techzone
Новини

СторінкиЗ Воскресінням Христовим!

 

Нехай це величне свято наповнить Ваші серця

світлими почуттями надії і любові.

Нехай Ваші душі будуть багаті на добро,

як святковий стіл, чисті як Великодній рушник

і веселі, як українські писанки.

Хай малинові дзвони Великодня принесуть у

Вашу оселю радість, віру, надію і любов.

Бажаю Вам і Вашим родинам здоров’я, щастя,

добробуту і благополуччя.

 

З повагою голова правління

Вінницької облспоживспілки В.В.Подолян

 

МІС ВКІ 2018

Традиційний конкурс «Міс Вінницького кооперативного інституту» має славну історію та традиції. Кожного разу звання найкращої отримує не тільки вродлива, але і талановита дівчина.

Свято відкрив голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян В.В. Він привітав присутніх з Міжнародним днем прав жінок і миру 8-го Березня та вручив кращим викладачам інституту та коледжу грамоти облспоживспілки. Ректор інституту Драбовський А.Г. також відзначив кращих працівників навчального закладу і вручив грамоти та грошові винагороди.

Міс ВКІ минулих років п’ять разів змагались за звання «Міс Вінниця» і двічі здобували у цьому першість: у 2000 році – Ірина Зелененька, у 2009 році – Ольга Безпалько, у 2016 році – Самойленко Наталя здобула перемогу в номінації Міс Мас-медіа. Цього року наша випускниця Яна Лісник взяла участь у конкурсі Міс Вінниця. 

А за звання Міс ВКІ 2018 року змагалися 10 чарівних дівчат. Оцінювали конкурсанток за результатами 5-ти конкурсів: вихід у коктейльних сукнях, візитка, конкурс талантів, вихід у вечірніх сукнях та бліц-опитування.

Гарний настрій та позитивну атмосферу створювали талановиті артисти та неперевершені ведучі: Сич Владіслав, Лучик Ілля, Подоляка Степан та Манофли Ібрагім.

Як завжди, чудове шоу відбулося завдяки підтримці друзів та партнерів інституту. Всі дівчата отримали номінації та подарунки від спонсорів та партнерів.

За результатами голосування глядачів в номінації «Міс глядацьких симпатій 2018» перемогла Савінова Валерія.

Володаркою корони та титулу «Міс ВКІ 2018» стала Грабар Юлія.

П'яті збори Ради облспоживспілки сімнадцятого скликання

01 березня 2018 року в м. Вінниці в приміщені Вінницької облспоживспілки відбулись п’яті збори Ради облспоживспілки сімнадцятого скликання.

В роботі зборів, крім членів Ради облспоживспілки, взяли участь члени ревізійної комісії облспоживспілки, голови правлінь, їх заступники та головні бухгалтери райспоживспілок, райспоживтовариств, голови ревізійних комісій, об’єднаних комітетів профспілок, керівники та головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, спеціалісти облспоживспілки.

В роботі зборів ради взяв участь перший заступник голови правління Укркоопспілки Левицький Володимир Павлович.

З доповіддю «Про господарсько-фінансову діяльність споживчої кооперації області у 2017 році та завдання щодо її подальшого розвитку у 2018 році» виступив голова правління облспоживспілки Подолян Василь Васильович. Він наголосив на тому, що кооператорам області вдалося зберегти потужну матеріально-технічну базу, розширити масштаби діяльності основних галузей кооперативного господарства, забезпечити стабільний фінансовий стан підприємств та організацій, покращити соціальний захист працівників. Так, за підсумками 2017 року загальний обсяг роздрібного товарообороту склав майже 790 мільйонів гривень, оборот ресторанного господарства – 61 мільйон гривень, послуг населенню надано на 66 млн. грн., обсяги виробництва – 143 мільйона гривень, обсяги заготівель склали 142,6 млн. грн. І ці показники від 10 до 15 відсотків більше до минулого року. В усі галузі кооперативного господарства інвестовано більше 30 млн. грн. Організаціями та підприємствами споживчої кооперації області в цілому отримано майже 9 млн. гривень прибутку. Рентабельно спрацювали усі галузі діяльності, прибуткові -  понад 99 відсотків суб’єктів господарювання. Споживча кооперація продовжує відігравати важливу роль в економіці області.

