приміром, 35-річна завідуюча цехом пекарні Надія Гуцаленко раніше ніде не працювала – була домогосподаркою і виховувала двох дітей. Щоб влаштуватися на роботу в «Малину», на черзі стоїть близько 80 чоловік. Всі вони молоді люди віком до тридцяти років. 

В «Малині 2» працює пекарня, в якій випікають 70 видів хлібобулочних виробів, з них близько 30 протягом одного дня. Відкрито кондитерський відділ. Для цього переобладнали приміщення старої котельні, зробили ремонт, встановили вентиляційну систему, під’єднали воду. На початку роботи випікали дванадцять видів тортів, тепер більше сорока. Крім доступних, так званих соціальних тортів, вартістю 40-45 гривень за кілограм, торти для покупців з більш вибагливими смаками, тих, хто святкує урочисті події. Вартість за кілограм таких виробів коливається від 60 до 80 гривень. Серед них торти на замовлення. 

Звичайно, не все давалося Літовчукам просто. Перш ніж закупити дороге італійське обладнання для пекарні, Михайло Михайлович і Лілія Анатоліївна їздили в Кишинів, вивчали досвід роботи мережі магазинів «Фідеско». Було багато хвилювань. Ніщо не гарантувало, що вироби пекарні будуть у маленькому містечку користуватися попитом. Відчувався і брак кваліфікованих працівників. Для того, щоб освоїти технологію випічки, Лілія Анатоліївна влаштувалася на роботу простою робітницею в одну з пекарень Київської мережі магазинів «Сільпо». Два тижні освоювала премудрості виробництва. Врешті-решт, досконало освоїла технологію приготування, вивчила всі етапи випічки, від моменту, коли борошно надходить зі складу, просівається і, закінчуючи виходом готової продукції. Звільнилася з роботи лише тоді, коли переконалася, що може передавати свої навики іншим. 

Споживче товариство не зупиняється на досягнутому. З початку цього року працівники маркету чотири рази їздили підвищувати свої фахові знання. Навчання проводили українські, німецькі і італійські технологи. Переймали досвід і в Москві. Приїжджали технологи і проводили майстер-класи також у Немирові. Поступово «Малина» завойовує все більше покупців. До кінця року планується розширити маркет «Малина 1». Губернатор залишився задоволений роботою споживчого товариства. Він зазначив: «Люди отримали роботу і працюють над виробництвом якісного продукту та попитом на нього. А це, безумовно, є запорукою того, що завтра вони будуть впевнені у системності цього виробництва, а отже – й стабільності робочого місця».

29 травня 2013 року в приміщенні облспоживспілки відбувся (позачерговий) з’їзд Вінницької обласної спілки споживчих товариств.

З доповіддю «Про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації Вінницької області в 2012 році та завдання щодо подальшого розвитку і реформування» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

По питанню «Про реформування споживчої кооперації України шляхом її реструктуризації» виступив заступник голови правління облспоживспілки Дячинський В.В.

По питаннях порядку денного були прийняті відповідні рішення з’їзду.

З’їзд також затвердив постанови, прийняті правлінням та зборами Ради облспоживспілки п’ятнадцятого скликання. 

Заступник голови правління Укоопспілки Левицький В.П., який приймав участь в роботі зїзду вручив голові правління Немирівської райспоживспілки Кобі М.М. Почесну грамоту Укоопспілки за багаторічну і сумлінну працю та особистий внесок в розвиток споживчої кооперації. 

20-24 травня в Україні проходить саміт «Ліги республіканських союзів кооперативних організацій споживчої кооперації країн СНД». До Києва та Полтави приїдуть лідери споживчих кооперацій 11 країн, які на теренах СНД представляють інтереси 21 мільйона осіб, задіяних на підприємствах та в організаціях споживчої кооперації. 

Щорічний саміт кооперації СНД, який традиційно організовує московський офіс Ліги, вперше проходитиме в Україні. Цього разу лідери кооперативного руху мають намір обговорити посилення взаємодії на наднаціональному рівні в межах СНД. Значну частину питань планують обговорювати все ж таки “за зачиненими дверима”, що, за словами організаторів, зумовлено бажанням у вузькому колі мати відверту розмову і конструктивно говорити про нові змісти співпраці. 

Так, одним із питань, які планується підняти під час круглого столу, є можливі зміни у форматі міжнародної співпраці споживчих кооперацій країн-учасниць Асоціації у контексті створення Митного Союзу. Також планується обговорити загальну ситуацію в кооперативному секторі Східноєвропейського ринку, шляхи посилення конкурентоспроможності у галузі ритейлу та можливість створення міжнародного торгівельно-закупівельного союзу між спілками країн-учасників Ліги. 

Згідно з офіційним порядком денним, лідери споживчої кооперації України, Росії, Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Молдови та Таджикистану обговорять також модернізацію кооперативної освіти в рамках реалізації програм Болонського процесу. У заході візьмуть участь представники науки, серед яких керівник Шикменського економічного коледжу Казспоживспілки Асилбек Башенов, проректор Джалал-Абадського університету (Киргизія) Абдилбаїт Мамасадиков, ректор Кооперативно-торговельного університету Молдови Лариса Шавга та директор Інституту економіки і торгівлі Таджицького державного університету комерції у місті Худжанді Іномджон Амінов. 

“Картина світової економіки швидко змінюється, маємо реагувати, прогнозувати і забезпечувати розвиток кооперації в цих нових умовах, - прокоментував підготовку до саміту голова Правління Укоопспілки (COOP Україна) Владислав Гончаренко. - Ми бачимо значний ресурс у співпраці з коопераціями СНД, досвід яких, до того ж, цікавий всім нам, зокрема, через спорідненість проблематики”. 

Довідково: Міжнародний вектор діяльності є одним із пріоритетних для Укоопспілки згідно зі стратегією реформування системи споживчої кооперації. Укоопспілка представляє споживчу кооперацію України у низці міжнародних кооперативних організацій. Вона є членом Міжнародного кооперативного альянсу (МКА) від 1992 року, членом Асоціації “Ліга національних (республіканських) кооперативних організацій споживчої кооперації країн Співдружності Незалежних Держав” від червня 2011 року. Від січня 2012 року Укоопспілка є членом Європейського співтовариства споживчих кооперативів (Euro Coop). 

Детальніше на http://www.coop.com.ua/ua/news/130

22 лютого 2013 року в м. Вінниці в приміщені Вінницької облспоживспілки відбулись восьмі збори Ради облспоживспілки п’ятнадцятого скликання. 
В роботі зборів Ради взяли участь члени Ради облспоживспілки, члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники та головні бухгалтери райспоживспілок, райспоживтовариств, голови ревізійних комісій, об’єднаних комітетів профспілок, керівники та головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, спеціалісти облспоживспілки.
 
З доповіддю «Про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації області у 2012 році та завдання щодо її подальшого розвитку і реформування у 2013 році» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В. 

В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Немирівської райспоживспілки Коба М.М., голова правління Іллінецької райспоживспілки Коломієць О.Д., директор КП «Центральний ринок» Томашпільської райспоживспілки Козак Н.М., голова правління Козятинської райспоживспілки Михайлов В.В., головний бухгалтер Могилів-Подільського райспоживтовариства Савіна М.П., голова правління Бершадського райспоживтовариства Слісарчук М.П.

