10 листопада 2016 року в Вінницькому кооперативному інституті відбулося підписання договору по співпрацю з Вищою школою економіки, права та медичних наук ім. професора Едварда Ліпінського м. Кельце. З польської сторони до Вінниці завітала делегація на чолі з проректором школи Кшиштофом Ватореком.

Вища школа економіки, права заснована у 1997 році Келецьким товариством економічної освіти. Це один із найбільших недержавних вищих навчальних закладів у Республіці Польща. Вона входить до рейтингу найкращих університетів країни, надає освіту за чотирма основними напрямами підготовки: право, економіка, медичні та соціальні науки.

Гості з Польщі відвідали музей споживчої кооперації області, велика частина якого присвячена фундатору споживчої кооперації на Поділлі Йоахиму Волошиновському, згодом обраного до Сейму Польщі. Вони також ознайомилися з куточком книг польських письменників, як на польській, так і на українській мовах, який відкрито в музеї .

На церемонії підписання угоди були присутні заступник голови - директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, голова правління облспоживспілки Василь Подолян, заступник голови правління Віталій Кирилюк. Також були присутні представники різних засобів масової інформації.
Перед викладачами та студентами виступили В.Подолян, І.Івасюк, К.Ваторек та ректор Вінницького кооперативного інституту Анатолій Драбовський.

У своєму виступі Ігор Івасюк зазначив, що ця подія є великим досягненням освіти Вінниччини, визначним кроком до євроінтеграції та надасть можливість студентам бути конкурентоспроможними на ринку праці, здобувати освіту за навчальними програмами та планами країни Євросоюзу. А.Драбовский та К.Ваторек урочисто підписали угоду, яка передбачає можливість навчатися за інтегрованими навчальними планами та отримати нашими студентами подвійний диплом за трьома спеціальностями: фінанси і кредит, бухгалтерський облік та менеджмент.

Студенти закладів-партнерів матимуть змогу навчатися за програмами підготовки бакалаврів та магістрів, проходити практику, займатися науковою діяльністю, брати участь у семінарах та тренінгах, вільно спілкуватися, обмінюватися враженнями, вивчати культуру та традиції один одного, а після завершення навчання - отримати два диплома: Вищої школи економіки, права та медичних наук і Вінницького кооперативного інституту.

Для викладачів також відкриваються нові можливості: проходити стажування, брати участь у науковій та педагогічній діяльності, читанні лекцій, проведенні семінарських та практичних занять, підвищуючи свій професійний рівень.

Двостороння угода про співпрацю передбачає відкриття нових спеціальностей за напрямами діяльності закладів-партнерів, взаємний обмін науковою інформацією, проведення спільних наукових досліджень, підтримку молодих науковців. Планується відкриття культурних центрів в обох навчальних закладах, що сприятиме поглибленню освітніх, наукових та культурних зв’язків України та Польщі, зокрема, залучення волонтерів для вивчення мов.

Після підписання угоди були створені робочі групи з обох сторін, які зразу ж приступили до розробки і інтеграції навчальних програм. Відсьогодні почався новий відлік в історії розвитку навчальних закладів-партнерів. Це реальний крок назустріч європейському рівню освіти та новим перспективам.

Дивитися всі фотографії ► 

Дивитися відео ►