В обговоренні доповіді прийняли участь: голова правління Іллінецької райспоживспілки Коломієць Олександр Дмитрович, голова споживчого товариства «Світанок» Томашпільської райспоживспілки Вигодянський Олег Борисович, голова правління Могилів-Подільського райспоживтовариства Нарольська Світлана Дмитрівна, головний бухгалтер Немирівської райспоживспілки Бублик Вікторія Анатоліївна, ректор Вінницького кооперативного інституту Драбовський Анатолій Григорович.

Виступаючі акцентували свою увагу на проблемах, які вони сьогодні вирішують та планах на майбутній період. А саме про збільшення плати за нерухомість, земельні ділянки та впровадження РРО. Велика увага за зборах приділялась розвитку кооперативної освіти, профорієнтаційній роботі.

Перед учасниками зборів виступив перший заступник голови правління Укркоопспілки Левицький Володимир Павлович, який подякував спілчанам за успішну роботу і відповів на питання, які були порушені в виступах.

На зборах Ради були прийняті рішення по поточних питаннях господарювання споживчої кооперації області на 2018 рік та рішення щодо підготовки та проведення звітно-виборної компанії

Також замість вибулого члена ради була обрана членом ради облспоживспілки Козак Надія Миколаївна – директора кооперативного підприємства «Центральний ринок» Томашпільської райспоживспілки.

 

 

Участь делегації Вінницького кооперативного інституту у міжнародній науковій конференції у Польщі (м. Кельце)

22 лютого 2018 році у м. Кельце Республіки Польщі відбулася міжнародна наукова конференція на тему «Кримінальні процеси у 1944-1989 роках. Конформізм або моральний релятивізм правничих кіл?».

Організаторами конференції, окрім Вищої школи економіки, права та медичних наук ім. проф. Едварда Ліпінського, на базі якої й відбувся захід, виступили Інститут національної пам’яті Республіки Польща та Вінницький кооперативний інститут.

З вітальним словом виступили організатори конференції, зокрема ректор Вінницького кооперативного інституту, д.е.н. А.Г. Драбовський.

У своїй промові він наголосив на важливості провадження досліджень з визначеної тематики передусім для того, щоб запобігти цьому у майбутньому. Він також відмітив важливість подальшої співпраці між науковцями наших держав. Конференція викликала інтерес не лише у науковців і студентів, про що свідчить низка репортажів і публікацій не лише в місцевих а й у центральних польських ЗМІ.

На пленарному засіданні також виступила к.е.н. Прицюк Л.А., проректор з науково-методичної роботи інституту з доповіддю на тему «Рецидиви репресій кримських татар».

Конференція є першим досвідом співорганізації та участі Вінницького кооперативного інституту у подібних міжнародних заходах. В планах інституту є розширення міжнародної наукової співпраці викладачів та студентів.

За результатами конференції учасники отримали сертифікати.

 

Звітна компанія в споживчій кооперації області

Закінчується звітна компаня в районних кооперативних організаціях. В одному із районів побував голова правління облспоживспілки Подолян Васиь Васильович.

Мабуть, уже кожен житель Томашпільського району та його гості помітили, як останнім часом набули нового вигляду та змісту деякі будівлі районного центру, а також змогли оцінити якість тих послуг, що там надаються. Це, зокрема. універмаг, який реконструйовано  ззовні і зсередини, ресторан "Райдуга", що вже відповідає всім вимогам сьогодення, центральний ринок та інші об'єкти, які рахуються на балансі райспоживспілки. Саме їх вчора голова правління райспоживспілки Галина Слободянюк презентувала голові правління Вінницької облспоживспілки, члену правління Укркоопспілки Василю Подоляну.

Але спершу знаний в Україні кооператор зустрівся з головою райдержадміністрації Олександром Закорченним, який коротко інформував про соціально-економічний розвиток району загалом. Спільно відвідали інформаційно-ресурсний центр, де саме проходило засідання громадської ради, центр надання адміністративних послуг, а вже далі - вищезазначені об'єкти.

Загалом про роботу правління райспоживспілки за 2017 рік та завдання щодо її подальшого розвитку у 2018 році йшлося на зборах ради райспоживспілки. Одним із пріоритетних напрямків споживчої кооперації, як зазначила у своєму звіті Галина Слободянюк, є залучення інвестицій у реконструкцію та модернізацію об'єктів системи, придбання сучасного обладнання тощо. У 2017 році на ці цілі було спрямовано близько 3 млн.грн., на облаштування територій ринків - понад 2 млн. грн. Зокрема, після реконструкції змінився "Торговий дім" - універмаг. "Коли ми розпочали реконструкцію універмагу, - зауважила голова правління райспоживспілки, - в успіх важко було повірити, бо це вимагало чимало коштів. Водночас, наші наміри викликали незадоволення підприємців».