На зборах Ради були прийняті рішення по поточних питаннях функціонування споживчої кооперації області. Прийняті постанови «Про подальше реформування споживчої кооперації України» та про скликання XVI (позачергового) з’їзду споживчої кооперації області. 

На зборах також були обрані делегати на XXII (позачерговий) з’їзд споживчої кооперації України. 

22 грудня 2012 року в м. Вінниці в приміщені Вінницької облспоживспілки відбулись сьомі збори Ради облспоживспілки п’ятнадцятого скликання. 

В роботі зборів Ради взяли участь члени Ради облспоживспілки, члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники та головні бухгалтери райспоживспілок, райспоживтовариств, голови ревізійних комісій, об’єднаних комітетів профспілок, керівники та головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, спеціалісти облспоживспілки. 

З доповіддю «Про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації області в 2011 році та основні напрями її економічного та соціального розвитку у 2012 році» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В. 

В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Немирівської райспоживспілки Коба М.М., голова правління Гайсинського райспоживтовариства Бойко П.О., голова правління Іллінецької райспоживспілки Коломієць О.Д., головний бухгалтер Томашпільської райспоживспілки Ремізова В.В., голова споживчого товариства «Гарант» Літинського райспоживтовариства Кошовий О.М., голова правління Бершадського райспоживтовариства Слісарчук М.П. 

На зборах Ради були затверджені членські внески для членів облспоживспілки і кошторис на утримання апарату управління на 2012 рік. 

На зборах також були обрані делегати на двадцять перший (позачерговий) з’їзд споживчої кооперації України. 

Розглянуті організаційні питання, в результаті чого членом Ради облспоживспілки обрано Гонту Михайла Миколайовича, голову правління Ободівського сільського споживчого товариства Тростянецької райспоживспілки.

17 жовтня 2012 року на базі підприємств Липовецької та Іллінецької райспоживспілок проводився обласний семінар, мета якого – вивчення та розповсюдження передового досвіду щодо створення сучасної конкурентоспроможної мережі роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування.

У роботі семінару взяли участь голова правління облспоживспілки  Подолян В.В., члени правління, голови правлінь райспоживспілок, райспоживтовариств, керівники підприємств і фахівці  облспоживспілки, голови державних адміністрацій і рад Липовецького та Іллінецького районів.  

Липовецькі та Іллінецькі кооператори поділилися своїми напрацюваннями щодо розбудови сучасної конкурентоспроможної мережі підприємств роздрібної торгівлі, зокрема, коопмаркетів з комп’ютерним обслуговуванням торговельних технологій, сучасною логістикою розміщення товарів. Учасники семінару ознайомилися також з підприємствами ресторанного господарства, по наданню платних послуг та заготівельно-переробного комплексу. 

Огляд розпочався з кафе «Молодіжне» в м. Липовець, реконструйованого з колишнього кафе комбінату громадського харчування, яке було на грані закриття.  Модернізація проведена за кошти пайовиків. 
Далі учасники семінару ознайомилися з роботою сучасного коопмаркету «Чарівна кишеня», магазину будівельних матеріалів "Пан господар", кафе "Козацький двір" СТ «Юлія». 

Багато повчального побачили учасники, відвідавши книжковий магазин «Глобус», фармацевтичну аптеку СТ «Гарант К», зубопротезний та косметичний кабінети СТ «Дент Лайф», сауну та більярдну СТ «Віто», цехи хлібозаводу КП «Іллінціхліб» Іллінецької райспоживспілки. 

На завершення семінару учасники відвідали підприємства з надання швейних та ритуальних послуг в с. Кальник та магазин самообслуговування СТ «Кооператор» смт. Дашів, де проведено реконструкцію та капітальний ремонт. Після запровадження методу самообслуговування товарооборот збільшився у 5 разів. А в с. Даньківка, в якому проживає до 500 жителів кооперативний магазин після ремонту торгує до 100 тис. грн.. в місяць. 

На підведені підсумків, яке відбулося в приміщенні Іллінецької райспоживспілки голова правління облспоживспілки Подолян В.В. та голова Іллінецької районної державної адміністрації Ящук В.М. високо оцінили роботу Липовецьких та Іллінецьких кооператорів в питаннях розбудови конкурентоспроможної мережі підприємств торгівлі, ресторанного господарства, по наданню платних послуг, заготівельно-переробного комплексу. В обговорені результатів роботи взяли участь голови правлінь Немирівської, Тиврівської та Іллінецької райспоживспілок.

Дивитися всі фотографії ►

5 липня 2012 року в приміщенні облспоживспілки відбулися урочисті збори, присвячені 90-му Міжнародному дню кооперації та 80-річчю з дня заснування Вінницької спілки споживчих товариств. На збори були запрошені голови правлінь та головні бухгалтери райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, голови профспілкових комітетів працівників споживчої кооперації районів, кращі працівники усіх галузей діяльності системи споживчої кооперації області, працівники апарату управління облспоживспілки та ветерани споживчої кооперації. 

На зборах були присутні голова Вінницької обласної державної адміністрації Джига Микола Васильович, голова Вінницької обласної ради Татусяк Сергій Пилипович, перший заступник голови правління Укоопспілки Людвічук Микола Володимирович, секретар Вінницької міської ради Моргунов Сергій Анатолійович, голова Вінницького міжнародного земляцтва в м.Києві Безносюк Віталій Дмитрович, начальник управління торгівлі, сфери послуг та цінової політики головного управління економіки облдержадміністрації Каплун Анатолій Арсентійович, директор департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради Кудлаєнко Сергій Володимирович

З доповіддю про історію споживчої кооперації Вінницької області виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В. З вітальним словом виступили голова обласної державної адміністрації Джига М.В., голова обласної ради Татусяк С.П., секретар міської ради Моргунов С.А., перший заступник голови правління Укоопспілки Людвічук М.В., голова Вінницького міжнародного земляцтва в м.Києві Безносюк В.Д. Всі вони вручили пам’ятні подарунки в честь свята. 

Відповідно до Указу Президента України за вагомий внесок у розвитокконституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю нагороджено орденом «За заслуги» III ступеня директора підприємства облспоживспілки «Госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці» Іжевського Володимира Віталійовича. За вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Вінниччини, активну благодійну, гуманістичну і громадську діяльність нагороджено почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною» голову правління облспоживспілки Подоляна Василя Васильовича. Нагороди вручили голова облдержадміністрації та голова обласної ради. Вони також вручили почесні грамоти і подяки обласної державної адміністрації та обласної ради кращим працівникам системи споживчої кооперації області. 

Перший заступник голови правління Укоопспілки Людвічук М.В. вручив галузеві нагороди. Зокрема, почесну трудову відзнаку «Знак пошани» Центральної спілки споживчих товариств (Укоопспілки) – голові правління Літинського районного споживчого товариства Панасюку Миколі Константиновичу, голові правління Погребищенської райспоживспілки Мотрунічу Миколі Федоровичу, голові правління Томашпільської райспоживспілки Слободянюк Галині Петрівні. Інші кооператори нагороджені почесними грамотами, подяками Укоопспілки. 

Правління облспоживспілки та обком профспілки працівників споживчої кооперації також нагородили своїми грамотами кращих працівників. 

Голова правління облспоживспілки Подолян В.В. подякував поважним гостям за високу оцінку роботи Вінницької облспоживспілки і вручив їм щойно видану книгу «Вінницька обласна спілка споживчих товариств 1932-2012».

