techzone
Новини

СторінкиРада ректорів і директорів вищих навчальних закладів споживчої кооперації України.

26 жовтня 2017 року на базі Вінницького кооперативного інституту відбулось засідання Ради ректорів і директорів вищих навчальних закладів споживчої кооперації України.

В роботі Ради взяли участь голова правління Укркоопспілки Гороховський Ілля Леонідович, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Івасюк Ігор Дмитрович, заступник голови правління Укркоопспілки Левицький Володимир Павлович, директор департаменту кадрової політики, освіти і науки, навчально-методичного центру Укоопспілки «УКООПОСВІТА» Войнаш Лідія Герасимівна, голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян Василь Васильович.

З вітальним словом перед учасниками засідання виступив заступник голови облдержадміністрації Івасюк І.Д.

Основнім питанням, яке обговорювалося на засіданні – результати комплектування контингенту студентів кооперативних закладів освіти у 2017 році (доповідач Левицький В.П.) та ефективність методів і форм проведення професійної орієнтації молоді та мотивація вступу її до кооперативних закладів. В обговоренні другого питання взяли участь голови правлінь Вінницької, Львівської, Миколаївської, Сумської, Херсонської облспоживспілок та директори коледжів.

Рада також розглянула питання про новації Закону України «Про освіту» (доповідач Войнаш Л.Г.), інноваційні форми організації освітнього процесу (доповідач Нестуля О.О. – голова Ради ректорів і директорів вищих навчальних закладів споживчої кооперації України, ректор Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і права»; д.е.н., професор), організацію  майстер-класів із залученням професіоналів-практиків як складова дотримання ліцензійних умов (доповідач Барна М.Ю. – перший проректор Львівського торговельно-економічного університету, д.е.н., професор), методологічні підходи до визначення стратегії розвитку кооперативних закладів вищої освіти (доповідач Педченко Н.С. – перший проректор Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і права», д.е.н., професор), результати конкурсу «Кращий викладач 2017 року» (доповідач Войнаш Л.Г.) та організаційні питання.

Дивитися всі фотографії►

Дивитися відео►

З Днем захисника Вітзизни!

Щиро вітаємо Вас з 14 жовтня - святом сили, мужності, доблесті і честі.

У день захисників Вітчизни від усієї душі бажаємо Вам сили і твердості

духу, енергії та оптимізму, благополуччя та надійного тилу в родині.

Нехай і в мирний час у Вашому житті знаходиться місце для шляхетних

вчинків і подвигів, сміливості і красивих перемог!

Голова правління облспоживспілки Подолян В.В.

Святкування дня працівника освіти

2 жовтня 2017 року в актовій залі Вінницького кооперативного інституту відбулися урочисті збори і святковий концерт, присвячені Дню працівника освіти.

Перед присутніми з вітальним словом виступив голова правління облспоживспілки Подолян Василь Васильович. Він подякував науково-педагогічному колективу за успішну роботу, подарував інституту LСD-телевізор для використання у навчальному процесі та нагородив кращих викладачів Почесними грамотами облспоживспілки. Серед них: Гринчук Тетяна Петрівна - викладач кафедри фінансів, обліку та аналізу; Коваль Андрій Володимирович - доцент кафедри економічної теорії, фундаментальних та соціально-гуманітарних дисциплін; Кушнір Олена Юріївна - викладач кафедри фундаментальних та обліково-фінансових дисциплін коледжу економіки і права; Петренко Микола Ілліч - завідувач кафедри фінансів, обліку та аналізу; Томчук Євген Васильович - головний інженер з комп’ютерних систем.

Ректор інституту, доктор економічних наук, професор Драбовський Анатолій Григорович також привітав колектив зі святом і нагородив кращих працівників інституту і коледжу грамотами та грошовими преміями.

Напередодні свята було проведено голосування серед студентів на номінацію «Улюблений викладач 2017 року». Голова студентської ради Бакута Ясмін та її заступник Манчук Анна привітали усіх освітян з їх професійним святом та оголосили імена найкращих викладачів року. Звання «Улюблений викладач 2017 року» отримали: Ладаняк Інна Анатоліївна, Гринчук Тетяна Петрівна, Ставнича Наталія Олександрівна, Гончарук Борис Станіславивич, Цигвінцев Ігор Генадійович.

