05 березня відбулися другі збори Ради Вінницької облспоживспілки вісімнадцятого cкликання. В роботі зборів взяли участь перший заступник голови правління Укркоопспілки Володимир Левицький, члени Ради споживспілки, керівники організацій і підприємств, спеціалісти апарату споживспілки.

Зі звітною доповіддю про господарсько-фінансову діяльність Вінницької обласної спілки споживчих товариств у 2019 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2020 році виступив голова правління облспоживспілки Василь Подолян.

Він зокрема зазначив, що звітний період був досить непростим та напруженим. Адже, політичні, економічні, фінансові процеси в державі, не могли не торкнутись роботи кооперативного сектору економіки. Часом було дуже складно і важко. Та, долаючи труднощі, здобуто новий досвід, і кооператори Вінниччини не лише вистояли під натиском викликів сьогодення, а й створили умови для подальшого розвитку.

За підсумками 2019 року загальний обсяг роздрібного товарообороту склав майже 915 млн. грн., оборот ресторанного господарства – понад 65 млн. грн., послуг населенню надано на 89 млн. грн., обсяги виробництва склали 126 млн. грн., а заготівель - 158 млн. грн.. В усі галузі кооперативного господарства інвестовано майже 30 мільйонів гривень.

В торгівельній галузі в звітному періоді дії кооперативних організацій системи спрямовувались на підвищення ефективності використання матеріально-технічної бази, оновлення та приведення її до конкурентоспроможного стану. З майже тисячу двохсот магазинів області – 87 відсотків закладів торгівлі оновлено і приведено до конкурентоспроможного стану.

До бюджетів та позабюджетних фондів кооперативні організації сплатили понад 141 мільйон гривень податків та платежів, що на 15 відсотків більше 2018 року.

Ці цифри надзвичайно вагомі і ще раз свідчать про ту титанічну роботу, яку в звітному періоді провели кооператори області.

Голова правління підняв ще одне досить важливе питання - впровадження системи безпечності харчової продукції НАССР яка дозволяє організувати всебічний контроль за безпечністю продукції та забезпечує її конкурентну якість. Потрібно більш відповідально й докласти зусиль, аби належним чином адаптуватися до діючої системи управління безпечності харчових продуктів.

В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Томашпільської райспоживспілки Слободянюк Галина Петрівна, голова правління Іллінецької райспоживспілки Коломієць Олександр Дмитрович, голова СТ «Заготпаксервіс» Могилів-Подільського райспоживтовариства Сандул Михайло Леонідович, старший товарознавець Калинівської райспоживспілки Михайловська Валентина Миколаївна, голова правління СТ «Лідер» Муровано-Куриловецької райспоживспілки Білохатнюк Валентина Дмитрівна, голова правління Мурафського сільського споживчого товариства Шаргородської райспоживспілки Габаль Ніна Францівна. Виступаючі акцентували свою увагу на проблемах, які вони сьогодні вирішують та планах на майбутній період.

Перед учасниками зборів виступив перший заступник голови правління Укркоопспілки Левицький Володимир Павлович, який подякував спілчанам за успішну роботу і відповів на питання, які були порушені в виступах.

На зборах Ради були прийняті рішення по питаннях життєдіяльності споживчої кооперації області на 2020 рік Також замість вибулого члена ради збори обрали членом ради облспоживспілки Гулькевича Михайла Ярославовича – головного інспектора ринку «Урожай» ПСК «Госпрозрахункове об’єднання ринків м. Вінниці».

На завершення голова правління облспоживспілки привітав з днем народження депутата Вінницької обласної ради, голови споживчого товариства «Олімп» Теплицької райспоживспілки, керівника громадського формування "Народна самооборона Теплицького району" та голови громадської організації "Українське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Теплицькому районі" Сколотяного Василя Андрійовича