Дивитися всі фотографії ►

8 жовтня 2011 року в Вінниці відбувся другий тенісний турнір серед кооператорів «Кубок Сала». В ньому прийняли участь команди Латвії, Криму та Вінниччини. Турнір проходив на тенісних кортах Вінницького кооперативного інституту. Перед змаганнями делегації на чолі з головами правлінь Укоопспілки Владиславом Гончаренком та Латспоживспілки «Туриба» Іварсом Стаутіньшем відвідали учбовий заклад, зокрема, музей історії споживчої кооперації Вінниччини. 

Перше місце, як і на попередньому турнірі, зайняла команда з Латвії, друге - з Вінниці. Владислав Гончаренко та Іварс Страутіньш вручили переможцям кубки і грамоти. 

Дивитися всі фотографії ►

30 червня 2011 року в приміщенні облспоживспілки відбулись урочисті збори з нагоди 89-го Міжнародного дня кооперації. На збори були запрошені голови правлінь райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, голови профспілкових комітетів працівників споживчої кооперації, кращі працівники усіх галузей діяльності системи, працівники апарату управління облспоживспілки та ветерани споживчої кооперації. 

В роботі зборів також взяли участь заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Черній Василь Васильович, заступник голови Вінницької обласної ради Медведєв Юрій Вікторович, заступник міського голови Михалюк Іван Архипович, заступник начальника управління розвитку споживчого ринку та послуг Вінницької міської ради Іщук Євгеній Миколайович

З доповіддю про історичний шлях розвитку споживчої кооперації України та Вінницької області виступив голова правління Подолян В.В

Перед присутніми з вітальним словом виступили заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Черній В.В., заступник голови Вінницької обласної ради Медведєв Ю.В. і заступник міського голови Михалюк І.А. Враховуючи вагомий внесок в зміцнення споживчої кооперації області, вони вручили окремим працівникам грамоти обласної державної адміністрації та міської ради. 

Голова правління облспоживспілки Подолян В.В. вручив грамоти та нагороди Центральної спілки споживчих товариств (Укоопспілки). Зокрема, Почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» нагороджені голова правління Чечельницького районного споживчого товариства Лесик Валентин Іванович і головний бухгалтер Калинівської райспоживспілки Тарасюк Марія Тимофіївна.

Правління облспоживспілки також відмітило цілий ряд кращих працівників системи споживчої кооперації області грамотами облспоживспілки та грошовими винагородами. 

За сумлінну працю, особистий внесок у розвиток та зміцнення споживчої кооперації області за 2010 рік, згідно постанови правління облспоживспілки та обкому профспілки працівників споживчої кооперації ряд кращих працівників системи занесені на Дошку пошани Вінницької обласної спілки споживчих товариств. Їм були вручені відповідні свідоцтва. 

На урочистих зборах також були підведені підсумки конкурсу на кращий ринок споживчої кооперації області за 2010 рік. Переможцями стали СП «Заготконтора» Калинівської райспоживспілки (директор Черниш С.О.), підприємство «Ринок» Хмільницької райспоживспілки (директор Подольський Л.І.), дочірнє підприємство «Тульчинський ринок» Тульчинського районного споживчого товариства (директор Лалазарян О.С.). Вони були нагороджені грамотами облспоживспілки та грошовими преміями.

8 червня 2011 року в Новому Світі (Крим) відбувся перший тенісний турнір серед кооператорів, присвячений Міжнародному дню кооперації. В ньому прийняли участь команди з Латвії, Криму і Вінниччини. Перше місце зайняла команда з Латвії, друге з Кримспожиспілки. На турнірі команди представляли голова правління Укоопспілки Влидислав Гончаренко и голова правління Латспоживспілки «Туриба» Ивар Страутиньш. Вони ж вручили переможцям кубки и грамоти. 

Учасники домовилися про те, що подібні турніри будуть проводитися щорічно в різних регіонах України з залученням більш ширшого кругу учасників для популяризації здорового способу життя серед кооператорів.

Дивитися всі фотографії ►

11 травня 2011 року в м. Вінниці в приміщені Вінницької облспоживспілки відбулись шості збори Ради облспоживспілки п’ятнадцятого скликання. 

В роботі зборів Ради взяли участь члени Ради облспоживспілки, члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники та головні бухгалтери райспоживспілок, райспоживтовариств, голови ревізійних комісій, об’єднаних комітетів профспілок, керівники та головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, спеціалісти облспоживспілки. 

З доповіддю «Про підсумки роботи споживчої кооперації області за 2010 рік та основні напрями її економічного і соціального розвитку у 2011 році» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В. 

В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Іллінецької райспоживспілки Коломієць О.Д., голова правління Літинського райспоживтовариства Панасюк М.К., головний бухгалтер Немирівської райспоживспілки Бублик В.А., директор Шаргородського райкоопзаготпрому Шаргородської райспоживспілки Благун В.М., директор кооперативного підприємства «Центральний ринок» Томашпільскої райспоживспілки Козак Н.М., голова споживчого товариства «Калина плюс» Бершадського райспоживтовариства Бондар Р.С. 

На зборах Ради було затверджено баланс облспоживспілки і розприділені прибутки за 2010 рік. 

Прийнято і затверджено Положення про обласну Дошку пошани облспоживспілки. З приводу цього виступив заступник голови правління облспоживспілки Кирилюк В.А. 

Розглянуті організаційні питання, в результаті чого членами Ради облспоживспілки обрані: Білохатнюк В.Д. - голова споживчого товариства «Лідер» Муровано-Куриловецької райспоживспілки; Волос Л.Ф. - голова споживчого товариства «Надія» Вінницької райспоживспілки; Ковальчук Д.А. - виконуючий голови правління Теплицької райспоживспілки. 

23 грудня 2010 року в м.Вінниці в приміщенні облспоживспілки відбулися п’яті збори Ради облспоживспілки п’ятнадцятого скликання. В роботі зборів Ради взяли участь члени Ради облспоживспілки, члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники, головні бухгалтера и економісти райспоживспілок, райспоживтовариств, голови ревізійних комісій і об’єднаних комітетів профспілок, керівники и головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, спеціалісти облспоживспілки.

З доповіддю «Про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації в 2010 році і основні напрямки її економічного і соціального розвитку в 2011 році» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

Було розглянуто питання про членські внески членів облспоживспілки в 2010 році. По цьому питанню виступив заступник голови правління облспоживспілки Дячинский В.В.

На зборах Ради розглянуті інші питання порядку денного і прийняті по ним відповідні рішення.

Розглянуті організаційні питання, в результаті чого членами Ради облспоживспілки обрані головний інструктор з кадрів Вінницької райспоживспілки Мацько Наталія Олександрівна і директор підприємства споживчої кооперації Побережний Сергій Анатолійович.

21 жовтня 2010 року в приміщенні облспоживспілки відбулася звітно-виборна конференція обласної профспілкової організації працівників споживчої кооперації. На конференцію були запрошені голови правлінь райспоживспілок, райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, члени Ради Федерації профспілок області, члени ЦК галузевої профспілки. В роботі конференції прийняв участь голова Ради Федерації профспілок області Паращук Володимир Григорович.

На порядок денний конференції винесено 16 питань. Зокрема, звіт про роботу обкому профспілки працівників споживчої кооперації, звіт ревізійної комісії та організаційні питання щодо обрання нового складу органів управління і контролю обкому профспілки.