Студенти ансамблю «Зоряна мрія» на чолі з керівником Юлією Поліщук підготували музичні вітання. Гарним подарунком став виступ випускника Вінницького кооперативного інституту, Бондарука Артема, та сольні виступи талановитих першокурсниць Савінової Валерії та Забєліної Дарини.

Дивитися всі фотографії►

Біда, яка згуртовала кооператорів

Коментар голови правління облспоживспілки Подоляна Василя Васильовича.

26 вересня біля м. Калинівка сталася біда - пожежа і потужні вибухи військових складів, від чого постраждали навколишні населені пункти, об’єкти соціальної інфраструктури.

Споживча кооперація області і, зокрема, Калинівського району спрацювала в цій ситуації дуже оперативно. Практично від того часу, як почалися вибухи, вже ніхто не мав сну. Телефонували один одному, тому що наші кооператори також проживали в зоні враження і першочергове завдання було вивезти людей в безпечні місця. Крім того готельно-ресторанний комплекс «Дубовий Гай» розташований в декількох кілометрах від місця надзвичайної ситуації. Тому всі працівники закладу були терміново евакуйовані.

На другий день голова правління Калинівської райспоживспілки Щерб Наум Наумович організував роботу по забезпеченню хлібом і продуктами першої необхідності людей, які залишилися в Калинівці та працівників рятувальних служб. А в Корделівці організував харчування людей, які виїхали з зони враження. Асоційований член Калинівської райспоживспілки, кафе «Колосок», також організувало гаряче харчування на протязі всієї ночі.

На другий день телефон був гарячий від дзвінків, які надходили від обласних і районних керівників споживчої кооперації. Всі пропонували свою допомогу. Відгукнулись абсолютно всі кооперативні підприємства області. Допомагали хто грошовими коштами, хто продуктами.

Так, іллінецькі та немирівські кооператори організували доставку хлібобулочних виробів, теплицькі – картоплю, одежу та інші продукти, а госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці доставило на ранок продуктів першої необхідності в розмірі п’яти тисяч гривень.

Користуючись нагодою хочу подякувати голові Правління Укркоопспілки Іллі Гороховському, який з перших годин переймався нашими проблемами а також всім кооператорам і керівникам, які відгукнулись на біду. Ще раз переконуюсь, що споживча кооперація в важкі і критичні часи згуртовується, проявляє свої найкращі якості і вірю в те, що завдяки таким основоположним принципам в неї велике майбутнє.

Дивитися всі фотографії►

Вступна кампанія 2017 року: моніторинг, проблеми, результати

Вступна кампанія 2017 року добігає завершення. У цьому році вона не обійшлася без проблем. Зменшення загальної кількості випускників, новації у процедурі прийому абітурієнтів, конкуренція серед вищих навчальних закладів міста Вінниці визначило пріоритетним питання організації вступної кампанії та профорієнтаційної роботи серед потенційних абітурієнтів Вінницького кооперативного інституту.

Починаючи з вересня 2016 року, колектив інституту налаштувався на кропітку роботу за «майбутнього студента». Традиційно почали працювати підготовчі курси, вперше відкрилися курси із вивчення іноземних мов, комп’ютерні курси, щомісячно проводилися тематичні Дні відкритих дверей, консультації з питань вступу, участь студентів у загальноміських заходах. Усьому колективу вдалось організувати потужну рекламну кампанію щодо Вінницького кооперативного інституту, охопивши значну мережу шкіл, професійно-технічних училищ, коледжів Вінницької області. Плідна співпраця викладацького складу інституту та кооператорів під гаслом «Кожний абітурієнт – наш потенційний студент» дала свої позитивні результати.

З 2017 року запроваджена програма «Подвійних дипломів» Вінницького кооперативного інституту та провідного польського ВНЗ – Вищої школи економіки, права та медичних наук (м.Кельце). Нашим абітурієнтам надана реальна можливість отримати польський диплом та інтегруватися в європейський освітній простір.