Але поставлена мета - привести об'єкт, який розташований у центрі селища і є обличчям всієї кооперативної громади до конкурентоспроможного стану - досягнута. Наразі фасад приміщення утеплено й осучаснено, проведено внутрішні ремонтні роботи за сучасними технологіями. Тут створені і працюють 4 споживчих то­вариства нового зразка, а саме: СТ "Техносвіт" (побутова техніка, мобільні телефони), СТ "Хелтаптека", СТ ”Ажур" (галантерея), магазин універсальної бази облспоживспіпки, а також відкрито кав'ярню, яку люди відвідують із задоволенням". Також Галина Слободянюк розповіла й про позитивні зміни, які відбулися у ресторані "Райдуга" СТ "Світанок" (голова О.Б. Вигодянський): "Заклад є досить популярним для жителів району. Виглядає справді розкішно. Сучасний інтер'єр облаштований зі смаком, та й страви, які там готуються, смачні та вишукані”. Ряд закладів системи рай­споживспілки осучаснено й в інших населених пунктах. Зокрема, у с.Антонівка бар "Наталі", у Вапнярці завершено реконструкцію та модернізацію кафе "Світанок" (СТ "Едельвейс", голова Н.С. Грицишина), де облаштовано барну стійку, внутрішні комунікації, закуплено нове холодильне обладнання, столи, стільці та ін. За словами виступаючої, приємне враження справляє у Вапнярці торговий комплекс, у якому знаходяться магазин та кафе "Камелія" (СТ "Шанс Сотіж", голова Т.Є. Соляник), навколишню територію якого облаштовано тротуарною плиткою, на кухні проведено реконструкцію і розширення її площі, встановлено вентиляційну систему. У Яланці перекрито дах кафе СТ "Янгород", у Пилипи-Борівських у другій частині магазину облаштовано банкетний зал на 100 посадочних місць, у кафе в с. Комаргород здійснено заміну 10 вікон, а в адмінприміщенні райспоживспіпки - 18.

Значна робота проведена на ринках. Зокрема, на Вапнярському (СТ "Ринок", голова С.Б. Сташко) облаштовано тротуарною плиткою близько 3 тис. кв.м. території, збудовано магазин будівельних матеріалів і 2 мінімаркети, на Томашпільському (КП "Центральний ринок", директор Н.М. Козак)  реконструйовано вхідну арку, побудовано 2 мінімаркети.

У своєму звіті голова правління райспоживспілки розповіла про ряд інших позитивних змін, що відбулися у системі та здобутки кожного споживчо готовариства. "Усі ці позитивні зміни - заслуга голів споживчих товариств, - зауважила Галина Слободянюк, висловлюючи щирі слова вдячності, - Це вони взяли курс на активне покращення обслуговування сільського населення, оновлення кооперативних об'єктів. Адже успіх приходить туди, де на нього працюють. Ринок слабких просто витісняє з конкуренції, і випадкові люди у системі не затримуються".

Роботу Томашпільської райспоживспілки високо оцінив голова правління Вінницької облспоживспілки Василь Подолян: "Мені дуже приємно, що у вас гарний професійний клімат, який дозволяє працювати на всіх рівнях системи. Звичайно, багато досягнень, але й багато ще над чим потрібно працювати. Проте, ви одні з найкращих в області за обсягами товарообороту, за обсягами реалізованої продукції власного виробництва у ресторанному господарстві та ін.". Водночас, очільник обласної кооперації подякував своїм колегам за проведену роботу, за вкладені фінансові й фізичні ресурси, а також висловив переконання, що з таким підходом до справи й у подальшому споживча кооперація Томашпілля процвітатиме.

"Ваш звіт ми приймаємо щодня, коли приходимо у заклади споживчої кооперації як покупці, - зазначив голова райдержадміністрації Олександр Закорченний, дякуючи кооператорам за роботу, за внесок у розвиток району і за гарну співпрацю. - Як керівнику району, мені приємно, що такі зміни у системі відбуваються не лише у великих населених пунктах, а й у малих, що ви наближаєте всі необхідні послуги до людей, створюючи робочі місця і комфортні умови проживання в усіх населених пунктах".

Дивитися всі фотографії ►

Сторінки