Зі звітними доповідями виступили голова обкому профспілки Рекрут В.П. та голова ревізійної комісії Тимінська О.С.

В обговоренні звітних доповідей прийняли участь: голова правління Томашпільської РСС, член президії обкому Слободянюк Г.П.; голова профкому, начальник управління кадрів та оргроботи облспоживспілки Кириченко Н.М.; викладач кооперативного інституту, голова профкому Вознюк Т.К.; заступник головного бухгалтера, голова об’єднаного комітету профспілки Погребищанської РСС Турбаніст К.Ю.; інструктор по кадрах та організаційно-кооперативній роботі, голова об’єднаного комітету профспілки Шаргородської РСС Кукурудза О.С.; член ЦК профспілки, голова правління облспоживспілки Подолян В.В.; голова Ради Федерації профспілок області Паращук В.Г.

Конференція розглянула всі питання порядку денного і прийняла по ним відповідні рішення. Головою обкому профспілки працівників споживчої кооперації обрано Кириченко Надію Миколаївну.

Голова Ради Федерації профспілок області Паращук В.Г. вручив Рекруту В.П. почесну грамоту Ради Федерації за довголітню плідну працю та вагомій внесок в розвиток профспілок області. Правління облспоживспілки також відмітило роботу Рекрута В.П. на посаді голови обкому почесною грамотою.

1 липня 2010 року в приміщенні облспоживспілки відбулись урочисті збори з нагоди 88-го Міжнародного дня кооперації. На збори були запрошені голови правлінь райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники підприємств облспоживспілки, голови профспілкових комітетів працівників споживчої кооперації, кращі працівники усіх галузей діяльності системи, працівники апарату управління облспоживспілки та ветерани споживчої кооперації.

В роботі зборів також взяли участь голова Вінницької обласної ради Заболотний Григорій Михайлович, заступник міського голови Ворона Анатолій Микитович, заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації, начальник управління торгівлі, платних послуг та цінової політики Стащук Петро Володимирович, начальник управління розвитку споживчого ринку та послуг Вінницької міської ради Кудлаєнко Сергій Володимирович.

З доповіддю про історичний шлях розвитку споживчої кооперації України та Вінницької області виступив голова правління Подолян В.В.

Перед присутніми з вітальним словом виступили голова Вінницької обласної ради Заболотний Г.М. і заступник міського голови Ворона А.М. Враховуючи вагомий внесок в зміцнення споживчої кооперації області, вони вручили окремим працівникам грамоти обласної державної адміністрації та міської ради. 

Голова правління облспоживспілки Подолян В.В. вручив грамоти та нагороди Центральної спілки споживчих товариств (Укоопспілки). Зокрема, Почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» нагороджені Благун Анатолій Миколайович - заступник директора підприємства споживчої кооперації «Вінницька заготівельно-збутова база» і Студенець Олександр Анатолійович - заступник голови правління облспоживспілки.

Правління облспоживспілки також відмітило цілий ряд кращих працівників системи споживчої кооперації області грамотами облспоживспілки та грошовими винагородами. 

27 травня 2010 року в приміщенні облспоживспілки відбулося урочисте засідання по відзначенню 140-річчя з дня народження фундатора кооперативного руху на Поділлі Йоахима Волошиновського та проведено науково-практичну конференцію на тему: «Споживча кооперація Поділля: через століття до майбутнього».

В роботі конференції взяли участь голова правління Центральної спілки споживчих товариств (Укоопспілка) Бабенко Станіслав Григорович, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Спірідонова Любов Михайлівна, головний спеціаліст Канцелярії Сенату Республіки Польща Ярослав Завадзький, Генеральний консул Республіки Польща у м. Вінниці Кшиштоф Сведерек, проректор Львівської комерційної академії Гелей Степан Дмитрович, директор центру дослідження історії Поділля Національної Академії наук України Баженов Лев Васильович, проректор Камянець-Подільського національного університету Прокопчук Степан Вікторович, голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Гальчак Сергій Дмитрович, голова Вінницького обласного відділення міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» Гаврилов Олексій Валерійович, голова правління Хмельницької облспоживспілки Токарчук Віктор Степанович, науковці: Львівської комерційної академії, Полтавського університету економіки і торгівлі, Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, Чернівецького педагогічного університету, Бєлгородського університету споживчої кооперації Росії, Кам`янець-Подільського національного університету, Вінницького кооперативного інституту, Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, інших кооперативних учбових закладів України; голови правління райспоживспілок, райспоживтовариств Вінниччини.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись Любовь Спірідонова, Ярослав Завадський, Кшиштоф Сведерек, Лев Баженов.

На урочистому засіданні презентовано видання вибраних праць Йоахима Волошиновського під назвою «Розмова про кооперацію» Гальчаком С. Д. Він також вручив Подоляну В.В. та Рекруту В.П. свідоцтво про присвоєння їм звання почесного краєзнавця України за значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України.

З нагоди 140-річчя народження Йоахима Волошиновського та особистий внесок в поширення його кооперативної, літературної і публікаційної спадщини правління Вінницької облспоживспілки і обком профспілки працівників споживчої кооперації оголосили «Подяку» з врученням грошової винагороди, науковим працівникам, краєзнавцям та дослідникам історії кооперації Поділля. Зокрема, Романюку Івану Мироновичу - доктору історичних наук, професору, завідуючому кафедри історії України Інституту історії етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського; Гальчаку Сергію Дмитровичу - кандидату історичних наук, доценту, голові правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України; Колісніченко Юрію Петровичу - директору загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Гонтівки Чернівецького району Вінницької області; Колесник Вікторії Василівні - старшому науковому співробітнику Вінницького обласного краєзнавчого музею.

28 травня 2010 року делегація в складі Подоляна В.В., Ярослава Завадського, Кшиштофа Сведерека, Лазаренка В.І., Кирилюка В.А., Рекрута В.П. відвідала с.Гонтівку, де народився Й.Волошиновський і поклали квіти до меморіальної дошки. На мітингу перед односельчанами та учнями школи виступили Подолян В.В., Лазаренко В.І.,Завадзкий Я., Рекрут В.П.  Завадзький Я. подарував книгу про 150 видатних сенаторів Польщі, в якій один із розділів присвячений Й.Волошиновському. Рекрут В.П. передав до музею села видання вибраних праць Й.Волощиновського

Після мітингу гості ознайомилися з виставкою народної творчості району та відвідали музей села.

Дивитися всі фотографії ►

30 березня 2010 року в м.Вінниці в приміщенні облспоживспілки відбулись четверті збори Ради облспоживспілки п’ятнадцятого скликання. В роботі зборів Ради взяли участь члени Ради облспоживспілки, члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники, головні бухгалтери та економісти райспоживспілок, райспоживтовариств, голови ревізійних комісій та об’єднаних комітетів профспілок, керівники та головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, спеціалісти облспоживспілки.

Перед розглядом питань порядку денного голова правління облспоживспілки Подолян В.В. вручив почесну трудову відзнаку «Знак Пошани» Центральної спілки споживчих товариств України (Укоопспілки) за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у розвиток споживчої кооперації Вінниччини та з нагоди 50-річчя трудової діяльності у споживчій кооперації директорові підприємства «Облкооппостач» Пастушенку Василю Сергійовичу.