Під час вступної кампанії 2017 року в приймальну комісію Вінницького кооперативного інституту надійшло 1210 заяв, зокрема у коледж – 744 заяви, в інститут – 320. Найбільшу кількість заяв подано на спеціальності: «Право», «Готельно-ресторанна справа», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Менеджмент». Всього по навчальному закладу зараховано 550 студентів, в т.ч. до коледжу – 286 студентів, до інституту – 264. До коледжу на денну форму навчання зараховано 192 студента, на заочну форму навчання – 94. Прийом студентів до інституту становить на денну форму навчання – 94, а на заочну – 170 студентів.

Зменшення загальної кількості випускників шкіл, наявність місць державного замовлення в інших навчальних закладах, відсутність обмеження кількості заяв для вступу до приватних навчальних закладів ускладнювали забезпечення обсягів прийому до ВКІ. Незважаючи на всі негаразди, нам вдалося зарахувати до нашого начального закладу за результатами сертифікатів ЗНО 41 студента. 

Неодмінною «родзинкою» профорієнтації серед випускників 9-х та 11-х класів й училищ є оформлення іменних сертифікатів на право вступу до ВКІ на пільгових умовах зі знижкою 5% від вартості першого року навчання. Протягом вступної кампанії зараховано 119 студентів за іменними сертифікатами. Вже другий рік поспіль ми проводимо акцію серед студентської молоді «Приведи друга на навчання до ВКІ». Дванадцять студентів, які виконали умови акції, згідно з наказом ректора інституту будуть сплачувати освітні послуги на пільгових умовах. Акція сприяє налагодженню товариських відносин між студентами та має великі перспективи на майбутнє. Найбільше випускників 9 класів вступило до коледжу із ЗОШ м. Вінниці: №10, 6, 30, 35, 13, 31, 27, 29.

Вчена рада інституту затвердила пільги студентам, яких Законом України визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції. Дев’ять студентів – учасників АТО отримали 50% знижку за весь період навчання.

Навчальний заклад приділяє увагу можливості отримати другу освіту за усіма спеціальностями, які акредитовані у коледжі та інституті, адже абітурієнти прагнуть поглибити свої знання та здобути іншу професію. Такий сучасний підхід до справи дозволив збільшити кількість студентів.

У 2017 році оновлено за сучасними вимогами web-сайт інституту. Саме він, переважно, відіграє важливу роль у закріпленні позитивного іміджу навчального закладу, є віртуальним провідником між потенційним абітурієнтом та інститутом, джерелом публічної та прозорої інформації. Понад 75% абітурієнтів були користувачами web-сайту інституту, про що позитивно відгукувались у своїх коментарях.

Для забезпечення відкритості та прозорості вступної кампанії на web- сайті інституту своєчасно надавалась  інформація з питань вступу до ВКІ.

Співпраця викладачів інституту та працівників Вінницької облспоживспілки забезпечила найкращі результати вступу з Вінницького, Тульчинського, Шаргородського, Козятинського, Тростянецького, Немирівського, Томашпільського, Тиврівського, Берщадського, Калинівського, Липовецького, Оратівського районів. Якісну профорієнтаційну роботу провели наступні викладачі: Солоїд О.В., Олійник Л.Г., Прокопенко Т.В., Кашпрук Ю.А., Мельник Е. Г., Нагорняк С.В., Мацера С.М., Кравчук Н.М., Цопа М. Б., Гринчук Т.П., Артемович Т.М., Островська І.Ю., Дибчук Л.В., Мотрук В. Г., Коваль А. В., Маньгора Т.В., Гончарук Б.С., Горобець Л.В.,Ткачук Н.П., Юсуфова А.М., Вознюк Т.К., Марчук О.О., Петренко В.І., Черненко Н.С., Кметюк М.Р.

Особливу подяку необхідно висловити викладачам, які проявили професійну свідомість та допомогли у роботі приймальної комісії, а саме: Ставничій Н.О., Кравчук Н.М., Варшавській І.Я., Ясько Т.Ю.

