13 червня в приміщені Вінницької облспоживспілки відбувся практичний семінар на тему «Впровадження системи НАССР на підприємствах споживчої кооперації Вінниччини».

У ньому взяли участь фахівці облспоживспілки, керівники райспоживспілок і споживчих товариств, директори виробничих підприємств та ринків, фахівці, відповідальні за впровадження системи  НАССР на підприємствах.

Відкрив захід голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян В.В.

В своєму виступі Василь Васильович зазначив, що з моменту підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським союзом був пройдений неймовірний шлях розвитку, змін та перетворень України, який неухильно вплинув на всі сфери життя громадян, відповідно і кооператорів.

Виконання зобов’язань згідно Угоди дало великі можливості, як для удосконалення української системи контролю безпечності харчових продуктів, так і для приведення українських стандартів до рівня Європейського союзу.

Система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках НАССР – міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками пов’язаними із безпечністю харчових продуктів.

«Для того, щоб перехід до принципово нової концепції управління безпечністю харчових продуктів з перекладанням відповідальності з держави на операторів ринку мав позитивний ефект для споживачів, потрібно бути спроможними адекватно проаналізувати та мати достатньо досвіду та знань для запровадження системи управління безпечністю харчових продуктів» - сказав голова правління.

Відповідно до законодавства України всі оператори ринку, які працюють у сфері виробництва і обігу харчових продуктів, повинні до 20 вересня 2019 року впровадити систему НАССР.

Саме з метою упередження та недопущення застосування штрафних санкцій через невиконання вимог законодавства  кооперативним організаціям і підприємствам, було вирішено організувати практичний семінар з питань впровадження системи  НАССР на підприємствах споживчої кооперації Вінниччини.

Доповідачами на семінарі виступили кандидат наук, доцент, завідувач кафедри маркетингу та підприємництва Вінницького кооперативного інституту Дибчук Людмила Василівна; кандидат технічних наук, доцент, сертифікований спеціаліст по НАССР Семко Тетяна Василівна; начальник відділу безпечності харчових продуктів головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Салюк Андрій Васильович.

На семінарі були висвітлені наступні питання:

  • Основні положення концепції НАССР;
  • НАССР – впровадження на малих підприємствах, підготовка до аудиту компетентним органом;
  • Розробка та запровадження системи управління безпечністю харчових продуктів відповідно до вимог стандарту (ДСТУ ІSO2000:2017);
  • Ключові аспекти практичного впровадження системи НАССР.

Головною особливістю системи НАССР, як зазначили доповідачі, – це безперервний контроль показників безпеки продукції в контрольних точках усього процесу її виробництва – «від лану до столу».

Під час обговорення семінару відбулася плідна дискусія між кооператорами та виступаючими. Учасники семінару отримали від доповідачів вичерпні відповіді на свої питання та рекомендації щодо практичних аспектів запровадження системи управління безпечністю харчових продуктів.

Підбиваючи підсумки роботи обласного семінару, перший заступник голови правління Кирилюк Віталій Анатолійович висловив думку, що подібний досвід безпосереднього спілкування науковців і практиків кооперативного господарства варто продовжувати і в майбутньому. Адже набуті під час навчання теоретичні знання і методичні поради сприятимуть підвищенню безпечності харчових продуктів відповідно до сучасних стандартів, а відтак і більш ефективній діяльності кооперативних галузей.