З доповіддю «Про підсумки господарсько-фінансової діяльності системи споживчої кооперації області за 2009 рік та основні напрями економічного та соціального розвитку у 2010 році» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

Були розглянуті питання про членські внески членів облспоживспілки у 2010 році та розподіл прибутків за 2009 рік. По цих питаннях виступив заступник голови правління Дячинський В.В.

На зборах Ради розглянуті інші питання порядку денного та прийняті по ним відповідні рішення.

Розглянуті організаційні питання, в результаті чого членами Ради облспоживспілки обрані виконуюча обов’язки голови правління Вінницької райспоживспілки Сич А.А. та виконуюча обов’язки голови правління Чернівецької райспоживспілки Кирилюк Н.С.

26 листопада 2009 року в м. Вінниці в приміщені Вінницької облспоживспілки відбулись треті збори Ради облспоживспілки п’ятнадцятого скликання.

 В роботі зборів Ради взяли участь члени Ради облспоживспілки, члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники та головні бухгалтери райспоживспілок, райспоживтовариств, голови ревізійних комісій, об’єднаних комітетів профспілок, керівники та головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, спеціалісти облспоживспілки.

З доповіддю «Про підсумки господарсько-фінансової діяльності системи споживчої кооперації області за 10 місяців 2009 року та основні напрями економічного та соціального розвитку у 2010 році» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Бершадського райспоживтовариства Слісарчук М.П., голова правління Немирівської райспоживспілки Коба М.М., головний бухгалтер Жмеринської райспоживспілки Тимінська О.С.

На зборах Ради було розглянуто питання про підсумки Всеукраїнської перереєстрації членів споживчих товариств і прийнято відповідну постанову. 

Прийнято і затверджено Положення про Герб та Прапор споживчої кооперації Вінницької області. З приводу цього питання виступив заступник голови правління облспоживспілки Кирилюк В.А.

На зборах Ради розглянуті інші питання порядку денного та прийняті по ним відповідні рішення.

Розглянуті організаційні питання, в результаті чого членами Ради облспоживспілки обрані заступник голови правління Вінницької облспоживспілки Дець В.Ф. та голова правління Піщанського райспоживтовариства Сікорський О.А.

16-17 вересня 2009 року на базі підприємств Вінницької облспоживспілки проводився республіканський семінар-нарада, мета якого – підвищення ефективності господарської діяльності в умовах економічної кризи в державі.

У роботі семінару взяли участь: голова правління Укоопспілки Станіслав Бабенко, його заступники, голови правлінь облспоживспілок, Кримспоживспілки, ректор Львівської комерційної академії, перший проректор Полтавського університету споживчої кооперації, фахівці Укоопспілки, керівники обласної та районних державних адміністрацій.

Вінницькі кооператори поділилися своїми напрацюваннями в реалізації рішень ХХ з’їзду споживчої кооперації України щодо розбудови сучасної конкурентоспроможної мережі підприємств роздрібної торгівлі, зокрема, коопмаркетів з комп’ютерним обслуговуванням торговельних технологій, сучасною логістикою розміщення товарів. Учасники семінару ознайомилися також з підприємствами ресторанного господарства, по наданню платних послуг та заготівельно-переробного комплексу.

Незважаючи на щільний графік дводенного семінару, гостям була надана можливість ознайомитися з роботою значної кількості споживчих товариств Немирівської, Тиврівської, Тростянецької, Калинівської райспоживспілок, Бершадського райспоживтовариства.

Огляд розпочався з маркету в м.Немирів, реконструйованого з колишнього гастроному комбінату громадського харчування за кошти пайовиків. Особливо цікавою видалась інноваційна новинка: запровадження «плаваючих цін», які змінюються відповідно до часу роботи, що сприяло збільшенню кількості відвідувачів, а отже, й товарообігу.

Багато повчального побачили учасники, відвідавши книжковий магазин «Школярик», фармацевтичну й ветеринарну аптеки, цехи хлібокомбінату. Кооператори Немирівської райспоживспілки намагаються стабільно нарощувати обсяги фінансово-господарської діяльності, передусім завдяки інноваційно-інвестиційній спрямованості розвитку торгівлі, виробництва, заготівель.

Учасників семінару гостинно зустрічали й Бершадські кооператори, які показали досвід роботи 15-ти підприємств торгівлі, ресторанного господарства та виробництва.

Бажаних і добре знайомих гостей ще з попереднього семінару, Тиврівські кооператори ознайомили з роботою нещодавно облаштованого комп’ютеризованими торгівельними процесами маркету споживчого товариства «Троянда». Завітали також до маркету «Будівельні матеріали», де представлено понад 2,5 тисячі найнеобхідніших селянину товарів.

На слідуючий день учасники семінару відвідали осучаснений Калинівський ринок та нещодавно реконструйований цех з виробництва товарної риби.

На підведенні підсумків, яке відбулося в приміщенні облспживспілки, голова правління Укоопспілки Станіслав Бабенко високо оцінив роботу вінницьких кооператорів в питаннях розвитку конкурентоспроможної мережі підприємств торгівлі, рестораного господарства, по наданню платних послуг, заготівельно-переробного комплексу, мінімізаціїї впливу наслідків нинішньої економічної кризи і податкового навантаження на кооперативну економіку. 

Дивитися всі фотографії ►

2 липня 2009 року в м. Вінниці в приміщенні Вінницької облспоживспілки відбулись другі збори Ради облспоживспілки п`ятнадцятого скликання. На збори Ради були запрошені члени Ради облспоживспілки, члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники, головні бухгалтера райспоживспілок, райспоживтовариств, керівники та головні бухгалтера підприємств облспоживспілки, начальники управлінь і відділів облспоживспілки, кращі працівники споживчої кооперації області. В зборах Ради взяли участь голова Вінницької облдержадміністрації Домбровський О.Г., голова обласної Ради Заболотний Г.М., голова Вінницької міської Ради Гройсман В.Б

З доповіддю: «Про підсумки господарсько-фінансової діяльності системи споживчої кооперації області за перше півріччя 2009 року та завдання кооперативним підприємствам і організаціям по виконанню рішень ХХ з`їзду споживчої кооперації України» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

На зборах Ради були розглянуті інші питання порядку денного та прийняті відповідні рішення.

Після проведення зборів Ради відбулись урочисті збори, присвячені святкуванню 87-го Міжнародного дня кооперації. Поважні гості та голова правління облспоживспілки Подолян В.В. привітали присутніх і вручили їм заслужені відзнаки. Серед нагороджених голови правлінь райспоживспілок: Тиврівської – Кухарук Л.В., Мурованокуриловецької – Ніжинська Г.Я., голова споживчого товариства «Калина плюс» Бершадського райспоживтовариства – Бондар Р.С. та директор коопзаготпрому Шаргородської райспоживспілки – Благун В.М., які були удостоєні почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» Центральної спілки споживчих товариств України. Почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагороджений директор підприємства облспоживспілки «Госпрозрахункове об’єднання ринків м. Вінниці» - Іжевський В.В.; Почесною грамотою Верховної Ради України нагороджений голова правління споживчого товариства «Леховіцер» Тульчинського райспоживтовариства – Леховіцер А.Д.; почесною трудовою відзнакою «Подяка» Центральної спілки споживчих товариств України з врученням наручного годинника нагороджені: кондитер Вапнярського комбінату громадського харчування Томашпільської райспоживспілки – Волошинюк В.М. та пекар-майстер хлібзаводу Немирівського комбінату кооперативної промисловості Немирівської райспоживспілки – Попенко З.М. Грамотою правління Укоопспілки і Центрального комітету профспілки працівників споживчої кооперації України нагороджені: юрисконсульт Іллінецької райспоживспілки - Кирилюк Г.С., продавець магазину ТПП с. Селище Тиврівської райспоживспілки – Кудирко Є.Я., голова споживчого товариства «Гарант» Літинського райспоживтовариства – Кошевий О.М., голова Чечельницького райспоживтовариства – Лесик В.І., головний бухгалтер підприємства облспоживспілки «Госпрозрахункове об’єднання ринків м. Вінниці» - Шершун Л.В.

