29 червня відбулися п’яті збори Ради Вінницької облспоживспілки вісімнадцятого скликання. В роботі зборів взяли участь члени Ради споживспілки, запрошені, спеціалісти апарату облспоживспілки.

Зі звітною доповіддю про господарсько-фінансову діяльність Вінницької обласної спілки споживчих товариств в 2022 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2023 році виступив голова правління облспоживспілки  Василь Подолян.  Який зазначив, що «звітний рік приніс нашій країні надважкі випробування та назавжди ввійшов в історію української державності як рік запеклої боротьби українського народу за свободу, за волю, за свою незалежність. Війна змусила переоцінити життєві цінності, визначити нові пріоритети та, на жаль, навчитися жити і працювати в реаліях військового часу.

Долаючи виклики, пов’язані з повномасштабною війною, можна відмітити, що в цілому кооперативна система Вінниччини впоралась з ними,  збережена цілісність системи, фінансовий потенціал та матеріально-технічна база. Споживча кооперація області продовжує забезпечувати населення всіма необхідними товарами, активно займається волонтерством та допомогає фронту. Головним завданням залишається розвивати економічну діяльність усіх галузей кооперативного господарства, активно працювати над підвищенням економічних показників, забезпечувати населення товарами та послугами, вчасно сплачувати податки і платежі до бюджету. Адже підтримка та успіхи на економічному фронті неодмінно є складовою нашої великої Перемоги».

Голова правління облспоживспілки зазначив, що кожен кооператор Вінниччини докладає максимум зусиль для наближення Перемоги. Від 24 лютого минулого року кооператорами області надано допомоги Збройним силам України, територіальній обороні, волонтерським організаціям, вимушеним переселенцям більше, ніж на 18 млн. грн., в тому числі за 6 місяців 2023 року -  на 5 млн. грн. Це фінансова підтримка ЗСУ, закупівля військового спорядження та амуніції, медикаменти, відправлена продукція, в тому числі продукції власного виробництва та ін.

На зборах Ради були прийняті відповідні рішення щодо діяльності споживчої кооперації області на 2023 рік. Зокрема, про підготовку та проведення звітів і виборів органів управління і контролю кооперативних організацій Вінницької обласної спілки споживчих товариств. Також було прийнятещодо скликання ХІХ з’їзду Вінницької обласної спілки споживчих товариств.

Після зборів відбулись урочисті нагородження кращих працівників системи з нагоди святкування 101-го до Міжнародного дня кооперативів. 

Почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств нагороджені Надія Козак – директорка КП «Центральний ринок» Томашпільської райспоживспілки; Лілія Літовчук – директорка ТОВ «Немирівський комбінат громадського харчування» Немирівської райспоживспілки; Василь Черничко – голова правління Барської райспоживспілки.

Також відбулися нагородження почесною грамотою Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств та ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації України, почесною трудовою відзнакою «Подяка» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств, профспілковою відзнакою Федерації профспілок області «За співпрацю», нагрудним знаком Федерації профспілок області, грамотою правління облспоживспілки і обкому профспілки.