Обличчям вступної кампанії навчального закладу є приймальна комісія. Від її професіоналізму, фахової компетентності, командної роботи залежить вибір абітурієнта. Добрі відгуки заслуговують: Кирилюк Н.Г., Сулима Я.В., Ковбасюк І.В., Любущенко О.С., Формагей А.С., Барщевська А.Д., Іванова О.М., Кметюк М.Р.

Якісна профорієнтаційна робота колективу, корпоративне рекламування навчального закладу, активне розповсюдження інформації у ЗМІ, на інформаційних сайтах та в соціальних мережах, зокрема група у Facebook, на освітніх порталах – це фірмовий стиль викладацького колективу Вінницького кооперативного інституту. Завдяки цьому в умовах жорсткої конкуренції в освітньому просторі Вінницький кооперативний інститут займає гідне місце серед навчальних закладів міста Вінниці.

Ректор інституту, доктор економічних наук, професор  А.Г. Драбовський

«Тульчинському земляцтву» - 10 років

16 вересня 2017 року в м.Тульчині відбулися урочистості з нагоди святкування дня міста. Визначну роль в проведенні свята бере на себе Тульчинська районна громадська організація «Тульчинське земляцтво».

З часу її створення, коли настала можливість згуртувати та об’єднати вихідців з Тульчинського району навколо вирішення головних проблем економічного та соціально-культурного розвитку рідного міста та району минає 10 років. Весь цей час голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян Василь Васильович очолює земляцтво. Сам виходець з Тульчинського району, починав свою трудову діяльність в смт. Кирнасівка, потім працював головою правління Тульчинської районної спілки споживчих товариств.

Основна мета громадської організації - консолідація зусиль членів земляцтва для задоволення та захисту своїх соціальних, економічних, творчих та інших інтересів, найбільш ефективного використання їх потенціалу і можливостей по наданню допомоги в соціально-економічному і матеріальному добробуту людей району, установ соціальної сфери, захисту політичних, економічних, культурних та історичних здобутків Тульчинського краю, сприяння збереженню пам'яток іcтopії та культури, проведення культурно-просвітницьких заходів.

Члени громадської організації - це люди різних професій i вікy, політичних та релігійних уподобань, знатних вихідців, які досягли певних життєвих висот i водночас родинно або професійно пов'язані з містом та районом. Серед них є пpaцiвники міністерств України, відомств та державних органів влади, депутати обласної та районної рад, керівники підприємств, навчальних закладів, медичних установ.

3 2010 року члени "Тульчинського земляцтва" збираються в третю неділю вересня, щоб спільно проводити заходи, присвячені святкуванню дня міста Тульчина. Зібрання проходять у вигляді конференцій, колективних вечорів-портретів з розповідями про членів земляцтва, тематичних концертів і просто зустрічей з жителями міста та району, на яких аналізується виконана робота та планується ближня перспектива.

Впродовж десяти років члени "Тульчинського земляцтва" брали активну участь в громадському житті мicтa i району, в його соціально-економічному розвитку, в проведенні культурно-мистецьких та фізкультурно-оздоровчих заходах, а також надавали благодійну матеріальну, фінансову та інші допомоги жителям міста i району закладам освіти, культури, охорони здоров'я та ін.

Серед найактивніших меценатів рідного краю Подолян Василь Васильович – голова правління Вінницької облспоживспілки, заслужений працівник сфери послуг, кандидат історичних наук, Херсонський Борис Михайлович – генеральний директор компанії «Асоль», Гаркушин Володимир Олександрович – віце-президент холдингової компанії «Петрус», Заболотний Дмитро Ілліч - віце-пре-зидент НАН України, академік, доктор медичних наук, професор, член президії національної Академії медичних наук, заслужений діяч науки i техніки України, лауреат Державної премії 2014 року, директор науково-дослідного інституту отоларингології ім.. О.О.Коломійченка, Городинський Станіслав Станіславович - начальник управління культури i мистецтв Вінницької ОДА, заслужений артист України, Тарадайко Григорій Миколайович - директор ТОВ "Консоль" та багато інших.

Дивитися всі фотографії►

 

Сторінки