Враховуючи вагомий внесок в зміцнення споживчої кооперації області, голова Вінницької облдержадміністрації Домбровський О.Г. вручив грамоти обласної державної адміністрації, а голова Вінницької міської Ради Гройсман В.Б. вручив грамоти міської Ради.

Правління облспоживспілки також відмітило цілий ряд кращих працівників системи споживчої кооперації області грамотами та грошовими нагородами.

23 грудня 2008 року в м. Вінниці відбувся ХУ з’їзд споживчої кооперації області. Із звітною доповіддю виступив голова правління Вінницької облспоживспілки Василь Подолян. Він проаналізував результати господарсько-фінансової діяльності системи за минулих п’ять років, що прийшли між з’їздами, визначив орієнтири на майбутні роки. Зокрема, голова правління відзначив, що мешканців 1150 населених пунктів області, а це 530 тис. чол. обслуговують 1900 підприємств торгівлі, ресторанного господарства та 330 об’єктів побуту. Обсяг загального роздрібного товарообігу у 2008 році склав 396 млн. грн., що в 3,6 рази більше проти 2003 року. Обсяги наданих населенню послуг склали 45 млн.грн. Досягнуто цього результату завдяки модернізації та осучасненню діючих об’єктів, реалізації економічної стратегії, а саме розвитку потужної мережі техномаркетів, ресторанів, кафе та барів, які відповідають усім вимогам європейських стандартів.

Динамічно розвивається кооперативна промисловість. За останні п’ять років обсяги випуску товарної продукції збільшились вдвічі і склали в 2008 році 105 млн.грн. В системі діють 21 хлібзавод, 13 ковбасних, 4 - рибокоптильних, 2 цехи з розливу безалкогольних напоїв, консервний та молокопереробний заводи, 8 худобозабійних підприємств. За останнє п’ятиріччя заготівельний оборот подвоївся і склав 110 млн. грн. Трансформуються в сучасні торгівельно-сервісні центри ринки системи, від діяльності яких отримано 20,9 млн. грн. доходів, що майже втричі більше 2003 року.

Зміцнів фінансовий стан кооперативних організацій та підприємств системи. За п’ять міжз’їздівських років прибутки зросли в 14 разів і склали 3 млн.667 тис.грн. Накопичено 25,3 млн.грн. власних обігових коштів, переважно за рахунок пайових внесків та прибуткової роботи 96 відсотків кооперативних організацій та підприємств. Пайовий капітал становить 40,4 млн.грн., що в 5 разів більше 2003 року.

У розвиток матеріально-технічної бази всіх галузей діяльності системи інвестовано понад 102 млн. грн. До бюджетів всіх рівнів та позабюджетні фонди сплачено 71 млн.грн., тоді як 2003 року – 23 млн. грн.

За порівнювальний період заробітна плата зросла в 3,5 рази і склала 1000 грн. За останні 8 років на Вінниччині створено 350 споживчих товариств, в діяльності яких якнайповніше поєднуються особисті та кооперативні інтереси пайовиків.

По кожній галузі діяльності системи поставлено конкретні завдання на майбутнє. 

Про роботу ревізійної комісії доповів її голова Валентин Худа.

В обговорені звіту взяли участь голови правлінь: Тиврівської райспоживспілки – Людмила Кухарук, Бершадського районного споживчого товариства – Микола Слісарчук, директор коопзаготпрому Шаргородської райспоживспілки – Володимир Благун, голова правління споживчого товариства «Гарант» Літинського райспоживтовариства Олександр Кошовий, голова правління Могилів-Подільського районного споживчого товариства Вадим Власов, голова ради ветеранів облспоживспілки Віталій Гевко, голова обкому профспілки працівників споживчої кооперації Валерій Рекрут, голова сільської ради з с. Богданівка Тульчинського району Василь Неборецький, виконувач обов’язків ректора Вінницького кооперативного інституту Анатолій Драбовський.

У роботі з’їзду також взяли участь і виступили заступник голови правління Укоопспілки Володимир Горгут, голова обласної Ради Григорій Заболотний, заступник міського голови м. Вінниці Анатолій Ворона, начальник управління розвитку споживчого ринку та побуту міськвиконкому Сергій Кудлаєнко.

За дорученням правління Укоопспілки Володимир Горгут вручив почесну трудову відзнаку Центральної спілки споживчих товариств України «Знак Пошани» головам правлінь: Тульчинського райспоживтовариств – Сергію Балімчуку, Барської райспоживспілки – Віктору Чайці та Калинівської райспоживспілки – Науму Щербу, якої вони удостоїлися за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у розвиток і зміцнення споживчої кооперації Вінниччини.

Голова обласної Ради Григорій Заболотний та заступник міського голови м.Вінниці Анатолій Ворона також вручили кращим кооператорам краю Почесні грамоти та грошові премії. Делегатів та гостей з’їзду привітали голови правлінь облспоживспілок: Хмельницької – Віктор Токарчук, Сумської – Магомет Галаєв, Кримспоживспілки – Олександр Кудін. Привітання делегатам з’їзду надіслали їхні колеги з Івано-Франківщини та Центральної кооперативної спілки Латвії «Туріба».

На з’їзді обрано новий склад Ради облспоживспілки, ревізійну комісію, а також делегатів на ХХ з’їзд споживчої кооперації України. На перших організаційних зборах Ради головою правління Вінницької облспоживспілки обрано одноголосно Василя Подоляна.

Члени ревізійної комісії довірили очолити найвищий орган контролю облспоживспілки Валентину Худі

Дивитися всі фотографії ►

14 грудня 2007 року в приміщенні облспоживспілки відбулись шості збори Ради чотирнадцятого скликання. На зборах розглядалися питання про господарсько-фінансову діяльність у 2007 році та основні напрями економічного і соціального розвитку споживчої кооперації області у 2008 році, про членські внески членів облспоживспілки, про внесення змін і доповнень до Статуту облспоживспілки, про посилення стимулювання участі пайовиків у господарсько-фінансовій діяльності споживчих товариств, про підготовку і проведення звітів і виборів органів управління і контролю кооперативних організацій облспоживспілки у 2008-2009 роках, про скликання ХУ з’їзду споживчої кооперації облспоживспілки та організаційні питання.

З доповіддю по першому питанню виступив голова облспоживспілки Подолян В.В., в якій підвів підсумки господарської діяльності за 9 місяців поточного року та визначив основні напрямки роботи на 2008 рік.

В обговорені доповіді прийняли участь голова правління Шаргородської райспоживспілки Кучинський М.М., заступник голови правління Тиврівської райспоживспілки Кушнір Л.С., директор кооперативного підприємства «Іллінціхліб» Черній О.І., головний бухгалтер Тульчинського районного споживчого товариства Берегова Л.В., голова правління Літинського районного споживчого товариства Панасюк М.К., головний економіст Вінницької райспоживспілки Назаренко Г.М., голова споживчого товариства «Боровик» Тростянецької райспоживспілки Сліденко М.В., головний бухгалтер Томашпільської райспоживспілки Ремізова В.В.

