Закінчується звітна компаня в районних кооперативних організаціях. В одному із районів побував голова правління облспоживспілки Подолян Васиь Васильович.

Мабуть, уже кожен житель Томашпільського району та його гості помітили, як останнім часом набули нового вигляду та змісту деякі будівлі районного центру, а також змогли оцінити якість тих послуг, що там надаються. Це, зокрема. універмаг, який реконструйовано  ззовні і зсередини, ресторан "Райдуга", що вже відповідає всім вимогам сьогодення, центральний ринок та інші об'єкти, які рахуються на балансі райспоживспілки. Саме їх вчора голова правління райспоживспілки Галина Слободянюк презентувала голові правління Вінницької облспоживспілки, члену правління Укркоопспілки Василю Подоляну.

Але спершу знаний в Україні кооператор зустрівся з головою райдержадміністрації Олександром Закорченним, який коротко інформував про соціально-економічний розвиток району загалом. Спільно відвідали інформаційно-ресурсний центр, де саме проходило засідання громадської ради, центр надання адміністративних послуг, а вже далі - вищезазначені об'єкти.

Загалом про роботу правління райспоживспілки за 2017 рік та завдання щодо її подальшого розвитку у 2018 році йшлося на зборах ради райспоживспілки. Одним із пріоритетних напрямків споживчої кооперації, як зазначила у своєму звіті Галина Слободянюк, є залучення інвестицій у реконструкцію та модернізацію об'єктів системи, придбання сучасного обладнання тощо. У 2017 році на ці цілі було спрямовано близько 3 млн.грн., на облаштування територій ринків - понад 2 млн. грн. Зокрема, після реконструкції змінився "Торговий дім" - універмаг. "Коли ми розпочали реконструкцію універмагу, - зауважила голова правління райспоживспілки, - в успіх важко було повірити, бо це вимагало чимало коштів. Водночас, наші наміри викликали незадоволення підприємців».

Але поставлена мета - привести об'єкт, який розташований у центрі селища і є обличчям всієї кооперативної громади до конкурентоспроможного стану - досягнута. Наразі фасад приміщення утеплено й осучаснено, проведено внутрішні ремонтні роботи за сучасними технологіями. Тут створені і працюють 4 споживчих то­вариства нового зразка, а саме: СТ "Техносвіт" (побутова техніка, мобільні телефони), СТ "Хелтаптека", СТ ”Ажур" (галантерея), магазин універсальної бази облспоживспіпки, а також відкрито кав'ярню, яку люди відвідують із задоволенням". Також Галина Слободянюк розповіла й про позитивні зміни, які відбулися у ресторані "Райдуга" СТ "Світанок" (голова О.Б. Вигодянський): "Заклад є досить популярним для жителів району. Виглядає справді розкішно. Сучасний інтер'єр облаштований зі смаком, та й страви, які там готуються, смачні та вишукані”. Ряд закладів системи рай­споживспілки осучаснено й в інших населених пунктах. Зокрема, у с.Антонівка бар "Наталі", у Вапнярці завершено реконструкцію та модернізацію кафе "Світанок" (СТ "Едельвейс", голова Н.С. Грицишина), де облаштовано барну стійку, внутрішні комунікації, закуплено нове холодильне обладнання, столи, стільці та ін. За словами виступаючої, приємне враження справляє у Вапнярці торговий комплекс, у якому знаходяться магазин та кафе "Камелія" (СТ "Шанс Сотіж", голова Т.Є. Соляник), навколишню територію якого облаштовано тротуарною плиткою, на кухні проведено реконструкцію і розширення її площі, встановлено вентиляційну систему. У Яланці перекрито дах кафе СТ "Янгород", у Пилипи-Борівських у другій частині магазину облаштовано банкетний зал на 100 посадочних місць, у кафе в с. Комаргород здійснено заміну 10 вікон, а в адмінприміщенні райспоживспіпки - 18.

Значна робота проведена на ринках. Зокрема, на Вапнярському (СТ "Ринок", голова С.Б. Сташко) облаштовано тротуарною плиткою близько 3 тис. кв.м. території, збудовано магазин будівельних матеріалів і 2 мінімаркети, на Томашпільському (КП "Центральний ринок", директор Н.М. Козак)  реконструйовано вхідну арку, побудовано 2 мінімаркети.

У своєму звіті голова правління райспоживспілки розповіла про ряд інших позитивних змін, що відбулися у системі та здобутки кожного споживчо готовариства. "Усі ці позитивні зміни - заслуга голів споживчих товариств, - зауважила Галина Слободянюк, висловлюючи щирі слова вдячності, - Це вони взяли курс на активне покращення обслуговування сільського населення, оновлення кооперативних об'єктів. Адже успіх приходить туди, де на нього працюють. Ринок слабких просто витісняє з конкуренції, і випадкові люди у системі не затримуються".

Роботу Томашпільської райспоживспілки високо оцінив голова правління Вінницької облспоживспілки Василь Подолян: "Мені дуже приємно, що у вас гарний професійний клімат, який дозволяє працювати на всіх рівнях системи. Звичайно, багато досягнень, але й багато ще над чим потрібно працювати. Проте, ви одні з найкращих в області за обсягами товарообороту, за обсягами реалізованої продукції власного виробництва у ресторанному господарстві та ін.". Водночас, очільник обласної кооперації подякував своїм колегам за проведену роботу, за вкладені фінансові й фізичні ресурси, а також висловив переконання, що з таким підходом до справи й у подальшому споживча кооперація Томашпілля процвітатиме.

"Ваш звіт ми приймаємо щодня, коли приходимо у заклади споживчої кооперації як покупці, - зазначив голова райдержадміністрації Олександр Закорченний, дякуючи кооператорам за роботу, за внесок у розвиток району і за гарну співпрацю. - Як керівнику району, мені приємно, що такі зміни у системі відбуваються не лише у великих населених пунктах, а й у малих, що ви наближаєте всі необхідні послуги до людей, створюючи робочі місця і комфортні умови проживання в усіх населених пунктах".

Дивитися всі фотографії ►