14 квітня відбулися треті збори Ради Вінницької облспоживспілки вісімнадцятого cкликання. В роботі зборів взяли участь члени Ради споживспілки, спеціалісти апарату споживспілки.

Зі звітною доповіддю про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації області в 2020 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2021 році виступив голова правління облспоживспілки Василь Подолян.

Він зокрема зазначив, що «звітний період був досить неоднозначним та складним. Рік економічної нестабільності, карантину та різнокольорових зон. До політичних подій та війни на Сході, що тримають в напрузі суспільство, додалась пандемія, яка змінила життя та плани не тільки в Україні, а й у всьому світі. Кожен опинився перед дуже важким завданням – залишатися здоровими і зберегти ту сферу, в якій працюємо, а також зберегти здоров’я близьких, рідних, колег.

Система споживчої кооперації Вінниччини завжди працювала як один злагоджений механізм. І саме така перевага допомагає сьогодні підприємствам, організаціям, працівникам споживчої кооперації області зберегти систему і себе в ній.

За підсумками 2020 року загальний обсяг роздрібного товарообороту склав понад 940 млн. грн., оборот ресторанного господарства – понад 60 млн. грн., послуг населенню надано на 84 млн. грн., обсяги виробництва склали 96 млн. грн., а заготівель - 143 млн. грн. В усі галузі кооперативного господарства інвестовано понад 14 мільйонів гривень. Понад 99 суб’єктів господарювання спрацювали прибутково. В системі забезпечено робочими місцями майже 3 тисячі чоловік. До бюджетів та позабюджетних фондів кооперативні організації сплатили понад 146 мільйон гривень податків та платежів. Ці цифри надзвичайно вагомі і ще раз свідчать про ту титанічну роботу, яку в звітному періоді провели кооператори області».

 В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Томашпільської райспоживспілки Слободянюк Галина Петрівна, голова споживчого товариства «Малина» Немирівської райспоживспілки Літовчук Михайло Михайлович, головний бухгалтер Могилів-Подільського райспоживтовариства Савина Майя Петрівна, голова правління Бершадського райспоживтовариства Слісарчук Микола Петрович, голова правління Погребищенської райспоживспілки Мотруніч Микола Федорович, в.о. ректора Вінницького кооперативного інституту Драбовська Віра Анатоліївна. Виступаючі підняли ряд проблем, які сьогодні постають перед кооперативними суб’єктами господарювання, а також поділилися планами на майбутній період.

На зборах Ради були прийняті рішення щодо діяльності споживчої кооперації області на 2021 рік.