В виступах були підняті питання роботи виробничих підприємств, зокрема, хлібзаводів та хлібопекарень, собівартості їх продукції, цінової політики держави та інші питання роботи баготогалузевого господарства споживчої кооперації області.

Значну увагу приділено розгляду питання про посилення стимулювання участі пайовиків у господарсько-фінансовій діяльності споживчих товариств. По цьому питанню виступив головний бухгалтер центральної бухгалтерії Ладаняк Т.П. і прийнята відповідна постанова зборів.

Враховуючи, що в 2008 році закінчуються повноваження органів управління і контролю споживчих товариств і райспоживспілок, а в 2009 році – облспоживспілки, прийнята постанова про проведення в жовтні-грудні 2008 року звітів і виборів в споживчих товариствах і райспоживспілках, а черговий ХУ з’їзд споживчої кооперації області на початку 2009 року. Заступник голови правління Кирилюк В.А. в свому виступі звернув увагу на важливу роль звітно-виборної кампанії, розвиток внутрікооперативної демократії і громадської активності пайовиків та працівників системи, ретельну підготовку звітів і виборів та їх організоване проведення.

На зборах ради були розглянуті організаційні питання. Членами Ради облспоживспілки обрані: голова правління Крижопільського районного споживчого товариства Котюжанський В.А.; головний бухгалтер Вінницької райспоживспілки Воронюк О.О.; головний економіст Жмеринської райспоживспілки Войтович К.А.; юристконсульт Ямпільської райспоживспілки Прилипко Г.Г.

28-30 листопада 2007 року на базі готельно-ресторанного комплексу «Дубовий Гай» був проведений конкурс професійної майстерності «Кращий кухар, кращий кондитер споживчої кооперації України.

На конкурсі був представлений різноманітний асортимент кулінарних і кондитерських виробів. Учасники конкурсу показали високу майстерність, професіоналізм. Ексклюзивні витвори рук та фантазій на суд авторитетного журі на чолі з заступником голови правління Укоопспілки Володимирем Левицьким представили майже всі облспоживспілки. Члени журі визнали, що в порівняні з конкурсами минулих років значно підвищилась професійна майстерність спеціалістів, знання технологічних процесів, об’єднання української і інших національних кухонь, використання сучасних технологій.

Перше місце в номінації «Кращий повар споживчої кооперації України-2007» зайняла Неголюк А.Л. (Вінницька облспоживспілка), друге – Дебела Т.В. (Рівненська облспоживспілка), Литвиненко Т.В. (Черкаська облспоживспілки), третє – Шинкарьова Т.В. (Дніпропетровська облспоживспілка), Данко Г.Ю.(Запоріжська облспоживспілка), Портная М.М. (Одеська облспоживспілка), Бадюк Н.О. (Чернівецька облспоживспілка).

В номінації «Кращий кондитер споживчої кооперації України-2007» переможці розташувалися в слідуючому порядку: перше місце – Поданежко Г.В. (Черкаська облспоживспілки), друге – Лазор О.Л. (Кримспоживспілка), Гайдук О.Я. (Рівненська облспоживспілка), третє – Михайлова Т.П. (Житомирська облспоживспілка), Чорна Т.О. (Миколаївська облспоживспілка), Заєць В.О. (Полтавська облспоживспілка), Кінах Н.С. (Львівська облспоживспілка).

«Надія професії» визнано наймолодших учасників, серед кухарів – Данилюка Н.В. з Івано-Франківська, серед кондитерів – Труніну С.А. з Луганська. Всі учасники конкурсу отримали дипломи і цінні подарунки.

Дивиися всі фотографії ►

Вивчення та розповсюдження передового досвіду щодо створення сучасної конкурентоспроможної мережі роздрібної торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування, розширення заготівель і переробки сільськогосподарської продукції поставили перед собою кооператори Вінниччини.

З цього приводу 30 жовтня 2007 року на базі підприємств Тиврівської і Шаргородської райспоживспілок проведений обласний семінар-нарада на тему «Інноваційні процеси та розвиток інфраструктури споживчої кооперації Вінниччини в ринкових умовах».

В роботі семінару-наради взяли участь голова Вінницької обласної Ради Заболотний Г.М., голова правління облспоживспілки Подолян В.В., члени правління облспоживспілки, голова ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь райспоживспілок, районних споживчих товариств, директори баз системи облспоживспілки, голови держадміністрацій Тиврівського та Шаргородського районів.

Учасники семінару ознайомилися з роботою магазинів і підприємств ресторанного господарства, як в сільській місцевості, так і в районних центрах. Після цього були проведені підсумки роботи семінару, на якому розглянули питання ефективного розвитку інфраструктури сільської кооперативної торгівлі, формування конкурентоспроможної мережі роздрібних підприємств та закладів ресторанного господарства, співпрацю роздрібу з обласним оптом, перспективи діяльності галузей заготівель та виробництва, роботи ринків, модернізація всіх галузей господарства та підвищення ефективності господарювання.

В доповіді голови правління облспоживспілки було відмічено, що у 80-ти відсотках населених пунктів області присутні об’єкти споживчої кооперації, в нинішньому році вдалося в основному виконати завдання Програми соціально-економічного розвитку, забезпечити приріст обсягів господарської діяльності в усіх галузях кооперативного господарства, стабілізувати фінансовий стан 95 відсотків кооперативних організацій та підприємств. 

Голова правління також визначив основні завдання роботи системи на майбутній період. Основний акцент зроблено на приведення роздрібної мережі до сучасних вимог, благоустрій прилежної території, капіталовкладення в виробничі підприємства.

Перед присутніми виступив голова обласної Ради Заболотний Г.М., голова Шаргородської районної держадміністрації Китасюк О.І. Учасники семінару поділилися враженнями від побаченого та своїм досвідом роботи в нових умовах господарювання. 

Дивитися всі фотографії ►

 

3 липня 2007 року напередодні Міжнародного дня кооперації за ініціативою правління облспоживспілки відкрито меморіальну дошку фундатору кооперативного руху на Поділлі Волошиновському Йоахиму Августиновичу в селі Гонтівка Чернівецького району на приміщенні місцевої школи. 

На відкритті були присутні представники обласних, районних місцевих органів влади та самоврядування, представник Сенату Польщі, голови правлінь районних спілок та товариств, представники споживчої кооперації з інших областей, науковці, жителі села та району.

На мітингу виступили голова правління облспоживспілки Подолян В.В., голова обласної Ради Заболотний Г.М., представник Сенату Польщі Ярослав Завадський, доктор історичних наук, професор, директор центру дослідження історії Поділля Баженов Л.В., директор Гонтівської загальноосвітньої школи Колісниченко М.П.

Учасники мітингу були ознайомлені з експонатами музею школи та виробами народної творчості місцевого населення району.

Дивитися всі фотографії ►

Після відкриття меморіальної дошки Волошиновському Й.А. відбулись урочисті збори, присв’ячені Дню кооперації в смт. Чернівці. На зборах були присутні заступник голови обласної Ради Нешик С.С., голова федерації профспілок області Паращук В.Г., представники місцевої влади, керівники районних спілок та споживчих товариств, кращі працівники споживчої кооперації області.

