Довгоочікуваною подією ознаменували фініш надскладного 2020 року кооператори Томашпільського району Вінницькоі області: за кілька днів до Нового, 2021-го, напередодні Різдва західного обряду, відкрили унікальний заклад – суші-бар ROYAL.

Спочатку була ідея,

яка виникла не спонтанно і не на порожньому місці. Зародилася вона і витала в креативних головах тамтешніх спілчан давно, однак від її появи і до прийняття остаточного рішення пройшло трохи часу. Кооператори, як першопрохідці регіону у цьому виді бізнесу, зважували на шальках умовних терезів усі вірогідні «за» і «проти».

-Після запровадження карантинних обмежень і локдаунів, які найболючіше вдарили по громадському харчуванню, ми зрозуміли: треба щось змінювати, аби остаточно не втратити галузь, - говорить голова правління Томашпільськоі райспоживспілки Галина Петрівна Слободянюк. -  До слова, у райцентрі не бракує пристойних закладів, де можна смачно й недорого поїсти, де пропонують традиційні українські страви і ненав’язливий сервіс. Усі вони приведені до конкурентоспроможного стану, стильно оформлені, там приємно провести ділову зустріч чи поспілкуватися з друзями.

Але ми хотіли створити і запропонувати кардинально новий продукт, який би не повторював уже існуючі і був цікавим для мешканців Томашполя, жителів навколишніх сіл і приїжджих. І хоч на ринку ресторанного бізнесу суші-бари не є новинкою і вже встигли зайняти свою нішу в громадському харчуванні, все ж вона залишається незаповненою, а в нашому місті це взагалі перша ластівка.

 

ROYAL у перекладі з англійської – королівський, царський, величавий. Усім цим значенням і поставив за мету відповідати новий заклад. До цього, власне, зобов’язує не так сама назва, як стиль роботи Томашпільських кооператорів, той високий авторитет, яким користується споживча кооперація у районі й області: якщо вже беруться за реалізацію якогось проєкту, то втілюють його за найвищими стандартами.

-З церемоніі відкриття не влаштовували помпезного шоу, - продовжує Галина Петрівна. - Але майбутню подію широко розрекламували в засобах масової інформацїї, запрошуючи томашпільців і гостей міста відвідати новий заклад, посмакувати екзотичними стравами.

Чому зупинили свій вибір на японській кухні? Бо вона вважається однією з найпопулярніших у світі, попит на здорове, якісне і корисне харчування  постійно зростає. Сподіваємось, що попри кризу і коронавірусну пандемію, цей напрямок продемонструє позитивну динаміку. Тим паче, що у японському сегменті в Томашполі ще не працює ніхто.

Pizza|sushi– любов з першого шматочка

Поки що, згідно діючих вимог і протоколів, заклад працює у форматі «навинос», а також за попередніми замовленнями з безкоштовною доставкою по місту. Виключення зробили лише один раз для хлопчика, який забажав на своє 10-ліття запросити друзів саме до суші-бару. Емоціі у дітлахів зашкалювали!

Як не дивно, але перші замовлення на доставку страв надійшли з кількох сусідніх сіл. Цей факт розцінили, як добрий почин. В меню – суші, роли, гункани, футомаки… Серед обов’язкових  інгредієнтів – риба і морепродукти, водорості норі, спеціальний рис, авокадо, а також соєвий соус і васабі. Можна також замовити піцу 22 найменувань із сирними і мисливськими бортиками.

Хоча заклад тільки почав працювати, у нього вже є своя історія. Знаходиться він у підвальному приміщенні реконструйованого торговельного центру, в самому центрі міста. Колись тут була звичайна кочегарка,  потім відремонтовані площі відвели під магазин, але той себе не виправдав. І ось тепер ще одне народження – суші-бару.

-Цей заклад функціонує в рамках споживчого товариства «Відродження», він задіяний у господарський механізм системи, а назва ніби нагадує: ми його відкрили з нуля, - нанизує нові факти Галина Петрівна. – Всі процеси комп’ютеризовані, створено сім робочих місць, персонал пройшов відповідне навчання. Суші-бар забезпечений сучасним технологічним обладнанням, сюди закупили красивий посуд, придбали нові меблі – диванчики і столи, в оформленні інтер’єру поєднали східний колорит і європейський комфорт.

Як тут не згадати всім відоме: хто не ризикує, той не п'є Шампанського! У Томашполі ризикнули і в новорічну ніч у гарному настрої підняли келихи святкового ігристого напою за легку ходу свого первістка з амбітною назвою ROYAL!

Людмила ШАПОВАЛОВА

Дивитися всі фотографії ►