З доповіддю про історію розвитку споживчої кооперації на Поділлі та здобутки кооператорів в нинішній час виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В. З вітальним словом до присутніх звернулися представники влади та профспілок, представники кооперації Волинської, Рівненської, Хмельницької областей.

Після виступів відбулося нагородження кращих працівників. Зокрема, відзначені правлінням Укоопспілки і ЦК профспілки працівників споживчої кооперації України Почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» Центральної спілки споживчих товариств України (Укоопспілки) Драбовський А.Г. - директор Вінницького кооперативного колледжу економіки і права; відзнакою «Подяка» правління Укоопспілки з врученням наручного годинника Кудлаєнко Л.М. - провідний інспектор з контролю управління кадрів і організаційно-кооперативної роботи облспоживспілки; Студенець О.А. - заступник голови правління облспоживспілки; Чорноморець В.В. - голова правління споживчого товариства «Ринокторг» Гайсинського райспоживтовариства; Грамотою правління Центральної спілки споживчих товариств України (Укоопспілки) і грошовою винагородою Демченко Г.М. - завідувач магазином «Товари повсякденного попиту» с. Вернигородок Козятинського міського споживчого товариства Козятинської райспоживспілки, Журило С.О. - майстер-пекар п’ятого розряду Немирівського хлібозаводу комбінату кооперативної промисловості Немирівської райспоживспілки, Міляновська Г.В. - продавець магазину №11 смт. Гнівань підприємства облспоживспілки «Вінницька обласна універсальна торгова база», Мисько О.М. - заготівельник продуктів і сировини споживчого товариства «Боровик» Тростянецької райспоживспілки, Різник М.П. - контролер ринку заготівельної контори Калинівської райспоживспілки; Совик Н.М. - кухар дочірнього підприємства «Тульчинський комбінат громадського харчування» Тульчинського райспоживтовариства.

Враховуючи вагомий внесок в зміцнення споживчої кооперації області, заступник голови обласної Ради Нешик С.С. вручив грамоти обласної державної адміністрації.

Правління облспоживспілки також відмітило цілій ряд кращих працівників системи грамотами та грошовими винагородами.

Дивитися всі фотографії ►

2 березня 2007 року в м.Вінниці в приміщенні Вінницької облспоживспілки відбулись п’яті збори Ради облспоживспілки чотирнадцятого скликання. В роботі зборів Ради взяв участь заступник голови правління Укоопспілки Волошин А.М.

На збори Ради  були запрошені члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники, голови ревізійних комісій, об’єднаних комітетів профспілки, головні бухгалтера,  економісти райспоживспілок, райспоживтовариств, керівники та головні бухгалтера підприємств облспоживспілки, начальники управлінь і відділів облспоживспілки.

З доповіддю «Про господарсько-фінансову діяльність облспоживспілки у 2006 році та завдання щодо підвищення ефективності господарювання кооперативних організацій і підприємств» виступив голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

В обговоренні доповіді з питань фінансово-господарської діяльності прийняли участь: голова правління Тиврівської райспоживспілки Кухарук Л.В.; директор комбінату кооперативної промисловості Немирівської райспоживспілки Сокольвак П.Д.; головний бухгалтер Іллінецької райспоживспілки Білозора В.О.; голова правління Мурафського споживчого товариства Габаль Н.Ф.; голова правління Гайсинського райспоживтовариства Бойко П.О.; головний економіст Жмеринської райспоживспілки Войтович К.А.; директор підприємства «Ринок» Хмільницького райспоживтовариства Подольський Л.І. На зборах Ради були розглянуті інші питання порядку денного і прийняті по них відповідні рішення.

Розглянуті організаційні питання, в результаті чого членами Ради облспоживспілки обрані голова правління Мурованокуриловецької райспоживспілки Ніжинська Г.Я. та голова правління Піщанського райспоживтовариства Дерев’янко Л.М

За  підсумками трудового суперництва між споживспілками, споживчими товариствами і підприємствами облспоживспілки за 2006 рік стали переможцями і нагороджені Почесною грамотою правління облспоживспілки і обкому профспілки працівників споживчої кооперації слідуючі колективи:

  • Тиврівська райспоживспілка серед райспоживспілок і райспоживтоваритсв; 
  • Підприємство «Госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці» серед підприємств облспоживспілки; 
  • Споживче товариство «Калина» Бершадського райспоживтовариства серед підприємств громадського харчування; 
  • Споживче товариство «Заготпромторг» Могилів-Подільського райспоживтовариства серед заготівельних підприємств ; 
  • Підприємство «Заготівельна контора» Калинівської райспоживспілки серед ринків; 
  • Споживче товариство «Добробут» Козятинської райспоживспілки серед виробничих підприємств.

23 грудня 2006 року в облспоживспілці відбулися урочисті збори, присвячені святкуванню 140-річчя створення першого споживчого товариства в Україні. На збори були запрошені представники кращих колективів споживчої кооперації області, ветерани, працівники апарату управління.

З нагоди святкування виступив голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян Василь Васильович з привітанням зі святом та доповів про фінансовий стан системи і поділився планами на майбутнє.

В зв’язку з цим були нагороджені кращі працівники трудових колективів споживчої кооперації та її ветерани. Так, високою відзнакою «Подяка» правління Центральної спілки споживчих товариств з врученням наручного годинника було нагороджено ветерана споживчої кооперації, колишнього першого заступника голови правління облспоживспілки Михайлюка Івана Феодосійовича. Почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» Центральноїспілки споживчих товариств України нагороджений голова обкому профспілки працівників споживчої кооперації, помічник голови правління облспоживспілки Рекрут Валерій Пилипович.

Також нагороджені Почесними грамотами правління облспоживспілки більше 65 чоловік.

Всім ветерана споживчої кооперації надана грошова винагорода. Для всіх учасників був організований концерт художньої самодіяльності.

Дивитися всі фотографії ►

Шлях організаційно-структурних перетворень, що обрала кооперативна громада Вінниччини, викликав широкий інтерес кооператорів України. З цього приводу 1-2 листопада 2006 року на базі підприємств Вінницької облспоживспілки був проведений всеукраїнський семінар на тему "Інноваційні процеси та розвиток інфраструктури споживчої кооперації Вінниччини в ринкових умовах".

В роботі семінару взяли участь голова правління Укоопспілки Бабенко Станіслав Григорович, його заступники, голови правлінь облспоживспілок і Автономної Республіки Крим, керівники обласної та районних державних адміністрацій. Учасники семінару розглянули питання ефективного використання торговельної мережі та поліпшення обслуговування сільського населення споживчими товариствами краю.

Присутні гості ознайомилися з діяльністю окремих магазинів Тиврівської райспоживспілки, підприємств ресторанного господарства та виробничо-заготівельних підприємств Тульчинського райспоживтовариства. Особливу увагу при огляді було приділено магазинам «Техномаркет» Гайсинського райспоживтовариства  та Калинівської райспоживспілки, які сьогодні успішно завойовують ринки збуту технічно-складних товарів та меблів.

У 80-ти відсотках населених пунктів області присутні об’єкти споживчої кооперації. Найбільше їх у селах з населенням до 500 чоловік.

Учасники семінару переконались, що на Вінниччині успішно реалізовуються головні завдання споживчої кооперації - торгівельно-побутове обслуговування сільського жителя, збереження кооперативної власності, відродження реального власника в особі пайовика .

Дивитися всі фотографії ►